Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet kilépni a Jehova...

Hogyan lehet kilépni a Jehova Tanui szervezetből,ha már valaki felesküdött hogy a szervezethez hű lesz?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm akar már lelépni onnan,csak mindig visszacsábitják,meg ijesztgetik,hogy nem fognak vele szóba állni többet,meg a családja is lelkileg zsarolja. Mit lehetne tenni?
máj. 13. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem ijesztgetik, ez tévedés.

A vének feladata vigyázni a nyájra.

Fenyegetni pedig butaság, mert Ő maga is tudja mi a következménye, még is így dönt.


De ha nem akar Tanú lenni, írjon egy elkülönülő levelet a véneknek.

Vagy is írja le, hogy határozottan úgy döntött, hogy nem szeretne Jehova Tanúja lenni. Írjon indokot, hogy miért. /pl nem ért egyet a tanítással, vagy az életmóddal, másként kíván élni, stb/

Azt is írja oda, hogy a bírói meghallgatáson se szeretne részt venni.


Ezután a felvigyázók megteszik a szükséges lépéseket, és bejelentik, hogy Ő már nem Jehova Tanúja.

máj. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amióta a bibliát olvassa és nem a JT hamisitott fórditást,azóta jött rá hogy nem akar már ezek közé tartozni. De azzal zsarolják hogy senki nem fog akkor vele szóba állni,nagyon nagy szankciókat fog kapni.
máj. 13. 12:34
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Én harminc évig voltam Jehova Tanúja a feleségemmel együt. Mi is úgy döntötünk, hogy kilépünk a szervezetből. Irtunk egy levelet a fiókhivatalnak, amelyben közöltük a döntésüket és arra kértük őket, hogy a gyülekezet vénei ne zavarjanak bennünket. Ha valamit szeretnénk, majd keresük őket. Indoklásunkban azt írtuk, hogy olyan dolgokat tapasztalunk a gyülekezetbe, amely nincs összhangban Isten szavával. Attól kezdve nem is kerestek benünket. A családi kapcsolat megmaradhat, de a rokonainkal szellemi dolgokról nem szabad beszélni. Ezenkívül a gyülekezet minden tagjával megszakadt a kapcsolatunk. Eleinte nehéz volt, de mostmár csak emlék.
máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

2


Ez nem zsarolás, hanem Bibliai teokratikus, Istentől jövő elrendezés.

Amikor tanulmányozott, és Tanú lett, tudja, hogy a kiközösítés mivel jár.

Akkor hogyan lehet zsarolni?

Akkor lehetne zsarolásnak nevezni, ha a Tanú nem tudja, mivel jár a kiközösítés.

A Bibliában Isten leíratta, hogy nem lehet még enni sem azzal, aki elhagyja Isten vezetését.

A Tanúk ezt betartják.

máj. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nem kell többet odamenni. Aztán, ha érdeklődnek mondjátok, hogy Jézust imádjátok inkább és Őt követitek.


Jézus Krisztus kereszthalált halt értetek és ehhez semmi köze a JW tanúinak. A nevük is hamis....

máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös Megkérdezhetném tőled, mit jelent hogy a nevük hamis?
máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jézus mondta, hogy lesztek nékem tanúim... Én is pl arra vagyok tanúja, hogy Jézus valóban feltámadt és él. Találkoztam Vele, Őt figyelem mit mutat, mit tanít. Ő a Pásztorom, Ő véd meg a gonosztól stb.

Istennek nem kell tanú... főleg nem a nevével van el foglalva.

Új Szövetséget akar kötni a Benne hívővel. Kapcsolatot szeretne... Jézus Hozzá az Út.

Kb olyan találkozás kell, mint Pál Apostolnak volt a Damaszkuszi úton. Ha a szemeinkkel nem is mindenki látja ilyenkor az de a szíveinkbe a Szent Szellem kitölti Isten szeretetèt, békességét...

máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom miért írják, hogy az Új Világ fordítás hamis. Azért mert 7 ezerszer van benne Isten személyes neve? Jézus Atyjának, a mi Atyánknak a neve? Vagy semelyik Bibliát nem olvasta még az illető!
máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Rettenetes lehet 30 év után elhagyni a hitét bárkinek is, de megtörténik időnként. Sátán világának óriási hatalma van.
máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!