Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valakinek van kabalája, az...

Ha valakinek van kabalája, az a kereszténység szerint bálványozásnak minősül?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 10:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
igen!
2011. jan. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
igen annak.egyébként Jézus is egy kabala,egy bálvány.szóval kicsit ellentmodásos a dolog.
2011. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 22. 18:34
 4/18 anonim ***** válasza:
A kabala babonaság, szóval...
2011. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

Igen annak számít.

Egyébként egyik válaszolóra reflektálnék:

Nem ellentmondásos, hiszen Jézus nem egy kabala, már miért lenne? A katolikusok valóban szobrokat csinálnak, meg nyakláncokat, kereszteket stb. Az valóban bálványimádás.

Na de az eredeti(Károli-féle) Bibliában le is van írva, hogy ez bűn, és ez amiről Te beszélsz csak a katolikus vallás "kreálmánya"

2011. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Jaj emberek, most nemáá ezen feszkózzunk ittene. Istent biztos nemzavarja, hogyha magaddal viszed dogára a kabalamalacodat.
2011. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Egyetértek az utolsó válasszal. Szerintem Isten nem egy mogorva öregember. Különben meg egy kabala is csak akkor számít bálványnak, ha imádkozol hozzá, ezzel sokan nincsenek tisztában. Ha magaddal viszel egy malackát mert szereted valami oknál fogva az nem az. De ha a malacra úgy tekintesz, mint ami segíteni tudd, és mondod neki hogy... mondjuk: "Jaj Malacka kérlek legyen meg a kettes!" akkor az már gyanús. Meg egyben furcsa is, hogy egy plüss malachoz beszélsz. Szóval ha csak szereted azt az állatkát, akkor az ég világon semmi bűnt nem követsz el.:)
2011. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 alfonz64 ***** válasza:
60%

"igen annak.egyébként Jézus is egy kabala,egy bálvány.szóval kicsit ellentmodásos a dolog."

Jajj, ezt nagyon rosszul tudod, sehol nincs leírva hogy építsetek nekem templomokat és imádjatok, a kereszt mint szimbólumot se szabadna használni abban a formában ahogy használjuk, sőt a templomokat sokkal nemesebb célokra is lehetne használni az otthontalanok,árváknak fedelet lehetne adni. Azon csodálkozom hogy ezeket a bálványimádókat miért nem pusztitota már el, sőt teljesen félre értelmezik önzetlenségről, szeretetről és példás életvitelről kellene szólnia a dolognak. Felháborító mikor a papok mercivel járkálnak (pedig rengeteg emberen lehetne az árával segíteni), a szentképekért és a bibliáért pénzt kérnek, a keresztre feszített Jézus szobor az egyenesen bálvány imádat, szent háború(keresztes lovagok) szerintem ezek sehol nincsenek leírva hogy így legyen ez az ördög műve.

2011. jan. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Nády Gáma válasza:
Szerintem nem, mivel a kereszténység hamis istenek imádatáról írt, és a kabalának nincsenek ünnepei, nem mutatunk be áldozatot stb. Jézushoz visszatérve a hamis istenek imádatába ő nem tartozik bele, mivel ő az istenhez tartozik. De ezek csak feltevések.
2011. jan. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

15:56

igen azt tudom,hogy a katólikusok kreálmánya.

szerintem akkor is bálványimádás egy emberi testben lévő Istent imádni,ha nem is csinál belőle mindenki szobrokat.és hát tudati,mentális bálványozás is létezik,mert legtöbb esetben azt is emberek találják ki másoknak,hogy mit,vagy kit helyes imádni kizárólagosan.

2011. jan. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!