Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet kikeresztelkedni...

Hogyan lehet kikeresztelkedni ha római katolikus vagyok?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 17:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%

Sehogy!

A keresztséget már semmi nem mossa le rólad!

Annyi ilyen kérdés van... ha nem tetszik a katolikus egyház, miért nem elég neked az, hogy nem jársz többet katolikus templomba, nem fizetsz egyházadót??

2009. máj. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

Miért ne lehetne? Inkább ne írj, ha nem tudsz hasznosat.


A kikeresztelkedés inkább átkeresztelkedés. Ha mondjuk katolikus vagy és ne adj zsidó vagy evangélikus, protestáns, unitárius, akármi... szeretnél lenni, akkor elmész a lakóhelyed szerinti hitközséghez és beszélsz a rabbival vagy a pappal. Ő majd elmondja mit tégy!

2009. máj. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

Ja és hozzátenném:


Ki lehet lépni a katolikus Egyházból. A módja, hogy fel kell keresni azt a plébániahivatalt, ahol anno keresztelték. Itt van a keresztség anyakönyvezve, iktatva, ezért kell itt kérvényezni. (Ha házasodni akar valaki, akkor is ide kell fordulnia a keresztelésről kapott igazolásért.) Megindokolni se kötelező, bár nyilván meg fogják kérdezni az okát.

2009. máj. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 18:31-es, Te sem tudhatsz mindent.

A kereszteléssel nem kap az illető tagsági könyvet, amit aztán visszaad, ha ki akar lépni. A katolikus és bármely keresztény hitgyakorlás felfüggesztésének nincs hivatalos aktusa. Nem fogja a pap törölni az anyakönyvből, ha bemegy és közli, hogy holnaptól ő református vagy izraelita akar lenni. Az egyház tanítása szerint ugyanis a keresztség eltörölhetetlen.

Ha más keresztény felekezethez akarna csatlakozni, még újra se kell keresztelkednie, csak az ÚJ felekezet szerinti hitvallást letenni. De a régiből nem fogják ünnepélyesen vagy hivatalos aktussal elbocsájtani.

Tehát annak, hogy "kikeresztelkedés", nincsen értelme.

2009. máj. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Maga a szó rossz: kikeresztelkedni. Ott, ahol elfogadják a Szentháromság nevében végzett (gyerek)keresztséget érvényesnek (ortodoxok, evangélikusok, reformátusok) nem fognak újra megkeresztelni csak egy áttérési szertartást végeznek (néha még az sem). Ahol a felnőttkeresztséget gyakorolják (baptisták) vagy nem a Szentháromság nevére keresztelnek (unitáriusok) ott alá kell merítkezni újból.

A hivatalos aktus a kilépéshez pedig (ez inkább formai és megelőzi a további bonyodalmakat), hogy a keresztelési anyakönyvbe bevezetik, hogy kilépett, néha az okot is odaírják és ennyi.

2009. máj. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

A kereszteltek anyakönyve nem tagsági könyv. Csak azt a tényt rögzíti, hogy a katolikus szertartás szerint kiszolgáltatták az illetőnek a keresztséget.

Nem vezetik bele-legalább is nem kötelező, ha az illető áttér más felekezetbe, mint ahogy azt sem, ha kijelenti, hogy ő holnaptól ateistának vallja magát.

2009. máj. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%
A kereszetség szentsége örökre eltörölhetetlen tény az életedben... legfeljebb leteagadni lehet, de nem eltörölni és "kikeresztelkedni", nem véletlenül nincs is ilyen szó a magyar nyelvben!!!!!! Más felekezethez ettől még nyugodtan járhatsz, ha lelkiismereted szerint ez a helyes. De előtte javaslom, tájékozódj a saját hited felől, ha eddig nem voltál gyakorló keresztény, bert nagyon szép, igaz és tartalmas egyháznak lettél a tagja a keresztségben. (bár sokak a plébános és a hívek rossz példamutatása miatt pártolnak el ettől a keresztény közösségtől...-én mindig azt mondom, nem miattuk megy az ember templomba és gyakorolja vallását, attól én még lehetek jó, ha mások rosszak) A 18:31, 18:34-es válaszolóval és sem tudok egyetérteni, az alatta és felette írtakat pedig én is megerősítem, 7 évig hitoktattam, úgyhogy tudom, hogy nekik van igazuk!!!! További szép hétvégét kívánok. Dícsértessék a Jézus Krisztus! ja, és nem egy vén mami voltam, aki a templomban csak rózsafűzért mormolgat és osztogatja az eszet, 30 éves fiatal nő vagyok, aki jól érzi magát a római katolikus egyházban családostul!
2009. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Szia!küldj egy ajánlva feladott levelet vagy menj be személyesen abba a templomba,ahol megkereszteltek és írd meg-vagy mond el,hogy szeretnéd elhagyni az egyházadat,egyszerűen törölni fognak a nyilvántartásukból.Ennyi az egész.
2009. máj. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
21%

én is meg vagyok keresztelve, de ateista vagyok, az eddig kialakult világnézetemmel egyáltalán nem kompatibilis semmiféle egyház. ha nálad is ez a helyzet, akkor egyszerűen csak ne érdekeljen. ha gót vagy, akkor egy sátánista szertartást javaslok a temetőben.

ha más vallásra szeretnél áttérni, na ezt a lehetőséget nem tudom.

2009. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
34%
hit gyülekezete: gyere és térj meg!! minden vasárnap ATV 11 orakkor!
2009. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!