Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az ateisták általában...

Mi az ateisták általában elfogadott erkölcsi alapja, ha nincs isteni törvény vagy parancs, amelyre hivatkozhatnak?

Figyelt kérdés
márc. 31. 08:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%

A társadalmi normák.

Az ateisták nem azért nem ölnek meg téget, mert egy mesealak különben megbüneti öket, hanem a saját belsö mércéjük szerint ez nem elfogadható dolog lenne.

Ez kb olyan, mint hogy egy kisgyerek minden nehézség nélkül összetörné a dolgaidat, ha nem félne a szülöktöl meg a büntetéstöl, egy felnött meg felfogja, hogy más dolgaihoz nem nyúl, föleg nem azért, hogy tönkretegye.

Ez utóbbi sokkal magasabb rendü erkölcs, mert nem külsö eröktöl való félelem, hanem a saját belsö értékrend az alapja, ugyanúgy, ahogy a vallásra meg istentöl való félelemre alapuló erkölcsösség kevésbé szilárd, értékes, mint ha valaki önmagától erkölcsös, becsületes

márc. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Nincs benned empátia.
márc. 31. 08:54
 3/35 anonim ***** válasza:
7%

"A társadalmi normák."


Amit az aktuálisan hatalmon lévő politikai párt szab meg minden esetben.

Hitler kitalálta, hogy a homoszexuálisok ki irtása legyen az elfogadott társadalmi norma, akkor az lett. Most kitalálták, hogy a homoszexuáliskat még csak sértegetni is bűn, akkor most ez az elfogadott társadalmi norma.


Aztán meg rizsázol itt a gyilkosságról, de potyára.

Azért, mert hiába nem ölsz senkit, ha a politikusok kitalálhák, hogy háborúzzunk, akkor bizony széles mosollyal mész is a frontra embereket gyilkolni.


Az ateisták erkölcsi alapja csak pipafüst.

Ettől még a pogányság is több volt.

márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Jah, a társ a dalom változik :D
márc. 31. 09:28
 5/35 anonim ***** válasza:
84%

"Azért, mert hiába nem ölsz senkit, ha a politikusok kitalálhák, hogy háborúzzunk, akkor bizony széles mosollyal mész is a frontra embereket gyilkolni."


Mintha a kereszténység nem tett volna így. A vallási vezetők mondanak valamit és azt el kell fogadni és menni utánuk.



Az erkölcsöt nem ártana objektívan meghatározni és ennél fogva ki lehetne szűrni azt, hogy valaki, politikai vagy vallási vezető azt manipulálja.

Ahogyan azt is nagy előnye lenne, hogy nem abból állna az erkölcs, hogy "ez mert én azt mondtam, mert csak" hanem levezethetően olyan szabályokból ami a boldogabb, békésebb társadalom kialakításához szükséges.


Ez is érdekes lehet:

[link]

márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
90%

Tehát ha jól értem az egész kérdés arra ment ki, hogy az ateistáknak akik nem egy homogén csoport az erkölcsi rendszerét sértegessétek és ezáltal érezzétek magatokat jobbnak?


Ez aztán az erkölcs...

márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
márc. 31. 09:36
 8/35 anonim ***** válasza:
9%
Általában azt hazudják erre az ateisták hogy ők maguktól is rájöttek a vallások által tanított erkölcsi normákra. Ez persze nem igaz mert sok társadalomban normális volt a másik megölése kirablása stb.
márc. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
A természetben nincsen meg a jó, a természet alapján csak állatok vunk...
márc. 31. 10:15
 10/35 anonim ***** válasza:
0%

Mi ateisták a Büntető törvénykönyvben hiszünk.

Nem Istentől félünk, hanem a börtöntől és a pénzbírságtól.


Csodálom néhány ateista társamat, hogy feljön ide és ossza az észt a saját belső értékrendjéről. Nagy kamu az egész. Én személy szerint vagy 5-10 embert kinyírnék ha felfüggesztenék egy napra a BTK-t.


Olvasgattam itt a kérdéseket, és észrevettem, hogy társaim mekkora kamuban vannak. Őszinteségről hírből sem hallottak. Alázzák itt a keresztényeket a józanságra hivatkozva. Én jókat kacarásztam ezen is, de azon még nagyobbat, hogy társaim mekkora tévedésben vannak.


BTK. Büntető törvénykönyv.

márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!