Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Neked is eleged van az katolik...

Neked is eleged van az katolikus egyház álszentségéből?

Figyelt kérdés
Nem gondolod, hogy az egyház már tényleg csak a pénzről szól?
2012. júl. 19. 17:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
42%

Nos nem csak az egyházak.

De egy kicsit durván tetted fel a kérdést, szerintem, ezért a katolikusok a fejedet veszik!

Egy tanú

2012. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
68%
Ma már minden a pénzről szól, sajnos az egyház is.:(
2012. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Minden jóérzésű embernek elege van az egyházi álszenteskedésekből. Nem csak a katolikus, hanem bármelyik egyház álszenteskedéseiből.


Nem gondolom, hogy az egyház csak a pénzről szól. A pénz csak egy eszköz. Ennél sokkal többről van itt szó.


Üdv. Péter

2012. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

A legrosszabb, hogy megtévesztik az embereke. Azokat is akik tényleg Istent keresik. Nagyon kevés felekezet van (ha van egyáltalán)ahol nincs félre beszélés. Hozzá adnak vagy elvesznek az igéből.

Én sem találom most a helyem, legszívesebben Hit Gyülekezetbe járnék, de a közelben nincs.

2012. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Andizsuzsi ***** válasza:
14%

Mondanál konkrét példát, vagy csak provokálni akarod a katolikusokat?

Egyébként a katolikusoknál Oltáriszentség van, álszentség nincs. Álszentesség előfordul.

2012. júl. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
19%

Mondj nekem egyetlen intézményt, ami nem a pénzről szól! mondj egyetlen egyházat, ahol szenteszéd közben nem merül fel az agymosás részeként, hogy adakozz, mert az mennyire kedves lesz Isten szemében, miközben nem Neki, hanem az intézménynek adod a pénzt, aminek talán köze sincs Hozzá!

Miért éppen a katolikusokat gyalázod? Más célpontot nem találtál? Azt hiszed, nincs rosszabb náluk?

Tény és való, hogy mint minden egyházban, itt is vannak fanatikus, begyöpösödött, korlátolt hívők, álszentek, és képmutatók. Tény, hogy itt is létezik korrupció, de hol nem? Csak, mert az intézmény egyes tagjai sárosak, nem kell azonnal az egészet elítélni!

2012. júl. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
79%
IGEN! És nem "már csak a pénzről szól", hanem régen is arról szólt...
2012. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
67%
Igen, de nem csak nekem, hanem az egész családnak.
2012. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Ozmium42 ***** válasza:
18%
Nekem az álszentek álszentségéből van elegem :D
2012. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
86%

Mivel nagyjából a katolikus egyház a legrégebben fennálló keresztény egyház, hosszú időn keresztül megfigyelhető a korruptság, álszentség.


Egészen párszáz évvel ezelőttig az összes pápának az volt az érdeke, hogy a vallási hatalma mellett jelentős világi hatalmat is magáénak tudhasson - ez van, ha az ember belekóstol a hatalomba. És minden ember esendő.


Nemrég láttam egy érdekes képet a 9gagen: a pápa ott ült a trónján aranykeresztekkel körbevéve, és a kép alatt ez állt: "A pénz bűn - úgyhogy add nekünk!" - szerintem ez elég jól kifejezi az igazságot. Arról nem is beszélve hogy szépek az imák a harmadik világ éhezőiért, de ha az egyik bot végéről a menetben leszednék az aranykeresztet és eladnák, biztos, hogy több embernek tudnának segíteni.

2012. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!