Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért érzek hasonlóságot...

Miért érzek hasonlóságot amikor a tanúk érveléssel védik a hamis tanitásokat Karinthy F. Magyarázom bizonyítványom című novella részletei között?😇😇😇

Figyelt kérdés

Amikor fordítási hibákra hivatkoznak valamint ügyeskednek az és kötőszó használatával ezután van egy kis variáció a vesszővel meg a mondatvégi ponttal....



Hát kérem szépen, először is: ez még nem végleges bizonyítvány - ez csak afféle lenyomat, amit ideiglenesen kiosztottak nekem. Hogy ma van a féléves bizonyítvány-nap, az nem jelent semmit. A többiek tényleg kikapták a bizonyítványt, de az enyémet föl kellett küldeni a minisztériumba, mivel tévedések derültek ki, amiket sürgősen orvosolni kell.



Tudniillik Mangold, a történelemtanár, az csak helyettes tanár nálunk, még nem is osztályozhat, mert előbb vizsgáznia kell osztályzástanból a főegyetemen. Ő csak helyettes osztályzatot adhat, amit másképpen kell érteni - egyes helyett kettest, kettes helyett négyest -, majd ha letette a vizsgát, akkor az összes bizonyítványokban kiigazítják az osztályzatokat igazi osztályzatokra.



Fizikából. Hát fizikából már novemberben feleltem, kérdezte a Föld mozgását, s én mondtam, hogy a Nap körül és ellipszis-alakú pályán, melynek egyik gyújtópontjában a Nap van, és ez a Newton érdeme. De akkor a mellettem ülő fiúval összetévesztett, akinek háromnegyede van a fizikából, és nekem írta be véletlenül. Akkor szóltam, a tanári kar megnézte a noteszt, mondta, hogy tényleg a Csekonics helyett írta be véletlenül, de ezt most már nem lehet kiigazítani, mert ebből neki a kormánynál kellemetlenségei támadnak, nagyon kért, hogy ne firtassam a dolgot most egyelőre, és tegyem meg neki, hogy most egyezzem bele a hármasba, év végére kijavítja jelesre, és nem is kell felelni a következő félévben. A jelest mindjárt be is vezette a születési bizonyítványomba, főigazgatói aláírással.


Magaviseletből azért van kettes, mert ha van három hármas, akkor nem lehet a magaviseletből se egyes, hanem akkor külön bizonyítványt adnak magaviseletből, amit postán küldenek el a szülőknek.


Ezt!?... Ez nem hármas, ez kettes, csakhogy az osztályfőnök úr olyan furcsán írja a kettest, véletlenül felül írja a végét a kettesnek.


máj. 21. 06:13
 1/2 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
máj. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért lehet ez, mert feltett szándékod, hogy minden lehetséges módon lehúzd a Tanúkat. Ahogy látom, konkrétan a küldetésednek érzed a Tanúk lejáratását és a "közhangulat" ellenünk fordítását.

Ahogy végigpörgettem pár oldalnyi kérdést, kb 6 ilyen remekbeszabott "vitaindító kérdést" találtam tőled.

Nyilván mindig voltak hozzád hasonlók, és lesznek is még egy ideig, valamint mindig lesz megfelelő hallgatóság, egy tábor, akik köréd csapódnak.

Ettől még átjön az izzadságszag a nagy erőlködésedből és akinek valóban fontos, hogy az igazságot kiderítse, az ki fogja. Akik elhiszik a rágalmakat, azok ellen úgysem tehetünk semmit , de mindenáron nem is akarunk.

máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!