Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért a jó embereket...

Isten miért a jó embereket bünteti?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom Isten a jó embereket gyűlöli és a rosszakat szereti. Másképp hogy van az hogy anyu mindenkin segít meg mindenkit meghallgat és mégis bajba került ártatlanul.

ápr. 6. 15:10
1 2 3
 1/24 Lucifer-666 ***** válasza:
37%
Ártatlanul nehéz bajba kerülni. Mit csinált vagy mit nem?
ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy ( bár törölték egy kérdésem, gkndolk Adrian Căpuș intézte) anyut beperelte ez az Adrián a földszomszéd hogy négy évvel.euelott kölcsön pénz szerződéssel.eladitt két földet. És azokat kéri vissza. Vagyis azt akarja hogy nekünk a nevünkre kerüljenek és Adi ingyen elvegye tőlünk. A társulási dlfoldekkel is be csapott, itt sem nekünk akar jót hogy hasznunk legyen belőle. Jövőre beltelekke nyilvánítják és azért kéne neki a föld hogy el tudja adni sokszoros áron mert előbb kiparcellázná.

Adrian egy föld és lakás maffia vezér. Beteg és öreg embereket semmiz ki Bihar megyében.

Anyu ugyi a tavalyelőtt befogadta a bűnös elvált unokatestvérem az akkor 5 éves kislánnyal. Azért vált el mert a volt ura csak fojtogattaeg a gyerekhez vágott oda nehéz dolgokat meg egyszer a biztosítékot csalta ki, máskor az edények vagy a padló tört össze, egyszer még a rendőrség is kiment. Én vagy megölném Váry letérdelnék és könyörögnék hogy ne váltson de soha el nem válnék. Odament anyuhoz és egy évig ott ült nála. Közbe kapott egy kis méhnyakrákot, kipakolták. Gyereke legújabb már nem lesz esetleg béranya segítségével. Szóval a rák miatt mert nyáron műtötték, késő ősszel tudott elköltözni. A szülei adtak neki egy kis pénzt de úgy hogy vissza kell nekik fizesse, meg nagy nehezen kapott hitelt banktól és egy pici kis komfortu manzárlakasban laknak. Nekem az a bajom hogy az Isten miért bünteti Adrian Căpuș- al anyut mikor ő jó. Segített egy bűnös elvált nőnek aki a keresztlánya, befogadta. Még most se ítéli el hogy elvált. Én nem vagyok olyan jó mint anyu. Nem tudok olyan jó lenni. Lehet azért mert a pszichikai betegek közt nincs jó. Azt is kezdem hinni hogy Isten azért adott betegnek mert rám érvényes a kettős predesztinacio és hogy ne tudjak udvozulni. Ha csak az ördög menne belém azt az ortodox pap ki tudná űzni de született pszichikai betegséget nem tud meggyógyítani. Én elítélem a válást is meg erre az unokazestveremre 5 éves korom óta irigy vagyok hogy ő agyilag egészséges. Tehát nemcsak a válás. Anélkül se voltunk jóba. Van egy zabigyeereke akinek.az apjával nincs megeskudve. Hogy jött a válás ez a zabigyeerek az apjához költözött mert azért a kapcsolat megvolt csak az anyja vezetéknevén van. Tehát ez a nagy kiment a képből. Az unokatesom van még a kicsi.

ápr. 6. 15:24
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Honnan veszed, hogy bármi is isten büntetése vagy segítsége?
ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Mondom hogy kölcsön kellett neki pénz és oda adta a két földet. És valahogy a nevére került a pasasnak. Az egészet közjegyző előtt csináltuk és intermediar is volt. Nálunk az ügynök az magyarul. Ő szerezte azt az embert akivel.a kölcsön szerződést csinálták.

Anyu kérdezte Adriant előtte hogy megveszi e a földet vagy ad neki pénzt és azt mondta nem kell neki a föld. Sajnos osztatlan közös. Vagyis nincs dezmembrálva.

Adi egy nagy gazember mert beperelt minket. Öt kéne megverje az Isten.

Mier nem tudta anyunak elmagyarázni a törvényeket és akkor megoldottuk volna hogy együtt kifizessiük azt a másikat és ő meg megveszi. Vagy akkor négy évvel.euelitt mikor anyu megkérdezte miért nem vilagositita fel hogy élő joga van a vásárlásra és hogy várjon pár évet meg kölcsön se adja másnak a földet. Nem mi vagyunk hibásak hogy én beteg vagyok és anyu öreg és nem tudjuk a román törvényeket. Az intermediar a hibás mert kellett tudja hogy van földszomszéd és akkor minek hozta oda a másik ember. A másik ember is pont olyan mint Adi hogy olcsón vesz meg drágán ad el földeket meg kölcsön ad pénzt. Ezek egyformák. Az intermediar is olyan még a kozjegyző. Nem tudtuk hogy el lesz adva a föld hanem hogy míg vissza nem.adjuk a pénzt addig a nevén lett volna. Lehet ők nevükre vettek vagy ki tudja mit csináltak vele.

Anyu meg mindenki baját meghallgatja meg tanácsot ad meg empatikus még ha tud segít. Miért az ily német testi próbára az Isten. Miért nem Adit meg az unokatesom aki otthagyta az urát. Én ha férjhez mennek soha nem válnék el.

ápr. 6. 15:33
 5/24 anonim ***** válasza:
Mert a hülye neki sem kell.
ápr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
38%
Komoly egy családod van more!
ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Isten senkit nem büntet.

Ez egy emberek által elkövetett bűntett.

ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Istennek ehhez semmi köze. És Isten egyformán szeret mindenkit.
ápr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Nem az evilágon leszel elszámoltatva jó- és rossz cselekedeteidért, hanem halálod után.
ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

9

Ha ez így volna, akkor hazugság lenne az, hogy a bűnért halállal fizet az ember.

A halála után, senki semmilyen elszámolásban nem fog részesülni, mivel a bűnéért lefizette a halállal a büntetést.

"A bűnért járó fizetség a halál".


Jézus halála pedig azt teszi lehetővé, hogy az ember visszakapja az örök élet lehetőségét, amit Isten kezdetben elhatározott.

Még Isten ezt a törvényét is kiforgatják, és belemagyaráznak olyan dolgokat, ami igazságtalan lenne a törvényt figyelembe véve.

ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!