Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért adta a szabad...

Isten miért adta a szabad akaratot az ember kezébe, ha tudta előre, hogy az a vesztét fogja okozni? (bűnbeesés) Akkor mégsem szereti igazán az embert?

Figyelt kérdés

Mivel a kezdetektől tudta,hogy az ember gyenge lesz,ezért a tiltott gyümölccsel való megkísértés(Úgy néz ki,hogy Isten bizony mégiscsak kísérti az embert)valami gonosz tréfa lehetett részéről,hogy "Nesze neked,úgyis elbuksz,haha!"

Másrészt minek kellett a kiűzetés a paradicsomból,mint büntetés,ha tudta,hogy teremtménye esendő? épp ezért kellett volna megbocsájtania neki,és nem pedig tüzes karddal kiűzni.


2012. jún. 24. 08:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Üdv! nem bánatani akarlak, boccs hogy letegeztelek,igy könnyebb, megaztán nem sok év van köztünk.nem a forditás a rossz hanem az értelmezés. s hogy miért engedi meg?erre Jézus egy nagyon jo szemléltetést adott.:"a gazda kiment a mezöre, és elvetette a magot, lefeküdt aludni, aztán amig aludt, jött az ellenség, és gyomot vetett a tiszta buza közé.a szolgák kérdezték,amikor meglátták a gyomot, a gazdátol kitépjék e gyomot, de a gazda azt mondta nem mert véletlenül a tiszta buzábol is kitéphetnek. Jézus nem véletlen beszélt szemléltetésben.haggyátok az aratásig.akkor elöször a konkolyt tépik ki....

Nos jött az ellenség és létre hozta a vallások sok milliárdajit.vannak vallások föleg a keleti vallás terén, ahol több millio istenséget imádnak. Hát ennyi istenségnek megfelelni?....s ez valojában igen nagy teher ám az embereknek, de konokul ragaszkodnak hozzá miközben azt állitják még is, hogy csak egy van.Hidd el én is csak kapkodom a fejemet, pedig aktiv keresztényéletet élek.az aratás elkezdödött a teremtö szolgái keresik a tiszta buzát, vagyis a kedves embereket akik méltok arra, hogy isten országában, vagy királyságában éljenek. akik nem fogadják el a meghivást, azok nem ismerik fel, vagy nem akarják felismerni az igazságot, mint ahogy a zsidok sem ismerték el, vagy nemismerték fel a megváltojukat, mai napig is várnak rá. nos ezért.köszönöm

2012. jún. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Jaj nem is akartam azt sugallni, hogy bántott :) Viszont egy pici pontosítást engedjen meg:


"Nos jött az ellenség és létre hozta a vallások sok milliárdajit.vannak vallások föleg a keleti vallás terén, ahol több millio istenséget imádnak"


A keleti vallások zöme nem politeista, nem is monoteista, így a hagyományos, nyugati értelmezésben vett "vallás" definíció nem alkalmazható rájuk. Se a buddhizmus, se a taoizmus, se a konfucianizmus nem nevez meg szellemi lényt, akit követni kell, ezen "vallásokat" ezért is nem soroljuk a történeti istenkinyilatkoztatás "kategóriájába" . A hinduizmus kicsit kardélen táncol, ugyanis egyetlen istenét elfogadhatja személytelennek (ekkor Világlélekről beszél), vagy személyes (ekkor Visnu, akinek van teremtő és pusztító funkciója). Gondolom elsősorban ezekre gondolt, mikor keleti vallásokról beszélt. Hadd hívjam fel rá figyelmét, hogy ezen "vallások" nem tekinthetők filozófiának sem, hiszen a nyugati értelemben vett filozófiák nem tartalmaznak meditatív gyakorlatokat, nem írnak elő erkölcsi regulákat, stb. Sokkal inkább kéne beszélni keleti világnézetről.. Javaslom, hogy olvassa el Dr. Héjjas István néhány művét a keleti gondolkodásmódról, buddhizmusról, taoizmusról persze csak ha nyitott rá :) Úgy érzem hiba a keleti "vallásokat" az ellenség, a gonosz művének számlájára írni :) Minden jót.

