Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia miért tiltja meg a...

A Biblia miért tiltja meg a maszturbációt?

Figyelt kérdés

Egyáltalán tilos? És ha tilos, akkor miért az? Kinek és mit ártunk vele? Ráadásul még jó érzés is...


Jelenleg ezen kérdések érdekelnek és ezekre gyüjtök válaszokat, magyarázatokat stb... Kérem, ha bibliaverset írtok, akkor azt magyarázzátok is el, és ne az legyen hogy a kutya azért kutya mert kutya, az ilyen típusú válaszolók kíméljenek.


2011. júl. 9. 01:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
42%

Itt olvasd el:

[link]


nyers fordításban (nyelvi korrekció szükséges):

[link]

2011. júl. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
41%

Te is jó kérdésekkel szórakozol :) Azt sem tudom, mi az a bibliavers??? :) Gondolom nem írok olyat :D


De ha ennyire érdekel, akkor először filozófiát tanulj! Akár iskolában, akár magadtól. Ne vallástant. Ha valami tilos, amit valaki egyszer megírt, akár te, akár én, akár más, az azért tilos, mert a megírójának az volt a véleménye. Hogy miért az a véleménye, azt csak az tudja megválaszolni, aki megírta.

Túl összetett és túl ismeretlen az a terület, hogy az ember mit és miért tesz. Szülői neveltetés, családi állapot, anyagiak, veleszületett és megszerzett testi és szellemi adottságok stb... Ráadásul millióféle látásmód van, és mindben lehet igazság és hazugság. Nézőpont kérdése. Soha nem fogod tudni eldönteni, hogy egy pohár, ami fele részig van töltve vízzel, az félig tele van, vagy félig üres. Nézőpont kérdése. Te ezt látod igaznak, ő azt.


A Biblia egyébként tudtommal nem tér ki maszturbációs témákra :) És a Bibliában, mint minden szöveges dokumentumban sokféleképpen lehet magyarázni a dolgokat, mint az előbb a víz esetében.


Ha valamivel egyetértesz, akkor csináld, ha valamivel ne, akkor pedig ne. Ilyen egyszerű :)

2011. júl. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
30%

Bocs, itt a jó link:

[link]

2011. júl. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
62%

Jézus! Ki linkelte be ezt a baromságot! Muszáj hülyíteneteket az embereket?


Idézek ebből a szarból:


"Nem tudom, hogy mehetne át ezen a teszten az önkielégítés. Néha jó teszt lehet annak eldöntésére, hogy valami bűn-e, hogy büszkén elmesélnéd-e másoknak is, amit tettél. Ha rosszul éreznéd és szégyellnéd magad miatta, ha mások rájönnének, akkor valószínűleg az egy bűn."


Nézzük a tesztet.


Én ha adok egy kéregetőnek pénzt, nem mesélem el másnak, nem érezném jól magam amiatt, hogy elmeséltem, nem lennék büszke, hogy mások is tudják. Akkor ez most bűn?


Bizonyos esetekben, ha adnék valakinek, rosszul érezném magam, ha kiderülne, hogy én adtam, mert nem fogadná el tőlem. Akkor ez most bűn, hogy adtam?



"Szintén jó teszt, hogy tudod-e őszintén, jó lelkiismerettel kérni Istent, hogy áldja meg ezt a tevékenységet és használja a saját céljaira. Nem hiszem, hogy az önkielégítésre büszkék lehetünk, vagy őszintén megköszönhetjük Istennek."


Ha belerúgok egy kőbe, és nem kérem, hogy áldja meg Isten, hogy belerúgtam, akkor ez most bűn?


Ne legyetek már ekkora idióták! Aki ezt a cikket írta, az egy barom! Ja, és a papok embert öltek anno, mert szerintük a Föld a világ közepe. Hazudtak. A papok embert öltek anno, mert szerintük néhány nő boszorkány. Hazudtak. A papok embert öltek anno, mert szerintük a Föld lapos. Hazudtak. Vagy csak szimplán tudatlan barmok.


Egy igazán jó teszt:

Hogy várhatjuk, hogy igazat mondjanak bármiről, akiket ilyen hazugságon kaptunk???? Hogy várhatjuk, hogy igazat mondjanak azok, akik embert öltek? Miközben a hatodik parancsolat elég kifejező: Ne ölj!

2011. júl. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!


Azt gondolom, sokszor szigorúbbak vagyunk magunkhoz, mint Isten hozzánk, és elfelejtünk gondolkodni, méghozzá biblikusan. Bűn-e az önkielégítés? Ha igen, miért? Ha nem, miért? Kifejezetten konzervatívnak tartom magam, de a következő a véleményem a dologról:


Némi szójátékkal élve azt gondolom, nem a "kielégítés" a bűn, hanem az "ön", vagyis az önzés. Tehát amikor egyedül él az ember, sőt (ne botránkozzatok meg), amikor a társának szerez örömet vele az ember (amennyiben mindketten örömüket lelik benne), akkor az önkielégítés nem bűn. A bűn az, amikor házastársad van, akit boldoggá kellene tenned, de ahelyett hogy őt boldoggá teszed szexuális téren (is), másnál, vagy épp magadnál keresed a boldogulást - vagyis megtagadod önmagad a társadtól.


Hogy ezt nem magamtól gondolom így, nézzük meg a Bibliát: 1Mózes 38,6-10. Erre az igére szoktak hivatkozni az önkielégítés ellen. Azonban itt szó nincs erről!!! Onán bűne az volt (ezért hívják igen tévesen az önkielégítést onanizációnak), hogy nem volt hajlandó teljesíteni a sógorházasság kötelességét (vagyis gyermeket nemzeni bátyja feleségével), mivel tudta hogy a születendő gyermek nem az övé lesz, hanem bátyjáé. (Tessék elolvasni: 9. vers.) Ezért az aktus közben megtagadta a sógornőjétől a spermiumanyagát. Semmilyen önző örömszerzés nem történt itt!


