Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne ha valaki visszame...

Mi történne ha valaki visszamenne az időben és kicserélné a Bibliát a Harry Potter köteteivel?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 17:46
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a sok választ pont azt bizonyítja, hogy nem alapvetően hülyeség a kérdés. Egyébként a dolog egy haveri beszélgetés közben jutott eszembe és jót röhögtünk rajta :)


Jaj, úgy tudtam hogy valamelyik okos leírja, hogy nem értenének belőle semmit. Azt gondoltam nyilvánvaló, hogy az éppen használatos nyelvre lefordított verzióról lenne szó. Nem egy-egy az egyben azt kell elképzelni, hogy a boltokban kapható színes borítós könyvek kerülnének vissza. Kicsit el kell(ett volna) tudni vonatkoztatni, és azt megérteni, hogy a tartalom és téma cserélődött volna ki, nem a forma.

2011. júl. 14. 12:24
 22/32 anonim ***** válasza:
25%
Kb annyira volt komoly a hozzászólásom, mint a te kérdésed :)
2011. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
38%

Nem történne semmi, mivel a hp nem ad lelki vigaszt, egy szebb következő lét reményét, nem köti meg az embereket és nem oldja fel, és törvényeket sem tartalmaz.


Egy vallást elítélő ember

2011. júl. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
58%
Előző: ezek mind benne vannak a Harry Potterekben. Csak el kéne olvasni őket. És nem csak a csatákat.
2011. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek a Bibliának és nagyon szeretem a Harry Pottert. De a kérdés azt mutatja, hogy a kérdező vagy az egyikkel, vagy a másikkal nincs tisztában :-))
2011. júl. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
14%

ma 13:20

Tévedsz.

14 évesen már túlhaladtam az ószövetségen, és kb 20 zsoltálrt fejből tudtam. 16 éves koromig vallásos voltam, és az újszövetség nagyrészével is végeztem-már egyáltalán nem vagyok az.


A harry potterből pedig 5 részt olvastam eddig, és jelenleg is olvasom.

A szavaid alapján te nem vagy túl jártas valamelyikben..

2011. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Gábor bátyó ***** válasza:
69%

Einstein maga arra a következtetésre jutott,hogy az idő csupán illúzió.

"A múlt,a jelen és a jövő közötti különbség csak illúzió,még ha oly makacs is" (A.Einstein)


"Uraim!Mint fizikus,tehát mint egy férfi,aki egészéletemet a józan tudomány,azaz az anyag vizsgálatának szolgálatába állította,fölmentve érzem magamat attól a vádtól,hogy naív embernek tatsanak,és így bátran kijelenthetem az atom területén végzett kutatásaim eredményeként a következőket:Az anyag csak önmagában nem létezik.Minden anyag csak egy bizonyos erő által keletkezik és létezik...de mivel a világűrben sem egy intelligens sem pedig egy örök erő nem létezik,azt kell feltételeznünk,hogy e mögött az erő mögött egy intelligens szellem létezik" (Max Planck)


Persze gondolom,hogy Einstein meg Planck 2 éves nyeretlenek a Harry Potterhez képest.

2011. júl. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
18%

Akkor Rowling lehet, hogy a bibliát írta volna meg. :D


A válasz megírásának időpontja: 07-13 21:24

Jó, hogy minden oldalon találni fenyegetőző keresztényeket, már lejárt az a vallás, éljen az ateizmus!

2011. júl. 20. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
50%

Semmi, tökugyanaz a kettő. Ezek nem atomfizika könyvek. Mi történik, ha egy légypiszkot kicserélsz egy másikra?!

A kereszténység nem a bibliára, hanem a kereszteshadjáratokban összelopott aranyra, meg a sötét középkorban elégetett konkurenciára épül.

2011. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"A kereszténység nem a bibliára, hanem a kereszteshadjáratokban összelopott aranyra, meg a sötét középkorban elégetett konkurenciára épül."


Amit te írsz, arra a középkori katolikus klérus hatalma épült, nem a kereszténység, még csak nem is a mai katolicizmus. Ne keverjük már össze egy történelmi korszak politikáját és az azáltal megrontott vallásgyakorlást magával az elvvel, magával a hittel. Ez olyan hülyeség, mintha azt mondanám, hogy az ateizmus a kommunizmusra épül.

2011. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!