Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem az örök pokol/elkárhozás...

Granulátum kérdése:

Nem az örök pokol/elkárhozás vállalása az igazi bátorság?

Figyelt kérdés

Csak nekem furcsa, amikor egy erős férfiember fél a pokolbakerüléstől?


Mi a különbség aközött, hogy az életben vállalok valamilyen szenvedést az Istenért/Jézusért vagy hogy vállalom a poklot mert akkor aztán tényleg szenvedhetek az Istenért/Jézusért?



2012. júl. 14. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%

Nem!

Mivel a biblia tanítása szerint, nem létezik az örök gyötrelem helye!!!!!!!!!!!!

2012. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

A pokol nem egy hely, ahol szenvednek az emberek, hanem inkább egy állapot. Gyakorlatilag az Isten nélküliséget jelenti. Nekem régebben úgy magyarázták el, hogy olyan, mint egy szoba, ami tele van tükrökkel: az ember csak magát látja. Pokolra azok kerülnek, akik gőgjükben, önzőségükben még az utolsó pillanatban is eltaszították maguktól Istent. Elég paradoxon ezek után azt gondolni, hogy ott Istenért vállalom a szenvedést.

Inkább vállald a szenvedést Érte itt a földön, itt sem olyan könnyű sokszor!

2012. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%

1-es:

Nos részben egyetértek kedves utánam szólóval.

A bibliai meghatározás szerint, a pokol szó. a görög hádész, és a héber seol szavakból származik, és az emberiség sírjára utal, ahova a halála után eltemetik az embert.(és nem valami gyöterelem helye)


Nos ezért amíg élünk addig tudunk küzdeni a teremtőért, illetve Jézusért, mint kedves előttem szóló már említett.


(Prédikátor 9:9, 10) . . .. 10 Mindazt, amit kezed megtehet, tedd meg a te erődből, mert sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban, ahová mégy.

2012. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az igazi bátorság nem egyenlő a vakmerőséggel. Egy bátor ember tudja mivel áll szemben és ettől bátor, ugyanis szembeszáll azzal amitől más fél.
2012. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
A pokolban nem az Istenért fogsz szenvedni, hanem a saját hülyeségedért. Ez tényleg nagyon férfias.
2012. júl. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A többiek már nagyon helyesen válaszoltak a kérdésedre.

De válaszolok én is.


Tegyük fel, hogy a pokolban jajgatnak, égnek az emberek:

Ki az a hülye gyerek, aki oda megy vagánykodni?

A legtöbb ördögös filmben is azt hangoztatják, hogy te hiába nem hiszel a gonoszban, attól még létezik. És nem te diktálsz neki. Nem lesz buli, parti, max te leszel a rongy.:)

De nem valószínű, hogy ilyen van.


A Biblia még mindig nem azt tanítja, hogy minél többet szenvedsz Istenért, annál jobb. Nem kell magad vagdosni és kínozni. A Sátán kérte mindig Jézust, hogy éljen vissza a hatalmával vagy hódoljon be neki.

Mellesleg aki Istent "szolgálja", nem fog a pokolba kerülni. Istent szolgálod, ha szereted testvéreid, segítsz másoknak és hirdeted az igét. Nem követsz el bűnt.

Aki a pokolba vágyik, mazohista, vagy depressziós vagy csak be lett csapva.

Jézus nem azért mondta, hogy boldogok, akiket bántanak miatta, mert ez olyan jó dolog, ha bántanak minket.

Hanem azért, mert azokat bántják, akik a Isten országába valóak és a helyes úton járjnak. Nem tagadják meg az Úrt.

Jó éjszakát:)

2012. júl. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Még annyival egészíteném ki, hogy ha azért szenvedsz, mert másokért áldozod fel a életed, az is pozitív dolog. De nem a szenvedésen van a lényeg! Hanem az engedelmesség és a jó cselekedet számít!


Máté 25

40

És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, amennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.


Máté 5

10

Boldogok, akik háborúságot SZENVEDNEK az IGAZSÁGÉRT: mert övék a mennyeknek országa.

11

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ELLENETEK én ÉRETTEM.

2012. júl. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Már fáradt vagyok, azért zavaros amit írok. Picit úgy tűnik, hogy ellent mondtam. Pedig csak arra akarok rávilágítani, hogy nem akkor szenvedsz Istenért, ha te most vagdosod magad és azt mondod, hogy érte tetted. Istennek tetsző cselekedetet kell tenni és a gonosznak ez nem tetszik. De ha te a szenvedést is válalod az úrért, az nem fog kárba menni és feledésbe menni. Meg lesz az igazságért a jutalmad, ha engedelmes vagy.


Ha pokolt halálként vagy Istentelen állapotként értelmezzük, akkor sincs értelme a kérdésnek. Mert nem Istenért szenvedsz.

2012. júl. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Salx Narval ***** válasza:
Attól, hogy valaki erős, még lehet gyáva és egy törékeny asszony is lehet nagyon bátor, ez nem az erőn múlik. Ahhoz nem kell nagy bátorság, hogy ne féljünk, a nálunk gyengébbektől.Én azt tartom igazán bátornak, aki képes legyőzni, saját félelmeit, pláne, ha ezt mások érdekében és nem maga miatt teszi.
2012. júl. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 eric_one ***** válasza:
100%

Egyszer láttam egy filmet a címe "sátánka" ott mutatták a pokolt és azt hogy Hitlernek minden nap egy hatalmas egész ananászt dugtak fel neki. Granulátom! Légy bátor és erős!


Hülye kérdésre csak hülye választ lehet adni :-D

2012. júl. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!