Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért istent tartják a jónak,...

Miért istent tartják a jónak, és miért nem az ördögöt?

Figyelt kérdés

Ha belegondolunk, az ördög az, aki megbünteti azokat, akik rossz dolgot követtek el (feltételezve, hogy létezik). Nézzük a másik oldalát is. Az ördög az, aki babonáz, eltérít, rossz útra terel, de nem lehetne ezt felfogni mondjuk egy próbaként? Aki valóban jó, és kiállja a próbát, azt nem bünteti meg, viszont akiben akár a hajlam is megvan, azt igen.


Elkanyarodva kissé, a bibliában isten nevében, isten kezétől, sőt a történelemben is több ember halt meg, és hal meg most is, mint az ördög kezétől.



2012. jún. 1. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

AZ ördögöt eredetileg a rossz teremtőjének hiszik és nem büntetőjének. De az,hogy ki a jó és ki a rossz mindig egy felsőbb hatalom dönti el.


Mint jelenleg ahogy a 2. VH-ban Hitler a rosszfiú. Ha a németek nyerték volna akkor a főszereplő lenne. És a COD-ot meg minden háborús filmet a szemközti fél szemszögéből látnánk.


A teremtés történetnek is lehet olyan verziója,hogy Isten teremtett egy buta egysíkú embert aki a gyümölcs evésével megváltoztatta a sorsát. Ez jelenleg bűnbeesés, de ha a sátán nyert volna akkor ő lenne a felszabadító az örökös "bódulatból". Vagy akár az is lehetne,hogy Isten unta nézni ahogy ezek az emberek csak jobbra balra mászkálnak és naphosszat csak vigyorognak, ezért megmutatta az élet árny oldalát és a sátánra fog mindent mert az egóját azért nem mocskolja be.


Meg egyébként is a emberek csak jóra és rosszra tudják osztani a világot. Ha jó történik Isten csinálta ha rossz a sátán. Ha felcserélnénk a nevet akkor se változna semmi-> Ha jó dolog sátán, ha rossz Isten.

2012. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

Az ember elnevezte a jót Istennek a rosszat pedig ördögnek.


Viccen kívül, ha valaki teremt és fenntart egy világot az szerintem nem lehet a rossz fiú. Aki meg aknamunkát végez, az nem lehet a jó fiú.


Egyébként amit megfogalmaztál, az majdnem egybecseng egy kabbalista elmélettel, mely szerint nem szabad az ördögre hárítani a felelősséget, a saját sarunkért. A kísértés és a szenvedés azért van, hogy fejlődjünk és eljussunk Istenhez.

A kabbala az ördögöt a saját egónkkal azonosítja be, amelyik szüntelen el akar minket fordítani Istentől, de közben azáltal hogy felvesszük vele a harcot, eljuthatunk Istenhez. Ezért nem semmisíti meg Isten, ezért győzte le Jézus is a pusztában, mielőtt elkezdte a szolgálatát.


Én egyetértek ezzel a tanítással, és ezzel magyarázom Jézusnak azt a mondatát a farizeusoknak,akik azt mondták hogy "Ábrahám a mi atyánk" hogy "Ti az ördög atyától vagytok." Ábrahám ugyanis hitből élt, a farizeusok pedig a saját fontosságuk, egójuk hízlalására használták fel a vallást.


Az ördög a próbakő, semmi több. Nem félni kell tőle, hanem le kell győzni.

Freya

2012. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A probléma a felvetéseddel az, hogy a Sátán nem csak próbaként fogja fel a dolgot. Őt a Biblia embergyilkosnak nevezi, akinek egyetlen célja, hogy a bekövetkező bukása előtt minél több embert a maga oldalára állítson, és magával vigye majd a gyehennára.

Az meg hogy Isten nevében mennyi embert gyilkoltak meg... Tegyük fel, hogy én most megölök/kirabolok valakit, és azt mondom, hogy a te nevedben teszem. Ehhez pedig fölhasználom valamelyik mondatodat, amit egyszer mondtál, és úgy is lehet érteni, ahogy én gondolom (mindenkinek van ilyen mondata az életében). Ezek után nem hiszem, hogy örülnél, ha téged vonnának felelősségre helyettem. Nagyon sokan a történelemben felhasználták Isten nevét arra, hogy a saját vágyaikat elérjék, gazdagabbak, hatalmasabbak legyenek. De ezért nem Isten a felelős, hanem azok, akik megtették ezeket a dolgokat.

2012. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tél ***** válasza:
Én nem értem, ha az Ördög Isten ellensége miért bántaná azokat akik véle egyetértésben szintén gyűlölik az Istent nem lenne logikus.
2012. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A te logikádat követve, eléggé mindegy, hogy az ember sátánista lesz, vagy istenhívő, mert gyakorlatilag mindenki jó helyre jut, csak máshova.
2012. jún. 2. 20:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, az utolsó hozzászólásodat kinek címezted? Próbáltam rájönni, de nem sikerült...
2012. jún. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Én nem értem, ha az Ördög Isten ellensége miért bántaná azokat akik véle egyetértésben szintén gyűlölik az Istent nem lenne logikus."


Erre írtam.

2012. jún. 2. 21:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Köszi, így értem :) És egyet is értek veled.
2012. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki nem egyházi tanításoktól elvakultan elolvasta már a Bibliát,az rájön,hogy az Isten és az Ördög egy és ugyanaz.
2012. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de ez olyan, mintha valaki azt mondaná: aki nem elvakultan olvassa a szakácskönyvet, az rájött arra, hogy az édes és a keserű az ugyanaz.....


khm. nem ugyanaz.

2012. jún. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!