Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki a rés elméletben hisz mit...

Aki a rés elméletben hisz mit mondana erre?

Figyelt kérdés

A több millió éves állati fosszíliáknak ugyanaz a genetikai állományuk,mint a maiaknak(ugye vannak élő kövületek is).

Hogy lehet ez,Isten újrateremtette ugyanazt?Ennek mi értelme van szerintetek?



2012. máj. 23. 12:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%

Egyrészt a kormeghatározás nem feltétlenül pontos, ugyanis csak a ma ismert adatokból indulhatunk ki, és feltételezzük, hogy több ezer/millió év alatt nem változnak. Azonban a teremtés, és az özönvíz között a Földön egy teljesen más klíma uralkodott, ami befolyásolhatja a kapott eredményt. Erre egyszer valaki a következő példát mondta: ha van egy 100 l -es medence, és 1 l víz folyik bele percenként, akkor mennyi idő alatt telik meg? Ez persze egy könnyű feladat. Azonban annyit elfelejtettem közölni, hogy eredetileg volt benne 20 l víz, plusz közben is öntött bele valaki még 10-et. Így mindjárt más a helyzet.


Ha azonban nincs igazam a fentiekkel, és Isten tényleg újrateremtette, akkor: "Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr!" (Ézs. 55:8)

2012. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Vree ***** válasza:
53%
Mi a bánat az a rés-elmélet? Hallottam pókerben, van kétrés-kísérlet, van teRemtÉS-elmélet (ez valami szóvicc), de ilyet még nem hallottam.
2012. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek : Az a szén alapú kormeghatározás . Az valóban pontatlan , mivel a légköri C 14 mennyiség változhat . De ott van az urán,radon és cirkon alapú kormeghatározás aminek a felezési ideje sokkal hosszabb mint a C 14-é . Azontúl a kőzetekből származnak amiknek megszilárdulásuk után már nem változik az összetétele , nemúgy mint a légkörnek .


És kérdező : mi az a réselmélet ?

2012. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

A rés elmélet hívei elfogadják a több millió éves Földet,és ezeket az éveket a "kezdetben teremté Isten az eget és a Földet" és a "Föld kietlen és puszta volt"közé teszik.

Szal azt mondják, a teremtés előtt volt egy másfajta világ amit Isten ítélettel sújtott,és a mai világ egy "újjáteremtett" dolog.Ezzel kötnek kompromisszumot a tudományos eredményekkel.

2012. máj. 23. 15:56
 5/23 anonim ***** válasza:
28%
A réselmélet szerint a korábban élt élőlények, mint a dinoszauruszok, vagy az előemberek, amelyek kőzetrétegében nem találhatóak a mai élőlények, vagy akár a modern ember (Ádámi teremtés), korábbi angyali kreációk eredményei, nem pedig Isten teremtményei, mint a hat napos teremtéskori élőlények. A genetika olyan, mint az terv- vagy alaprajz. A teremtés pedig, mint épületek felépítése, és ilyen téren az Isten fiai, a lázadók angyalok mindenféle élőlényt, vagy akár kezdetleges előembernek nevezett élőlényt összehoztak, próbálkoztak, de tökéleteset nem tudtak alkotni. Kb.: ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy mérnök csapatból - akik jelen esetben az istenek, a felséges fiai - egy pár mérnök kiválik, és ismerve a tervrajzokat, azok egyes részleteit és építkezés mibenlétét saját szakállára kezd el mindenfélét építeni, vagy a már ismert tervhez képest hasonlót összehozni, mint ami a leendő tervben benne van. Majd amikor nem sikerül, akkor újra és újra próbálkozik. Az újabb és újabb katasztrófák után nagy számú faj hirtelen megjelenése ezt bizonyítaná. Ezekre a próbálkozásokra az előemberek adják a légszembetűnőbb példát, amelyek történelmi léptékkel kis időközökkel váltották egymást (pár százezer év), a különböző embertípusok. (különböző -pitekusok, neander-völgyi stb.). A tudósoknak erre az a következtetése, hogy egymás után téve a csontokat azt feltételezik, hogy ezek az embertípusok egymásból fejlődtek, de azt nem tudják megmagyarázni, miért ilyen gyorsasággal. A rés elmélet szerint ezek teremtés-próbálkozások, és ezért lehetséges az időben sűrűbb megjelenés, a katasztrófák után a gyors nagyszámú faj megjelenése is ennek köszönhető. stb.
2012. máj. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

"ugyanaz a genetikai állományuk,mint a maiaknak"

Ez nem igaz.


Az meg, hogy az evolúció gyorsabban zajlott, teljesen természetes. Ma is van rá példa. Egyes halfajták elszigetelt tavakban 100 éves időszakonként változnak meg teljesen, ezzel egy teljesen új fajt eredményezve. Eddig azt hittük ez sokkal lassabban megy végbe, de tévedtünk. Az evolúció megdöbbentő gyorsasággal zajlik le, ha a tét az életben maradás.


Semmi sem lett eltörölve, csak átalakult. A madarakat nem véletlenül hívják avian dinosaurnak.

2012. máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom hogy miért lenne gyors a 100 000 év alatt végbemenő evolúciós változás . Az evolúció annál gyorsabb , minél gyorsabban szaporodik egy faj és minél rövidebb egy generáció élettartama . Az előember pont ilyen volt . Élt 20-30 évig max és ez idő alatt szerintem egy 10 gyereket simán csinált .
2012. máj. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%
A 10 gyereket az akkori nőkre értem akik életük során 10-szer szülhettek . Egy akkori férfi meg hány nőt ejthetett teherbe .
2012. máj. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Élt 20-30 évig max és ez idő alatt szerintem egy 10 gyereket simán csinált"


Azért azt nem hiszem. Max. 2-3. Emlősök vagyunk, akik gondoskodnak az utódjaikról. Az akkori embereknek pedig kb. 7-8 éves korukig biztosan szükségük volt a szülőkre. + Ha még figyelembe vesszük nőtt a koponya az agytréfogat változás miatt, az utódok magatehetetlenek is voltak jó darabig.

2012. máj. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom milyen messzeségbe gondolsz vissza, de már a közvetlen elődeink monogámok voltak. Minden férfinak akkora családja volt, amiről tudott gondoskodni. Ez szintén nagy felelősség volt.
2012. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!