Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 02:28
1 2 3 4 5 6
 1/51 Sághegyi Csaba ***** válasza:
68%

Véleményem szerint kétféle létezik. Az egyik, amelyiket a valódinak tartok, az az, hogy meggyőződés arról, hogy Isten, és a természetfeletti a mesék kategóriájába tartozik. Ezzel nem szokott együtt járni komolyabb érdeklődés a vallások iránt.

A másik fajtája szintén vallja, hogy nincs Isten. Mégis aktív hadjáratot folytat a kereszténység ellen, míg más vallásokkal nem törődik. Meggyőződésem, hogy itt önbecsapásról van szó. Az ilyen emberek pánikszerűen harcolnak a kereszténység ellen, mintha valamijük függne tőle. Pedig nem. Ennek oka ezért saját magukban rejlik. Hinni nem akarásnak hívom az ilyet. Ők maguk elhiszik magukról, hogy nem hisznek. Tetteik mégis azt mutatják, hogy szívükben mocorog valamilyen hit elég rendesen. Ettől szabadulni nem tudnak, ezért támadják bőszen a kereszténységet. Pedig ettől még az ő belső problémájuk megmarad, sőt, erősödik.

Személyes hitem pedig az, hogy mindkettő tévedés. Azért, mert hiszem, hogy Jézus valóban feltámadt. Hogy miért hiszem? Ezért: http://www.youtube.com/watch?v=5p9CY976_kw

2011. aug. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
92%

A vallás és a hit nem ugyanaz.


Tökéletesen megértem azokat, akik nem tudják besorolni saját hitbéli nézeteiket az aktuálisan elérhető csilliárdféle vallásba. Olyan, mintha modernkori egyházszakadás határozná meg hitünket, vallásunkat, társadalmunkat. Viszont: ahogy az EGYház nevében is benne van, az EGYségre kellene törekedni, vallások terén is.


Ateista voltam én is évekig, amíg kerestem önmagam, kerestem hitem forrását, és amikor megtaláltam, rájöttem: egyik ma létező vallásba sem tudnám beilleszteni. A hit egyéni út, ahányan vagyunk, annyiféle lehet. Hiába mondják meg hittanórán a tutit, ténylegesen csak azt tudjuk feldolgozni, amit személyesen tapasztalunk meg.

2011. aug. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
59%

Az ateista túlnyomó többsége azt mondja, hogy elutasítom a vallást, mert Isten nem létezik. Ő csak saját magában hisz.

Évekkel később rájön, hogy mégiscsak van valami (valaki), aki, ami a minden-napokban segíti, aki-ami rajta kívülálló, de mivel nem tudja, hogy az honnan ered, továbbra is ateistának mondja magát.

2011. aug. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
12%

Ez a kérdés miért a valláskritikában van?

Az ateizmus nem vallás és nem hit, nem is azok ellentéte, hanem a hiánya.

2011. aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
63%

Nos én magam hívőnek tartom magam. Egyetértek az elsővel kétféle ateista van. Az a fajta amelyik nem hisz Istenben, de nem akarja ezt ráerőltetni senkire, illetve nem néz le senkit azért amiben hisz, azzal nincs semmi baj.

Azokat akik viszont aktív keresztényellenesek(furcsa, az ezek az ateisták sose szólják le az Iszlámot, a hinduizmust, a buddhizmust, vagy a judaizmust csak a kereszténységet), nem szívlelem. Különösen azért mert felsőbbrendűség tudatuk van, lenéznek mindenkit aki hisz valamiben.

Ja meg egy ilyen szólás ami szerintem nagyon igaz: Zuhanó repülőn nincs ateista.

2011. aug. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
60%

"Zuhanó repülőn nincs ateista."


A hívők ezt szeretik hangoztatni, igazságtartalma meg konvergál a nullához. Ha az ember nem hisz valamiben, akkor nem hisz benne, és kész. Most mondhatnám azt is, hogy zuhanó repülőn nincs keresztény, aki ne imádkozna Allahhoz. Így van? Ugye, hogy nem...

2011. aug. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 Sághegyi Csaba ***** válasza:
55%

"A hívők ezt szeretik hangoztatni, igazságtartalma meg konvergál a nullához."

Fél vagyonom rátenném, hogy te se viselkednél másképp, mint bőszen könyörögnél, hogy pokolra ne juss. Kár, hogy nem tudom letesztelni, de azért, hogy rájöjj, hogy más a szív, és más a tudat, amit az ember magának bemesél, megcsinálnám, persze tesztként, nem halállal végződő kalandként. Ha kerültél már életveszélybe, akkor emlékezz vissza rá, milyen gondolataid voltak. Mert ezt tudom, hogy mindenkinek hasonló, vallástól függetlenül.

2011. aug. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
60%

Kerültem már életveszélybe, perforálódott vakbéllel és szepszissel kerültem kórházba, de nem Jézus meg Isten járt a fejemben, pedig nem sokon múlt, hogy ottmaradok.


Na és te voltál már életveszélyben? Hány más vallás főmuftijához imádkoztál? Csak úgy alátámasztandó a mondanivalódat.

2011. aug. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
81%

Én bizonyítani is tudom, hogy van zuhanó gépen ateista.

2 éve Barcelona-ba repültem, de kb. az út felénél elkezdett zuhanni a gép. 3000 m-t zuhant, mire fel tudták húzni. Akkor egyszer sem fordult meg a fejemben valamilyen isten, vagy a túlvilág gondolata, hanem inkább az oxigénmaszkot meg a mentőmellényt igyekeztem magamra rakni. Közben láttam, hogy páran nem ezt csinálják, hanem imádkoznak.

Ennyit erről...

Számomra az ateizmus nem azt jelenti, hogy 'de nincs Isten, nincs, nincs, NINCS!!!', hanem azt, hogy amég nincs rá bizonyíték, addig nem fogom elfogadni a létét.

2011. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
63%

Zuhanó gépen nincs ateista.

Szerintem az esetek többségében ez így van. De ez is csak azt bizonyítja, hogy a hit csak egy védekező mechanizmus, ami bekapcsol, amikor az ember már nem tehet semmit magáért. Semmi több. Az adrenalintól elborult elme furcsasága...

2011. aug. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!