2012. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!

14:19

Nem egészen értem mit akarsz ezzel mondani.Mit kellett letesztelnie Istennek az emberen,ha úgy ismeri,mint a saját tenyerét?


15:53

Én egy kérdést tettem fel.Nem tudom,Istennek mi kivetnivalója van abban,ha az ember nem csak sussz-passz elfogad mindent,hanem rákérdez arra,amit nem ért,vagy értelmetlennek tart.

Ezzel nem az életet kértem számon.hát így vagyok összerakva.

2012. jún. 25. 09:09
 14/27 anonim ***** válasza:
Magam részéröl csak annyiban nem tartom helyesnek a "keleti" vallásokat, mint Jézus és a teremtö.Persze nincs jogom elitélni megitélni más felekezetet. ez nem az én hatásköröm, mindössze a biblában a Jézus gondolkodását tükrözö momentumokat irtam le miért nem helyes. Jézus mint irtam volt, két utat nevezett meg. és nerm mondta, hogy minden vallás elfogadhato elötte, ill. az Atja elött. ennyi volt a célom.. köszönöm a bezsélgetést, lehet, hogy még találkozom, a leveleidböl rád fogok ismerni. Mély tisztelettel.kata
2012. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Akkor viszont sajnálom, hogy ilyen zárt elmével állsz hozzá a dolgokhoz, azt még inkább, hogy azért teszed, mert egy könyvben ez van írva :) Sajnálatos módon az emberek többsége ilyen - kulcslyukon keresztül szemléli a világot, más dolgok iránt pedig elutasító, személyes meglátásom szerint :) Minden jót.
2012. jún. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Attól hogy Isten tudja mi van ,és mi lesz,nem azt jelenti hogy ő okozta az emberek vesztét is.Az ember mint ma is látjuk ,saját maguk okozzák a vesztüket és követnek el mindenféle gonoszságot.


De a lehetőség megadatott Jézus Krisztus által.Mert elküldte az Ő egyszülött fiát értünk a mi megmentésünkre.

Jézus előkészítette az utat...

2012. jún. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
A saját akarat pedig a választás lehetősége..
2012. jún. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

"Attól hogy Isten tudja mi van ,és mi lesz,nem azt jelenti hogy ő okozta az emberek vesztét is.Az ember mint ma is látjuk ,saját maguk okozzák a vesztüket és követnek el mindenféle gonoszságot."


Na jó,de miért volt képtelen a megbocsájtásra? Előzőleg tökéletes paradicsomi állapotban élt együtt velük,megértésben,hatalmas szeretetben,aztán hirtelen haragvóan elutasítja az embert,azért,csak mert hibázott? Az engedetlenségnek nem feltétlen következménye,hogy ki kell őket űzni a paradicsomból,megnehezíteni az életüket(egy gyermekét szerető szülő is van annyira megértő,hogy ne tegyen ilyet a gyermekével,akkor Isten,akiben sokkal nagyobb szeretetnek kéne lennie nem képes rá?)Az az Isten döntése volt,hogy "nincs pardon!"Ha tudja,hogy milyen az ember,akkor egy minimális megértést tanúsít felé.Szóval itt valami nem stimmel szerintem.

2012. jún. 26. 08:46
 19/27 anonim ***** válasza:
Mert nem egy robotot akart csinálni, hanem egy teremtményt.
2012. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Isten nem haragudott az emberre csak megfeddte őket engedetlenségük miatt.Megismerték a gonoszságot szívükben ezért felelniük kellett tetteikért.Nem lehet elnézni a gonoszságot.Az éden kert Isten dicsőségében volt és a tiltott fa a gonosz hatalmában .

De a lehetőség megadatott hogy Istennel maradhattak,csak akkor már nem láthatták őt vétkeik miatt...


Tisztaságban nem lehet szennyeződés ...

2012. jún. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!