Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten szeret mi szükség a...

Ha isten szeret mi szükség a pokolra?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 00:43
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
ha isten mindenható miért nem jó minden ember igazságos a világ? és miért nem gazdag minden hívő... mikor tett valakiért isten valamit?
2011. máj. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
nincs pokol
2011. máj. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
jó tudom hogy nincs és iagazatok van csak érdekelne mit gondolnak a keresztények erről ha az ő istenük annyira imádja minden "teremtmény"ét miért küldi örök szenvedésre őket?
2011. máj. 27. 01:16
 4/41 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés.

Valahogy úgy gondolhatnak magukra, mint a rossz gyerekekre, Istenre, meg mint a szüleikre, és ha rosszalkodnak, jön a bünti.

2011. máj. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ember azért kerül pokolra, mert ugye rossz, és ezt saját maga választja. Szóval megtagadja Istent, és saját maga dönt úgy, hogy odakerül. Ha nem is tudatosan. Nem Isten küldi oda őket. Valami ilyesmi. Nekem legalább is ez jön le a sok szentbeszédből. Hozzáteszem egyáltalán nem vagyok hívő, sőt...
2011. máj. 27. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Miden ember a pokolba kerül a halála után, mert a sír és a pokol váltófogalmak a Bibliában. Innen van a feltámadás az igazak támadnak fel előbb az örök életre, és a kárhozatra méltók támadnak fel utóbb, az ítéletre. Az ítélet után pedig Isten visszaveszi az életet azoktól, akik alkalmatlannak bizonyultak a örök életre.


A héber seol és görög hádész szavak - amit pokolnak fordítanak a Bibliában - ugyanis a halottak nyughelyét jelölik.


Üdv. Péter

2011. máj. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

ha a pokol alatt azt az állapotot érted, ahol szenvedés található, akkor az alapban véges, és pont, hogy szeretetből van, mint a többi negatívum is...ha nem lenne rossz, akkor neked gőzöd sem lenne arról, hogy mi a jó...mivel nem tudnád mihez hasonlítani, így egy robot lennél...az pedig, hogy az egyén tudatosan a rosszat választja is kötelező..mivel csak saját kárán képes megérteni mi a jó...az Isten pedig nem veszi el a létedet, hanem biztosítja a lehetőséget mindaddig, amíg be nem látod az igazságot. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

1. Isten nem egy automata, akitől egy kis imáért elvárjuk cserébe, hogy tegyen jót és úgy ugráltatjuk ahogy nekünk tetszik.

2. Aki szeret az jó. Aki válogatás nélkül mindenkit szeret az hülye. Istennek miért kéne a rosszat szeretnie? Isten megadja a szabad választás lehetőségét, hogy jó vagy rossz emberként élsz-e a Földön. Aki a rossz utat választja, az önmaga fordul el Istentől. Isten megadja a választást. Ha nem őt választod, akkor miért kéne törődnie veled? Nem ő juttat a pokolra, hanem te juttatod saját magadat oda a tetteid által, ha olyanok. Ha Isten nem választaná el a jókat a rosszaktól, akkor nem lenne igazságtalan? Nem lenne igazságtalan, ha végig becsületes voltál mindenkivel, és aki tróger és becstelen életet élt, ugyan oda jut, mint te? Szerintem te háborodnál fel rajta a legjobban.

3. Isten egyáltalán nem szeret mindenkit. Ez az amerikai filmekben van így, de nem a Bibliában. A keresztény kötelesség: szeretni a jót, és gyűlölni a bűnt. Jézus mondta, hogy aki nem akar harcolni a gonosz ellen, és langyos, gyáva, azt kiköpi az Isten.

4. A kereszténységet fogd fel úgy, mint egy harcos közösség a gonosz megnyilvánulásai ellen. Ne pedig egy pacifista hippi-gyülekezetet képzelj el. Egy kereszténynek kötelessége a szeretet, de nem kötelessége hagyni elveszni Isten országát.

2011. máj. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
Lastone.left.nagyon jól megfogalmazta.a pokol egy ideiglenes állapot,és Isten nem küld senkit pokolra,hanem maga az egyén tapasztalja meg a poklot,szenvedés formájában,a saját téves választásai álltal-de ezek a "téves" döntések valójában fontosak az életben,mert így tudunk tanulni és fejlődni,tapasztalni,és viszonyítani,hogy mi szolgálja a javunkat,és mi nem.
2011. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vallásos, de azért nagyjából értek a bibliához, kicsit. Úgy tudom hogy nincs pokol, hanem a Seol szót fordítoták erre-arra benn, ami annyit jelent hogy örök megsemmisülés. És a másik dolog: A biblia írja hogy ha meghal az ember, akkor azzal kifizetődött az összes bűne (hogy hol, azt most ne kérdezd, de keress rá mert bent van). Ezen kívül olvasd el a Prédikátor könyvét, az teli van bizonyítékokkal hogy nincs pokol. Ott írja is hogy semmi sincs a halál után.


Továbbá, lehet hogy említve van például Lázár története amiből az emberek arra következtetnek hogy van pokol. Nos, lehetséges hogy ezt a történetet máshogy kell érteni, de nemtudom mert ezzel a résszel nem nagyon foglalkoztam még.


Szerintem tutti nincs pokol... Remélem tudtam segíteni:)

2011. máj. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!