Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért sértődnek meg a hívők,...

Miért sértődnek meg a hívők, ha azt mondom, hogy az ezotériának és a vallásnak köze van egymáshoz?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 22:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Mert számukra az ezo istentelen a vallás meg = Isten és h számukra a matek: Isten != istentelen.
2012. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%
Általában a hívők meglehetősen humortalan és sértődékeny emberek, ne csodálkozz, ha ezen is megsértődnek. Amit hisznek, azt - szerintük - halálosan komolyan kell venni, más tanok, dogmák, hitek nem jutnak hozzájuk. Az ezoteria számukra varázslás.
2012. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Mit értesz vallás alatt? Mert ha egy kereszténynek azt mondod, hogy a kereszténységnek köze van az ezotériához, akkor nem fog repesni az örömtől. Ugyanis a Biblia pont azt tanítja, hogy az olyan dolgok, amik az ezotériában vannak bűnök. Megsértődni mondjuk nem kellene rajta, de mindenki máshogy reagálja ezt le. Én mondjuk elmagyaráznám, hogy szerintem miért nincs igazad.
2012. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

És az ima nem varázslás? Ha hiszel benne, akkor egy isteni erő segítségével magadnak varázsolsz.


Vallás alatt bármely vallást értem, kivétel a buddhizmus.

2012. ápr. 10. 22:58
 5/20 anonim ***** válasza:
Mi van?? A Buddhizmus nem vallás??
2012. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
De, vallás a buddhizmus is, csak más, mint a többi vallás. Például nincsenek tiltások. "Ne tedd ezt, ne tedd azt!" Nincs benne istenekbe vetett hit. Nincs benne spiritualizmus.
2012. ápr. 10. 23:30
 7/20 anonim ***** válasza:
Az ima nem varázslás, hanem beszélgetés.
2012. ápr. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
És akkor mi a varázslás? (Hogy belemenjünk a szavak különféle jelentéseibe is.)
2012. ápr. 11. 06:35
 9/20 anonim ***** válasza:
52%
A varazslas legjobb meghatarozasanak en azt tartom, hogy amikor valakit vagy valamit nem a Szent Szellem segirsegevel probalok ravenni arra, hogy valamit.megcsinaljon. Erre lehet kerdezni, hogy a Szent Szellem miert kivetel? Mert Isten ezt az egyetlen legalis utat adta.
2012. ápr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Ima = beszéd a világ teremtőjével

Ima közbeni kérés = Istent kérni

Csoda = semmi közöm hozzá, az imám meghallgattatott, és az Úr cselekedett, vagy nem kértem, hanem jónak látta megcselekedni, amit akart.


Ima nagyon nem egyenlő a varázslással. Nem is értem ezt a fajta összekapcsolódását a kettőnek.

2012. ápr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!