Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az az emberek...

Miért van az az emberek tudatában, hogy ha valami rossz történik velük, akkor a "Jóisten bünteti őket"? És ha valami jó történik, akkor az Isten miért nem jut eszükbe?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa számomra, hogy a rossz események miatt Istent hibáztatják, az ősellenség eszükbe sem jut. Ha pedig pozitív eseménnyel találkoznak, akkor az evidens dolog, az csak úgy jött magától... Kicsit ellentmondó gondolkodásmód, nem?
2009. júl. 7. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Egyetértek, teljesen, szerintem is ostoba ez a felfogás. Arról is elfeledkeznek, hogy meg van írva a Bibliába, hogy Isten nem rak nagyobb terhet a vállunkra mint amit el is bírunk.

Ahogy arról is, hogy Istem nem büntet. Az özönvíz után megigérte, hogy többet nem fog. Nem büntetés, hanem a tetteik következménye, vagy csak feladat, amit "kiállva" megerősödnek.

Ezeket a rossz dolgokat nem büntetésként, hanem feladatként kellene felfogni, és egyből nem is lenne olyan borzasztó. A jó dolgokért pedig minden alkalommal hálát kell adni.

2009. júl. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

mondjuk párszor megígérte már.. nem egyedül noéval kötött egyezséget.


én sokszor hallok olyat is, hogy hála istennek. vagy egy konkrét köszönöm, istenem-et. idősebbek szájából ugyan, de a fiatalok hibáztatni se szokták manapság. a környezetemben legalábbis.

bár tényleg.. én néha felnézek és megkérdem ezt miért kaptam? ez általában lábujjbeverésnél történik. de én csak az okára vagyok kíváncsi :D

2009. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
A jót általában természetesnek vesszük, és nem kérdezzük, hogy mivel érdemeltük ki. Nem csak a vallásban van ez így.
2009. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: nagyon szépen megfogalmaztad!

2. válaszolónak: nem kellene esetleg a lábad elé nézni...:-P Viccet félre téve én is vagyok így néha, de ha jól "utánanézek", mindig megvan a válasz...pl. egy-egy rossz gondolat.

3. válaszolónak: igen, sajnos jól látod.

Köszönöm a válaszotokat!

2009. júl. 7. 16:21
 5/15 anonim ***** válasza:

"Arról is elfeledkeznek, hogy meg van írva a Bibliába, hogy Isten nem rak nagyobb terhet a vállunkra mint amit el is bírunk."

Akkor miért vannak az öngyilkosok, ill. a tönkrement, lecsúszott életek???

A Bibliát mindig szó szerint kell értelmezni?

2009. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én nem értelmezem a Bibliát mindig szó szerint, a dolgok mögé kell nézni. Az öngyilkosság meg szerintem a gyáva emberek eszköze, amikor valaki kiugrik egy adott szituációból...mit ne mondjak, elég nagy önzőségre vall. Ne feledjük, hogy szabad akaratunk van, ha valaki megöli önmagát, akkor a "kedves barátunk" elérte a célját: egy lélekkel kevesebb a bárányok között, egy lélekkel több az ő népes táborában. Ha jól megnézed a tönkrement, kétségbeesett embereket, akkor láthatod, hogy mindnyájan Isten nélkül élnek...sajnos. De ez is az ő döntésük.
2009. júl. 9. 10:07
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem az emberek azért hibáztatják Istent mert amikor valami rossz történik azt hiszik, hogy minden ami történik Isten akarata. Pedig ez nem így van mert Isten szabad akarattal teremtette meg az embert. És ha valami jó történik velük akkor azért nem gondolnak rá mert sokan nem is hiszik, hogy létezik. És a sok rosszért sem Isten a felelös hanem ahogy te is írtad az ősellenség és maga az ember is okolhatő a temérdek szenvedésért.
2009. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, nagyon jól látod a dolgot, kár, hogy lepontoztak:( DE oda se neki, ha ebben lelik örömüket, hát tegyék... Neked attól még igazad van:)))
2009. júl. 13. 10:46
 9/15 anonim ***** válasza:

én szoktam azt mondani hála istennek,de nem azért mert neki vagyok hálás,ez csak egy szójárás.

Ha valaki istent hibáztatja azért mert baj éri akkor talán már nincs kit hibáztatnia és ez a legkézenfekvőbb,vagy nem néz magába ,bár saját magát senki nem szereti hibáztatni.

Isten senkivel nem tesz rosszat és nem tesz jót sem,sorsunk saját magunkon múlik.Ha nekitolatok a falnak nem istent hibáztatom ,hogy mért büntet hanem saját magam szidom ,hogy lehetek ekkora ökör.Persze ha valakit betegség súlyt akkor joggal kérdezheti mért is büntet isten,de valóban büntetés?


"Boldogok akik sokat tapasztaltak ,mert szenvedéseik által

tökéletessé válnak.Olyanok lesznek ők mint isten angyalai a mennyben...." Jézus nos ezután már nem biztos,hogy büntetés nem igaz?

2009. júl. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én ha azt mondom, hogy hála Istennek, azt komolyan is gondolom. De igen sokan tényleg megszokásból mondják...
2009. júl. 14. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!