Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyenek a komoly kereszt...

Miért ilyenek a komoly keresztények? Ami nincs a Bibliában az nem is lényeges. Most a Kiválasztott című sorozatra gondolok.

Figyelt kérdés
Szerintem nem kell mindent a Bibliára hinni...
márc. 29. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Az,hogy ami nincs benne a Bibliában az nem lényeges,az a protestáns szemlélet.

Egyébként egy sorozat alapján nem lehet meghatározni semmit.

Az utolsó mondatodat nem értem.

márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A chatgpt szerint:


Az általad megfogalmazott mondat azt jelenti, hogy úgy gondolod, nem szükséges mindent, ami a Bibliában szerepel, szó szerinti igazságként elfogadni vagy hitet kötni vele. Ez azt sugallja, hogy számodra a Bibliában szereplő dolgoknak nincs feltétlenül abszolút igazságértéke, és lehetnek más források vagy megközelítések is, amelyeket érdemes figyelembe venni a hit és a vallás területén.

márc. 29. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért kedves Kérdező, mert maga Isten íratta le, hogy sem elvenni, sem hozzá tenni nem lehet a szavához.

Ez nem jelenti azt, hogy más forrásanyagok nem lehetnek összhangban a Bibliával.

És itt a lényeg:

"ÖSSZHANGBAN ISTEN SZAVÁVAL"

Ha valaki olyan megállapítást tesz, vagy gondolatot közvetít, ami ellent mond Isten elhatározásának, személyének, akaratának, az elfogadhatatlan.

De ehhez, alaposan kell Isten szavát megismerni.

Nem véletlen mondta mindig, hogy "éjjel nappal" olvassák, és kérjék Isten szellemét, hogy ne menjenek túl azokon amik írva vannak.

márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem Istent nem zavarja, hogy csináltak egy Brian élete filmet amiben van Jézus is.
márc. 29. 19:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez szerinted van így.

Azonban, ha egy film eltér Isten eredeti szándékától, akkor máris nem az kap hangsúlyt, amit Isten fontosabbnak tart.

Ezzel nem azt mondom, hogy rossz szándék vezette a filmeseket.

Sőt, ha kicsit is, de hozzá járulhat valakinek az Istenbe való hitének erősítéséhez.

Régebben, amikor még nem voltam Tanú, a Tövismadarak c. film hatására kezdtem jobban figyelni a hittel, Istennel kapcsolatos dolgokra.

Bár nem jó példát mutat benne a bíboros, de nem a rossz példát kell követni, hanem a pozitívokat kellene megszívlelni.

márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rick és Mortyban az egyik Jézus Krisztus karakter gonosz. Nézz utána a jelenetnek. Bár jó kikapcsolódásnak tűnik, azért nem kell komolyan venni, hívőként írom ezt neked.
márc. 29. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!