Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lucifer volt az aki a tiltott...

Lucifer volt az aki a tiltott fa gyümölcsét kínálta Évának?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 13:01
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

miért nem azt mondják az ördög helyett hogy lucifer?

a kettő nem ugyan az?

olvastam valahol több sátán és démon is volt luciferen kívül de akkor lucifer is démon vagy sátán volt?

miért nevezik lucifert ilyen sok névvel?

nem értem...

2011. jún. 5. 13:03
 2/19 anonim ***** válasza:
igen, ő volt:) lucifer=ördög=sátán...
2011. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
lucifer kínálta igen,lucifer eredetileg angyal volt,de isten kitaszította,így lett belőle ördög.
2011. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

de miért nem nevezik az eredeti nevén hogy lucifer?

miért van több neve? (ezt nem értem én) :D

2011. jún. 5. 13:08
 5/19 A kérdező kommentje:
SZÓVAL LUCIFER AZ ANGYALI NEVE ÉS AZ ÖRDÖG PEDIG A GONOSZ NEVE AMI MEGMARADT ÉRTEM ÉN XD
2011. jún. 5. 13:09
 6/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A Bibliában nem találod meg a Lucifer kifejezést. Több néven is nevezve van a Sátán. Ebből az egyik a Hajnalcsillag. Ennek a latin fordítása a Lucifer.


manju

2011. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
fasza
2011. jún. 5. 17:17
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen. Több neve is van legtöbbször a tulajdonságát jelöli: Pusztító,Hazugság atyja,Tolvaj Sátánnak is van valami jelentése ha jól tudom ellenség,de ez nem biztos.
2011. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 katrix válasza:

Ismereteim szerint Satanel volt az eredeti neve, és ő volt Isten legelső teremtménye.

Az almával meg Isten terve szerint járt el.

Isten nem azért teremtette a Földet, hogy annak egy pici kertjét használjuk csak. Valamivel rá kellett venni őket, hogy kijöjjenek a Paradicsomból.

Ha figyelmesen elolvassátok, akkor Isten amikor kiűzte Ádámot és Évát, mivel engedte őket útnak? Sokasodjatok, szaporodjatok, és hajtsátok uralmatok alá a földet, hisz nektek teremtettem, ..ja és nagy "mérgében" még ezt is mondta: angyalt küldök előtted, hogy vigyázzon rád!

Gondoljátok, hogy nem ez volt a Terv eredetileg is?

2011. jún. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
"Lucifer egy latin szóösszetétel a lux,lucis (fény) és fero (hozni) szavakból, jelentése így „fényhozó”. Legelőször görög és római költők használták a Vénusz bolygó jelzőjeként."
2011. jún. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!