Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova tanúi az "emlékünnepe...

A Jehova tanúi az "emlékünnepen" miért Krisztus haláláról emlékeznek meg, miért nem a feltámadásáról?

Figyelt kérdés

Igen meghalt, de feltámadt, és most is él, (nem halott).

Akkor a születését is meg kéne ünnepelni, hiszen, csak úgy halhat meg valaki, ha megszületett.


2012. jan. 16. 15:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Jézus nem hagyta meg hogy a születését is meg kellene ünnepelni viszont a keresztények parancsot kaptak arra, hogy tartsák meg Krisztus halálának emlékünnepét. Ezt az ünnepet ’az Úr vacsorájának’ is szokás nevezni.Az Emlékünnep megtartása emlékeztet minket arra, hogy mekkora szeretetet nyilvánított ki a váltsággal mind Jehova, mind Jézus. Úgy is kifejezhetjük a váltságért érzett hálánkat, ha jelen vagyunk Jézus halálának évenként megtartott emlékünnepén.
2012. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Van még legalább egy fontos szempont!

Azt tudjuk mikor halt meg Jézus - mert a bibliában benne van - de azt nem, hogy mikor született.

Valószínűleg nem véletlen, hogy csak a halála napja van meg isten szavában.

Egy kapcsolódó biblia vers talán segít ebben - Prédikátor 7:1

2012. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
De a kérdés nem is a születésről, hanem a feltámadásról szól. Erre miért nem válaszoltok?
2012. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kedves ma 21:15-es válaszoló!


Annyit mondanék, hogy azt is tudjuk, hogy mikor támadt fel.

Nem a születését hoztam fel párhuzamként a halálával, hanem a halálát a feltámadásával. Az a kérdés, hogy miért a halálát ünneplitek és miért nem a feltámadását?

2012. jan. 16. 22:22
 5/18 anonim ***** válasza:
39%
A halálának sokkal nagyobb értéke van mivel ez által váltott meg minket a bűntől és a haláltól, és a váltság által van lehetőségünk arra hogy Istennel jó kapcsolatot tudjunk ápolni.
2012. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Bocsánat, én valóban a születésére összpontosítottam.


A feltámadásával kapcsolatban: Jézus soha nem hagyta meg, hogy ezt az alkalmat a követőinek meg kellene ünnepeli.

Viszont a Lukács 22:19 egy határozott parancsot tartalmaz a halálával kapcsolatban.

Érdekes, hogy itt maga Jézus határozza meg, hogy mit kell tenni, ha valaki meg akar emlékezni róla.

Vagyis maga Jézus határozta meg, hogy a haláléról és ne a feltámadásáról emlékezzünk meg

Mi egyszerűen engedelmeskedünk Jézus szavainak ami a bibliában található.

2012. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Jézus azt kérte, hogy az Úr vacsorájáról az emlékünnepről emlékezzünk meg. Ezt mondta az Úr vacsoráján: "És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nékik, mondván: Ez az én testem, mely ti érettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre." (Luk 22:9) "És hálákat adván, megtörte és ezt mondotta: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre." (1 Kor 11:24)


Ezért erről kell megemlékeznünk: "Valamint az embernek Fia nem azért jött, hogy néki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért." (Mt 20:28) Hálásnak kell lennünk, hogy életét adta az emberiségért, valamint ő kérte a fenti Bibliaversekben, hogy a halálára emlékezzünk.


Ezenkívül felhívnám a figyelmet arra, hogy a Húsvétot nem Jézus találta ki. Jézus azt kérte, hogy az ő haláláról emlékezzünk meg.

Húsvét eredete: "Konstantin - aki maga is a napimádó kultusz híve volt - a napimádó pogány vallás népszerűsége miatt már i.sz. 321-ben kiadott egy polgári vasárnaptörvényt. Innentől egyre gyorsult a biblia napok tartásának elvetése, amit a Niceai zsinat (i.sz.325) határozatai szerint ekkortól már törvényekkel is szabályozni kezdtek! Ezeknek a törvényeknek az elrendelésében az ekkorra hevessé vált zsidógyűlölet is nagyban közrejátszott. A bibliai pészah ünnepet, Krisztus halálának emlékünnepét ekkor törölték el, és helyette a már pogány elemekkel átitatott keresztény húsvét ünnepet vezették be, aminek megtartási időpontjai is eltérnek" (forrás: [link]


Jehova Tanúi nem hajlandóak pogány ünnepeket ünnepelni és ellenszegülni Jézussal. Jézus azt mondta, hogy a halálára emlékezzünk. Az, hogy ezt a pogány Húsvétot bevezették és eltörölték az emlékünnepet, még nem jelenti azt, hogy mindenki ellenszegül Istennek. Jehova Tanúi továbbra is kiállnak a Biblia szavai mellett és szolgálnak pogány napimádó istenségnek, csak azért mert ezt Kornélius és társai kitalálták. (szintúgy ilyen a Karácsony)


Sajnos sok vallás inkább követi a pogány Húsvét ünnepét és Kornélius "utasításai alapján" és figyelmen kívül hagyja amit Jézus mondott.

Nagy valószínűséggel Jézus nem örülne neki és Isten sem, hogy inkább embert követnek egyesek. A Tanúk kitartanak Jehova mellett és Jézus utasait is figyelembe veszik.

2012. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

félreírtam: Konstantin, nem Kornéliusz


Elnézést!

2012. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"és szolgálnak pogány napimádó istensé..." kimaradt a nem!


"és nem szolgálnak....." helyesen


No azért remélem érhető volt, hogy az egészet hogy írták felül... mármint az emlékünnepet.

2012. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Mulder614 ***** válasza:

Jézus meghagyta azt hogy emlékezzünk meg a haláláról.

Azt sosem mondta hogy a születéséről is emlékezzünk meg.

(1Korintusz 11:24) "És miután hálát adott, megtörte, és ezt mondta: „Ez jelenti a testemet, amely értetek van. Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül.”

Ez jelentőségteljes este volt, hisz azért jött a földre hogy megváltson minket.A halála által részesülhetünk megmentésben.

2012. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!