Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen ellentmondások vannak...

Milyen ellentmondások vannak a Bibliában? És ha ilyen sok van, akkor miért hiszik el vakon minden szavát?!

Figyelt kérdés
,,A Bibliában nincs ellentmondás" válaszokat nem fogadok el :D

2012. júl. 19. 12:41
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
47%

Csatlakozom Tél barátomhoz.

Ha rávilágít egyes emberi bűnökre stb, érezzük már magunkénak, és változtassunk, ne magyarázzuk a saját érték rendünket bele.

Különben erre van egy biblia idézet:

(2Timóteusz 4:2-5) . . .. 3 Mert lesz időszak, amikor az egészséges tanítást nem fogják elviselni, hanem a saját kívánságaikkal összhangban gyűjtenek össze maguknak tanítókat, hogy csiklandoztassák a fülüket; 4 és az igazságtól elfordítják fülüket, a valótlan történetekhez ellenben odafordulnak. 5 . . .

KW.

2012. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
26%
A kérdésre még nem olvastam választ: "Milyen ellentmondások vannak a Bibliában?" Felsorolnátok hármat?
2012. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
52%

Nos kedves kérdező kikötötte, hogy nem írható olyan, hogy nincs ellent mondás.

S mivel részemről nincs ezért nem is tudok olyat írni ami miatt annak nevezhetném!

2012. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
78%

@ Hollófernyiges:


:)))



@ 42:


Pont ez a lényege a dolognak: A kérdezőnek kellett volna rámutatnia a vélt ellentmondásokra; amit aztán a hívők vagy fel tudnak oldani, vagy nem. De mivel nem ezt tette, és nem is pótolta a mulasztást azóta sem, mióta felhívtuk erre a figyelmét, ezért a motivációja egyértelmű: simán provokálni akart, azaz vitát kirobbantani. Méghozzá úgy, hogy mások dolgozzanak helyette, azaz a válaszolók szedjék össze neki azokat az anyagokat is, amikről aztán lehet vitatkozni.


De lehet, hogy most épp a Bibliát böngészi, azt keresve, mit írjon... :D

2012. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 tél ***** válasza:
8%

T. kérdező nincs most kedvem a Bibliát átnyálazni még a te kedvedért sem, de sok ellent mondást találni benne. Néhány belőlük: 1. a Biblia szerint Isten mindenható,mindentudó mégis utólag látja hogy amit teremtett jó vagy rossz. "látá az Isten hogy jó"

2.Ábel megölése után:Káin félelmében elbujdosik hová?

3.Feleséget vesz magának.Honnét? hisz immár csak hárman vannak a földön.

Ennyi jutott hirtelen eszembe de ha elolvasod a Bibliát találsz még benne! te is lusta vagy hozzá? Mert én is bár már én egyszer már elolvastam régen még hívő koromban.

2012. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
41%

tél!


1: Amiről te beszélsz, az egyértelműen nem Isten. Te és én vagyunk bezárva a tér és az idő korlátai közé. Isten nem volt vagy lesz. Isten azt mondta magáról, hogy Ő a vagyok. Ő "csak" van. Amikor azt mondja, hogy látá, hogy minden igen jó, azt már tudta. De ez így nem is igaz, hogy tudta, mert ő nem a múltban élt, vagy a jelenben van vagy a jövőben lesz, mert ő most is a múltban van és a jelenben és a jövőben van ebben a pillatanban is. Ezt sem én sem senki fel nem tudja fogni, mert ha felfoghatnám a pár dekás agyammal Istent, a legkevésbé sem lenne méltó, hogy Imádjam.


2: "Ábel megölése után:Káin félelmében elbujdosik hová?"

Hol olvastál te olyat, hogy Káin elbujdosott volna félelmében? Isten űzte el onnét, nem bujdosott. Káin mondta ezt: "Ímé elűzöl engem ma e földnek színéről, és a te színed elől el kell rejtőznöm; bujdosó és vándorló leszek a földön, és akkor akárki talál reám, megöl engemet."

De ez egy hosszabb teológiai futtatás lenne, hogy kibeszéljük, de elöljáróban egyértelmű, hogy Káin mondta ezt. Ez azért nem kőbe vésett dolog. Jóbnak is sok mindent mondtak a "barátai", mégsem volt igaz.


3: "Feleséget vesz magának.Honnét? hisz immár csak hárman vannak a földön."


Ezt már annyiszor kibeszéltük... Megmondanád, hogy Káin és Séth születése között mennyi idő telt el? Nem tudod. Mennyi gyermekük született Káin és Séth között Ádámnak és Évának? Nem tudod. És hány gyerekük született amazoknak? Ezt sem tudod. Simán lehetett Ádám nemzetsége több száz fő is akár akkor, mikor Káin feleséget vett magának. Hamis félrevezetés a kijelentésed, hogy "hisz immár csak hárman vannak a földön". Ezt honnan vetted? Kikövetkeztetted?


Üdv

2012. júl. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Tél barátom, nagyon jól ismered a Bibliát, meglepetésemre, csak dicséretet tudok mondani.

Ha így folytatod akkor teljes lesz a boldogság képem.:)

De most tényleg, nem gondoltam volna.


Kata

2012. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
Rendben ezért nem is válaszolok )
2012. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 tél ***** válasza:
12%
Kedves Kata! Hogy jól ismerném a bibliát ez túlzás még tán akik írták azok sem ismerik! Mert valami oknál fogva egyik sem olvasta el hogy mit írt a másik, talán nem tudtak olvasni? Ezért van annyi ellentmondás és hiányosság benne!De valóban valamikor én is hívő keresztény voltam! Most már sok bennem a kétség a Biblia igazságáról!
2012. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
14%

Pl.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Azért hisznek el belőle vakon mindent,mert az emberek általában nem szeretnek szembenézni azzal,hogy tévedhetnek is,ha magukban szilárdnak hisznek valamit.

2012. júl. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!