A belinkelt anyagra: ez egy beazonosíthatatlan vallási csoport tana (erről részletesen lentebb), de az mindenesetre elgondolkodtató, hogy azzal érvel, hogy elmondaná-e az ember másoknak büszkén. Ez egy igen demagóg gondolat, mivel azzal sem büszkélkedünk, amit a házastársunkkal teszünk a hálószobában - de nem azért, mert szégyelljük, hanem azért mert nem tartozik másra. Akkor az is bűn?


No, egy szónak is száz a vége: Isten szeret, és az embert boldogságra teremtette. Nem önző, a másikon átgázoló, hanem a másik embert észrevevő, sőt gazdagító boldogságra. Ezt nagyon jól fejezi ki Agusztinus egyházatya, amikor ezt mondja: Szeress, és tégy, amit akarsz! Szóval, kedves kérdező, ne légy szigorúbb magadhoz, mint amilyen hozzád Isten. Olvasd a Bibliát, keress egy jó gyülekezetet, és hiszem, hogy Isten szeretete fogja vezetni az életedet, és ha engeded, életed minden területén azt fogja megmutatni, hogy mennyire szeret Téged!


Előzőnek:

A stílus maga az ember, ehhez no comment :) A hozzászólásod tartalmi részéhez: meg kellene nézni a linket. Látsz egyetlen elérhetőséget, vagy "Rólunk" rovatot? Nem. Akkor ez melyik egyház álláspontja? (A tanaikba beleolvasva egyik sem, hanem egy szekta.) Ez nem gyanús, ha valaki nem vállalja föl önmagát? Akkor viszont miért kell az egyházakat, v papokat gyalázni? Tudod, csak mint Micimackó: gondolj, gondolj, gondolj! :)(Bocs az iróniáért!)


Egy református lelkész

2011. júl. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 06:14-es beíró !


KÖSZÖNÖM!... Szebbé tetted a mai napomat!... :-))

2011. júl. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:
06:14! Érdekes gondolatok. Lehet hogy igazad van. Tudod, én nem vagyok vallásos, a vallásosság és a hit az két különböző dolog. Csak kicsit érdekel a Biblia. Nekem többen mondták hogy ezért-azért bűn. Na, de még nem láttam hogy normális bibliaverssel alátámasztották volna nekem, ahogy több más dolgot sem amit bűnnek mondanak. Akkor most nem tudom hogy Isten hogy néz azokra a fiatal gyerekekre akik ezt a szokást gyakorolják. És elég érdekes volt a hozzászólásod, sok hasznos dolog van benn. De azért bennem még ott motoszkál hogy valóban nem bűn? Valóban a fiatalok semmi rosszat nem tesznek vele Isten ellen? stb.
2011. júl. 9. 07:33
 8/73 A kérdező kommentje:

Ja, elfelejtettem:) 02:19! Én is hasonlóan gondolkodom mint te. És ezért, mert én merek gondolkodni és kérdezni dolgokat, sokszor eléggé leoltanak engem ilyen vallásoskodó szerencsétlenek. Jó hogy nem már kérdezni sem lehet!!! Mindegyik löki itt a vallásos és süket dumáját, de bizonyítani semmit nem tudnak.


Eddig a te hozzászólásod volt a legtöbbet érő, nagyon hasznos és elgondolkodtatott ahogy felhoztál ilyen jó ellenpéldákat a vallásos hülyeségekre.

2011. júl. 9. 07:48
 9/73 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 01:32-es! Ez aztán az értékes hozzászólás:

"Te is jó kérdésekkel szórakozol :) Azt sem tudom, mi az a bibliavers??? :) Gondolom nem írok olyat :D "


Jó kérdéssel szórakozik? Azt sem tudom mi az a bibliavers? Hogy Te nem tudod,attól még a kérdező kérdése helytálló! Azért,mert a kacsa nem tud úszni,még nem a víz a hülye!


Egyébként csak azért írtam,most ide,hogy meglegyen nekem ez a kérdés a 06:14-es válasz miatt,mert az tetszett,köszi! :)


26/N

2011. júl. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
63%

Hello.


a Biblia nem tiltja a maszturbációt...a Biblia csak tanácsolja, hogy ne tedd. az oka annyi, hogy amikor ezt végzed, mocskos gondolataid támadnak, tudatban birtoklod a másik egyént, amikor ezt végzed, saját kielégüléseddel vagy elfoglalva ez az idő alatt...ez röviden és tömören önzés, mivel nem foglalkozol semmi érdekével sem, csak sajátoddal, s mindeközben élvezkedsz...tulajdonképpen a paráznaság bűnét követi el az ember ekkor, mivel a paráznaság maga a szexuális vágy(nem az ösztön)...a vágy hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés, s amíg hiányunkat töltjük, addig bizony mással nem foglalkozunk...ezért is bűn.


ha párkapcsolatban vagy, elméletileg ilyenre nincsen szükség.


a maszturbációnak férfinél van egy b. lehetősége is. mivel a spermium folyamatosan termelődik, és a mellékherében tárolódik, ezért egy idő után a férfi megtelhet, s ekkor komoly fizikai fájdalom törhet rá, ami blokkolhatja a napi cselekedeteiben...ha a maszturbáció az ezen való túljutásért történik, akkor nevezhetjük bűntelennek is, mivel a szándék nem a kéjelgés.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!