Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azok, akik kis koruk óta...

Azok, akik kis koruk óta vallások szellemiségben nevelkedtek, hogyan állnak ahhoz, amikor az iskolában tanulnak arról, hogy az emberek találták ki a vallásokat?

Figyelt kérdés
*történelem, kulturális antropológia, néprajz stb.
2012. ápr. 9. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már nem emlékszem. De emiatt soha nem bántott senki és én sem másokat. Természetesnek tűnt, hogy vannak, akik nem hisznek ebben.
2012. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Hát, én elit gimibe jártam, de nem mondták, hogy a vallásokat emberek találták ki. Irodalom órán művészetként elemeztük a Bibliát, bioszon meg letudtuk a dolgokat azzal, hogy "a természet, vagy Isten így alkotta meg". Az evolúciót meg elméletként tanultuk. Néprajzon sem mondott senki ilyesmit, és törin sem.
2012. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem emlékszek ilyenre. Nekem nem kellett ilyet tanulni.

Felsőoktatásban utalt rá ugyan a tanár (nem meglepő, természettudományos órán) , de aztán rögtön hozzátette a szokásos átlátszó szöveget: hogy ő persze senkinek nem akarja a hitét megváltoztatni, blabla...

2012. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akármelyik vallás tagja azt gondolja, hogy a többi vallás csak emberi kitaláció (többnyire). Ezért egyáltalán nem meglepő. Én keresztény vagyok, művészeti iskolában tanultam, és ott elég részletesen ismertették, hogyan találták ki a vallásokat, stb... Egyáltalán nem érintett rosszul, hiszen nem várom el senkitől, hogy kövesse a hitemet.
2012. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen ,ez részben igaz,mivel minden vallás emberi találmány ,kivéve a Zsidó vallást(Judaizmus).Eszt maga Isten adta a kiválasztott népnek.

Sokan Jézust is egy vallás alapítónak tartják,Ő nem vallást kínál hanem: életet,örök életet,szabadulást a bűn fogságábol,feltámadása álltal.

Persze ,ez csak azoknak világos akik elfogadják Őt,és a Biblia kijelentéseit,igazságait.

Sajnos az igazi Keresztyénség mára felhígult,keveredett,a pogány vallásokkal,szokásokkal,ezért érdemes olvasni az Újszövetséget,hiszen ott levan írva a hiteles ,valóságos élet,Jézus Krisztussal.

2012. ápr. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na, ez az elvakultság, bocs. Más vallás az ember találmánya, de a magadé az Istené? Én például tudom, hogy a saját vallásom az ember találmánya, de nem zavar, mert boldog vagyok vele.
2012. ápr. 10. 07:40
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Tehát te tudod, hogy hazugságban hiszel, de hiszel benne? Akkor melyikünk is az elvakult? És egyébként több vallással foglalkoztam már, és a saját vallásommal kapcsolatos tapasztalatom az, hogy ez nem ember találmánya, mert úgy nem működne. ennyi.
2012. ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért lenne hazugság? Én magam találtam ki magamnak, innentől kezdve igaz. Ennyi.
2012. ápr. 10. 16:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire sajátítja el, hisz a saját vallásában. Aki csak azért jár templomba mert a szülei azt mondják, azt el hitetleníti, de aki a templomban oda is figyel, és elhiszi, az megtanulja "kritikával" venni a tantárgyakat.
2012. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valakit a szülei vallásos szellemben nevelnek, akkor megvan az igényük arra, hogy a gyereküket egyházi iskolába adják, ahol ilyeneket úgysem hallanánk. Ha pedig másként döntenek, akkor egyszerűen nem hiszik el, mert már régóta másban hisznek. A magam részéről én a felvetéseddel csak egy kommunista időkből származó propagandista tankönyvben találkoztam, és nagyon elszörnyülködtem, ezért nem is olvastam ki. Szerintem egyébként a közoktatásban tiltott bárminek a hangoztatása, ami olyan egyértelmű felháborodást váltana ki, mint a fenti állítás. Aki ilyen módon sérti a közgondolkodást, és különösen megbotránkoztatja a fiatalságot, azt be lehet perelni.
2012. jún. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!