Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szeretnétek e, hogy a kisebb...

Bolya kérdése:

Szeretnétek e, hogy a kisebb vallásokat felszámolják? Pl: Hit gyülekezett, Jehova tanúi, stb?

Figyelt kérdés
Nagy szükség van , hogy ezeket végre felszámolják , hiszen rengeteg családot tönkre tettek és nem, hogy Istenhez fordulnának hanem még ellene miért engedik ezt ?
2011. okt. 10. 06:22
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
27%
Vitatkoznék azzal, hogy ezek kicsik lennének, megnéznék egy taglétszámot. Viszont nem ismerek még egy olyan vallást, ami annyi halált és szenvedést okozott volna, mint a kereszténység...
2011. okt. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
35%
Azért mert te nem ismersz,nem jelenti azt,hogy nincs.A kisebb vallás az nem vallás,hanem felekezet.És jogukvan élni.Az más hogy minek?
2011. okt. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim válasza:
67%

Ez nem az emberek dolga eldonteni, hogy melyik egyhaz jo vagy nem jo :) Ez Isten dontese ... En spec a HGY-ben tertem meg, s meg kell hogy mondjam, eletem legjobb lepese volt. Anno, persze, a szuleim ellene voltak ... DE a legnagyobb problemajuk az volt, hogy kimertem allni a hitemert, mert tudtam, hogy van Isten :) es mertem valtozni es valtoztatni az eletemen. S ez nem tetszett nekik. Ma mar tisztelnek es "elfogadtak", olyannak, amileyn vagyok. Mert az eletem ra a tanubizonysag, hogy aldott vagyok :) es boldog.


A HGY nem szakit szet csaladokat :) ez nem igaz ... a problema ott kezdodik, talan amiatt is mondjak ezt, mert az emberek MERNEK hinni es sajat dontest hozni az eletuk felett :) S ez nem tetszik sok szulonek ... Persze, vannak olyan tagok, amelyek problemasak, mert a valtozashoz ido kell :) Az meg, hogy ki hogyan dont ... nos, kinek mi koze van hozza :)


Amugy, ez miert zavar az tegedet, ha valaki meg akarja talalni Istent ? Van sajat tapasztalatod vagy masodkezbol vannak az infoid?

2011. okt. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
39%

Nos az ilyenekkel van gond,akik hitgyülisek. Nagyon bigott emberek. Bizony.sokszor családok mennek tönkre a fanatizmusuk miatt.

De mindenkinek a saját dolga eldönteni,hogy miben hisz.

2011. okt. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
39%
A vallásokkal semmi ajom, de a szektákat megszüntetném /Hit, Jehova tanui, Scientologia, stb./
2011. okt. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
77%
Miért kéne felszámolni a kisebb vallásokat? Második eretneküldözést szeretnél, vagy mi? :P
2011. okt. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
16%
Az elsővel értek egyet.
2011. okt. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
50%

Nekem apám mostanában sokat foglalkozik a szcientológiával... És igen, simán tönkretehet egy családot... Most már kezd beteges dolgokat művelni és hiába szólok neki, hogy bele fog kattanni ebbe az egészbe, nem érdekli és megmagyarázza, hogy én vagyok a hülye...


Ettől még nem számolnám fel (bár Németországban a szcientológia tiltott - talán nem véletlenül). Az embereknek kéne összeszedniük egy kis észt ahhoz, hogy magától is tudják, hogy mi a jó és mi a rossz. Amíg ez nem következik be, hiába tiltanánk be bármit is.


Hiába, az európai nép a legbutább, akárhogy is megpróbálnánk tagadni...

2011. okt. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
75%
Nem szeretném. Szabad országban élünk és szeretnék szabad országban meghalni, ahol sem egy adott államvallást nem erőltetnek rám, sem pedig a "kisebb" egyházakat nem tiltják be. Mindenkinek jogában áll beállni a hitgyülibe. Tény, hogy sok család ráment, de őszintén: rengeteg dologra mennek rá családok, pl. felelőtlenül felvett hitelre is. Most akkor szüntessük meg a hitelezést is? Merthogy másoknak meg az az egyetlen lehetőségük, hogy pl. vállalkozásba kezdjenek vagy lakást vegyenek. Ugyanígy az említett egyházak is amellett, hogy sok családnak ártottak, mások életét jobbá tették. Nem szabad így ítélkezni!
2011. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
78%

Mégis hogy szüntetnéd meg?

Vallás...a nevében is benne van. Ez nem egy vállalkozás, amit felszámolsz határozattal, aztán onnantól megszűnik.

Ez hit, ami akkor is létezni fog, ha "felszámolod", max titokban. Ha odamész egy jevovához, hogy "mostantól felszámollak", azt ő pont lesz@rja, mert akkor is hinni fog abban, amiben eddig.

2011. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!