Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Végül is az ateizmus nem...

Végül is az ateizmus nem tudta valóra váltani azt a nagy vágyálmát, hogy eltörlik a vallásokat a világról?

Figyelt kérdés

Ugye az ateizmus igazán berobbant a 18. század felvilágosodási korszakában.

Attól kezdve próbálják eltörölni, megsemmisíteni a vallásokat.


A legnagyobb világvallások még mindig élnek és virulnak:


1. Kereszténység: A kereszténység az egyik legnagyobb világvallás, amely Jézus Krisztus tanításaira és az Újszövetségben foglalt hitre épül. A kereszténység több mint 2 milliárd hívővel rendelkezik a világon.


2. Iszlám: Az iszlám vallás a muszlimok által követett monoteisztikus hitrendszer, amelynek alapjai a Koránban találhatók. Az iszlám világvallásként mintegy 1,8 milliárd hívet számlál világszerte.


3. Buddhizmus: A buddhizmus Siddhártha Gautama tanításaira és a négy nemes igazságra épül, amelyek a szenvedés megszüntetését és az önmegvalósítást célozzák. A buddhizmus körülbelül 500 millió hívővel rendelkezik szerte a világon.


4. Hinduiszmus: A hinduizmus az ősi India vallása és filozófiája, amelynek alapjai az Védákban találhatók. A hinduizmus mintegy 1,2 milliárd hívet számlál világszerte.


5. Szikhizmus: A szikhizmus az indiai Punjab régióból származó vallás, amely az egy Istent és az egyenlőséget hirdeti. A szikh vallás mintegy 30 millió hívet számlál világszerte.


Tehát akkor mondhatjuk-e, hogy a nagy tervet nem sikerült végrehajtani?



febr. 25. 14:47
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
90%

27

Egyrészről nem értem akkor miért nem ezt kérdezted meg és indítottál egy szavazást.


Arról nem is beszélve, hogy a gyakoris ateista közösség nem biztos, hogy túl reprezentatív.


"Persze nagyon sok ateista van a világon, de úgy látom, mintha ezek a töröljük el a vallásokat hozzáállásúak kiveszendőben vannak. "

A vallások bármikor termelhetnek újakat.


"Úgy látszik még az ateizmusban is lehetséges a fejlődés."

Ez elégé tudatlanságot mutat.

febr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 Mojjo ***** válasza:
92%

@31:

"Egyrészről nem értem akkor miért nem ezt kérdezted meg"


Azért valljuk be, csak-csak sejthetjük miért. Kedves kérdezőnek nem az őszinteség a fő erénye.

febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

"Azért valljuk be, csak-csak sejthetjük miért. Kedves kérdezőnek nem az őszinteség a fő erénye."


Miből gondolod hogy nem vagyok őszinte?

febr. 25. 20:57
 34/45 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"Darkmoon80 szerint meg már kiábrándító hogy mindig minden a keresztény vallásról meg Istenről szól."


Olvastam.

Nem haragszom, az általam leírtakat később is vállalom, bár pontosan ezért célszerűnek tartom, ha pontosan azt idézik amit leírtam (nem csak összefoglaló tartalmat), hivatkozással, hogy visszakereshető legyen... (az esetleges tágabb környezethez illeszkedése miatt)


"Nyilván azért látja így mert más körökben mozog. "


Más körben?

Magyarországon élek, átlagos családban, hívő és ateista rokonokkal, olvasom a híreket, járom az utcákat... látom, hallom, tapasztalom az engem körbevevő világot... és az alapján formáltam véleményt.


Te más közegben élsz, más tapasztalatokkal?

febr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Tapasztalatok:


https://www.youtube.com/watch?v=hJ2STqxufRo 2p 40mp

https://www.youtube.com/watch?v=ZiXVX7NqH5I

[link]



"Szerencsére a 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet (a környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról) világosan leírja, hogy mikor beszélhetünk csendháborításról. ...

22-6 óra között pedig általában maximum 30-40 decibel."

[link]


Egyenlő mérce???


" A harangszó az egyházi előírásokon túlmenően szorosan összekapcsolódik az évezredes vallásgyakorlattal és népi szokásokkal, ezért a kérdéskörnek a mai központi állami és helyi önkormányzati jog alapján történő megítélése nem lehetséges. "

[link]


Azt is el kellene fogadni, ha egy mecset épülne a lakásod mellett és minden reggel a müezzin üvöltésére ébrednél? Végül is vallásszabadság van, neki miért ne lenne szabad?

febr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes kérdés

Ahogy szokták mondani, ember tervez....

Csak olyasmi fog megtörténni, ami összhangban van Isten szándékával.

Ami érdekesség, hogy maga Isten számol be arról, hogy nem az ateistákat, hanem emberi hatalmakat fog felhasználni vallások megszüntetésére.

Ez sokaknak kiveri a biztosítékot, mert annyira biztosak annak lehetetlenségében.

Isten nem egy vallást megszüntetett már, azokkal a nemzetekkel együtt, akik gyakorolták azt.

Ehhez nem kellett a földet megsemmisítenie.

Ők sem gondolták, hogy valaha a vallásuk a nemzetükkel együtt eltűnnek a föld színéről. Hiszen hatalmas erős nemzetek voltak Pl a Babilóniaiak is.

Csak úgy mint a filiszteusok.

febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy aki ateista az nem akarja erőszakkal, vagy bármilyen más módon eltűntetni a vallásokat, csupán maga nem hisz egyikben sem.


Vagy ez, vagy akkor nem tudom, hogy én mégis mi a franc vagyok, ha nem ateista.

febr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 Darkmoon80 ***** válasza:
83%

"Ők sem gondolták, hogy valaha a vallásuk a nemzetükkel együtt eltűnnek a föld színéről. "


Te sem gondolod ezt a kereszténységről... most még..., ki tudja száz vagy kétszáz év múlva lehet, hogy ez is megy a többi halott vallás mellé!

febr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

"Te sem gondolod ezt a kereszténységről... most még..., ki tudja száz vagy kétszáz év múlva lehet, hogy ez is megy a többi halott vallás mellé!"



Az emberiségnek már nincs annyi ideje. 2050-re már reccs lesz. De már 2030ban is nagyok keserves lesz az élet.


De ha a természeti tényezőket még figyelmen kívül is hagyjuk, bármikor elkezdődhet egy atom háború, szóval az emberiség kilátásai nem túl fényesek a jövőre nézve.

febr. 29. 21:25
 40/45 Darkmoon80 ***** válasza:
100%
Jártál a Delphoi jósdában jártál?
febr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!