Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Rám szálltak Jehova tanúi....

Rám szálltak Jehova tanúi. Történt már veletek ilyen? Mit csináljak? Mikor unják végre meg?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja rám szálltak a jehovák. Kedvesek voltak, kérdezgettek mindenfélét, én éppen kint metszegettem, ezért beszélgettem velük egy kicsit, mert alapvetően mindig érdekel mások hite. Mondták, hogy hoznak füzetet, ha érdekel, mondtam, dobják be nyugodtan, ha erre járnak, szeretek olvasni vallásokról. (Első hiba.) Aztán azon vettem észre magam, hogy már nagyon tolakodó kérdéseikre válaszolok, mint egy jó gyerek: (Második hiba.) itthon vagyok hétfőn, ez-és-ez a vallásom, ezt-és-ezt dolgozom, mit gondolok Istenről, mit gondolok az emberekről, hogy érzem magam a világban és hasonlóak. Utána egészen meglepődtem magamon, hogy ilyesmiket ki tudtak belőlem húzni, de nagyon rutinosak voltak. Jöttek még egyszer, hogy hoztak füzetet, nekem meg leesett az állam, hogy ezt ők így értették, hogy személyesen a kezembe átadják, nem pedig bedobják, és megint jöttek a kérdésekkel, meg a bociszemekkel, én meg udvariasan kihátráltam. De olyan sokat kérdeztek, hogy béna voltam, és nem találtam alkalmat arra, hogy megmondjam, hogy nem akarok beállni közéjük. Valami nagyon megdöbbentő kérdezésstratégiájuk van, mert úgy csűrik-csavarják, hogy ha nem küldöd el őket teljesen tuskón, akkor nincs módod elhessegetni őket. Vagy csak nekem nem megy, de én mindig próbálok normálisan beszélni egy másik emberrel.

Azóta azt a valószínűleg nem szerencsés választást választottam, hogy egyszerűen nem nyitom ki az ajtót, ha látom, hogy jönnek, mert semmi kedvem udvariatlanul elküldeni őket és belemenni egy bugyuta vitába. Mégis, fél éve (!) minden hónapban idejönnek, néha többször is, nyomják a csengőt, és állnak az ajtó előtt türelmesen. Már volt, hogy elhalasztottam a tervezett bevásárlást, mert nem akartam kimenni közéjük. Bárki más értene ebből, de ők addig nyomják a csengőt, amíg kiprovokálják belőled, hogy kimondd, hogy NEM érdekelnek, szálljanak már le rólad, és aztán jól elmondhatják a "véleményüket" rólad. Tudom, mert már megtörtént velem is, rokonnal is, hogy megátkozták, és bevallom, félek tőlük. Nem akarom, hogy bárki is megátkozzon, még ha ez röhejesen is hangzik. A másik meg, hogy nem akarok egy idős nőt elküldeni a fenébe, egyszerűen képtelen vagyok idősekkel tiszteletlenül beszélni.

Meddig fognak még jönni? Van erre valami szabály náluk, hogy mikor szállnak végre le valakiről? Vagy tényleg csak akkor, ha elküldöd őket az anyjukba? Nincs valami trükk arra, hogy hogy lehet leállítani őket valahogy udvariasan, hatékonyan? (Úgy, hogy ne kelljen beszélni velük? :D) Ma nem is ketten csöngettek be már, hanem négyen, leesett az állam, amikor megláttam őket. Félelmetes. Persze nem nyitottam ki nekik megint.


2011. jún. 6. 11:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
96%
Rájöttek hogy te manipulálható vagy.Ez a helyes út,amit a legutolsó mondatodban írtál.Ajtónyitás megtagadása,majd ha aznem jár sikerrel(értsd: nem mennek el),akkor anyjukba küldés,ha az se jár eredménnyel,akkor rendőr/rendőrség kihívása,zaklatásért való feljelentés...onnantól a hatóság dolga...
2011. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
93%

Hiba volt szóbaállni velük.


Nyisd ki az ajtót és határozottan mondd meg, hogy nem érdekel és ne is jöjjenek megint.

2011. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
72%

BTK 176/A.§


(1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

2011. jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
79%
Ja, és ha ezek után elkezdik a minősítésedet, akkor vágd rájuk az ajtót.
2011. jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
86%
En szerintem az lenne a leg tisztessegesebb,ha elejuk alnal,es megmondanad neki,h koszonom szepen a kedvesseget,de meg szeretnek maradni a sajat vallasomban,es h koszonom az eddigi folyoiratokat,de nem tartok igeny rajuk tobbet.Az egyenes beszed mindig a lgejobb hidd el,en biztosan igy tennek,tedd te is ezt,nem fogod megbanni,de legy hatarozott.
2011. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
94%

Ja, piócák, ragadnak az emberre, és valóban mindent kiforgatnak, amit mondasz.

Kivéve, ha azt mondod, amit ők akarnak hallani.


Vannak ilyen emberek a nem Jehovások között is, de erőszakos+Jehovás, na ez halálos kombináció.


Küldd el őket a bánatba!

Ha nem értik meg, akkor jó csúnyán.

Akkor biztos békén hagynak.

2011. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
87%
Tegyél ki nekik egy üzenetet az ajtóra hogy zavar már ez a zaklatás és ne jöjjenek többet.
2011. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
83%
Őket (tehát, akik házhoz járnak)tanítják arra, hogyan kell kérdezni, beszélni...Megmondhatod nekik , hogy csak füzetet szeretnél kérni,nincs időd személyesen kapcsolatot tartani velük.A szomszédasszonyunk is így csinálta.Mindig dobnak füzetet a postaládájába, de nem csengetnek be hozzá.
2011. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
85%
Négyesben nem szoktak járni!Küldd el őket végleg, mert ez gyanús!Vannak bizony ál Jehovások is.A füzetekhez bárki hozzájuthat tőlük, aztán kiadja magát tanúnak.Így beférkőzhet egy naiv család életébe és esetleg később meg is lophatja.
2011. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
100%
Én az alapítványos kéregetőkkel szoktam azt csinálni, hogy mielőtt belekezdenének, csekket kérek tőlük :-)
2011. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!