Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyi a valószínűsége annak,...

Mennyi a valószínűsége annak, hogy mi nagyon hasonlóan működünk, mint az univerzum?

Figyelt kérdés

A kérdés jobban hangzott volna, ha azt kérdezem, hogy az univerzum mennyire működik úgy, mint az ember belül...

Lehetséges, hogy a bolygók is órási sejtek pl., vagy atomok stb..?

Vajon jó úton járunk? Mikor gondolja majd úgy az immunrendszer, hogy velünk valami nagy baj van?

És mi lesz ennek a következménye?



2012. jún. 30. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
nekem erről az jutott eszembe, hogy a naprendszer hasonlít az atomfelépítéshez, nagyjából ugyanannyi százaléka (kilencvenkilenc körül?) a naprendszer tömegének összpontosul a napba, amennyi az atom tömegéből az atommagba. szóval van ráció abban, amit mondasz.
2012. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez nagyon érdekes kérdés.


Nekem nagyon tetszett a "Morgan Freeman: A féreglyukon át" c. sorozat, amelyet valamelyik Discovery csatornán vetítettek/vetítenek. Sok érdekes, témába vágó dolog van benne konyhanyelven, ajánlom nektek.


Azt gondolom, hogy igen, van párhuzam, a legkisebb anyagi részecskék mindenhol ugyanazok, a köztük lévő rendező elv pedig nem lehet homlokegyenest eltérő ugyanebben az anyagi világban.


Ami még érdekes, hogy mennyi mindent tudunk a bolygókról meg az univerzumról, ezzel szemben a saját létezésünkről jóval kevesebbet.

2012. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az immunrendszerrel nem értem hogy mit szeretnél ebben a kérdésben, kifejtenéd? Mi az hogy mikor gondolja úgy az immunrendszer, hogy velünk valami nagy baj van? Meg mi ennek a következménye?

Ha jól működik akkor az a következménye hogy megtámadja és elpusztítja a kórokozót, ha nem jól működik akkor a saját szervezet ellen fordulhat - ezeket a betegségeket hívjuk autoimmun betegségeknek.


Egyébirányt az modern kvantumfizikai atommodellnek köze sincs ahhoz amit naprendszer atommodellnek hívunk és sokan ismernek: atommag körül elliptikus pályán keringő elektronok.

2012. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát a lelki életünk és az univerzum törvényei között van összefüggés:pl. a vonzás,taszítás,az önmaga körül való forgás és a Nap körüli forgás a lelki életünkben ugyanúgy megjelenik.Valószínű,hogy a felépítésben is lehet párhuzamot vonni..
2012. júl. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Srapnel ***** válasza:
82%

"nekem erről az jutott eszembe, hogy a naprendszer hasonlít az atomfelépítéshez, nagyjából ugyanannyi százaléka (kilencvenkilenc körül?) a naprendszer tömegének összpontosul a napba, amennyi az atom tömegéből az atommagba. szóval van ráció abban, amit mondasz."


Más szempontból pedig teljesen eltérőek. Pl. matematikailag is teljesen más képletek írják le. A bolygók mozgása relativitáselmélet, az atomok állapota kvantummechanika.


Ha valahol találsz párhuzamot, az részint véletlen, részint csak azért lehet, mert sok más dolgot elhanyagolsz.

2012. júl. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez már nekem is sokszor eszembe jutott, a bolygók is valahogy úgy keringenek a nap körül mint elektronok az atommag körül. Szerintem elég nagy az esélye mivel egyazon fizikai törvények irányítanak.
2012. júl. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért baj, hogy az iskolában ennyire egyszerűsítik az atommodelt.


Nagyon-nagyon vázlatos az, amit tanulunk, hogy van középen pár golyó, ami körül szabályos pályán kering pár kisebb golyó - holott ennek sok köze nincs a valósághoz :)


Arról nem is beszélve, hogy teljesen másik a fizikai törvények atom-szinten, mint naprendszer szinten. Úgyhogy nem, nem ugyanúgy működünk.

2012. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem nagy a valószínűsége annak, hogy hasonlóan működünk, mint az univerzum


mindíg legalább 2 nézet van


2 fő nézet: mikro- és makroszintű


lehet, hogy az egész univerzum a te projekciód


ez a törött üvegcserepek világa (de ez az üveg talán sosem tört el)


istenek vagytok mind! de ha abban hisztek, hogy halottak, akkor halottak

2012. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

ha bebeszélik nektek, hogy halottak és bűnösök vagytok, akkor halottak és bűnösök lesztek


így működik

2012. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Nulla %

Teljesen különbözően működik a kettő, közük nincs egymáshoz.

Amit gondoltál, az mind butaság.

2012. okt. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!