Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nevethettek ki engem a...

Miért nevethettek ki engem a vallásosak, amikor ezeket mondtam, nem akarják elfogadni, vagy nem tudják, vagy nincs is igazam, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Járok egy angol csoportba külföldön angolt tanulunk. Én vagyok csak magyar és ateista, a többiek megrögzött katolikusok. Meg akarnának engem is páran téríteni, mondogatják, hogy Jézus meghalt értünk blabla.

Egyik nap mutatja nekem suliban egy számítógépteremben, hogy nézd itt egy videó egy orvosnő, ezt többször kihangsúlyozta, hogy orvos balesetet szenvedett kajakkal és a halálból jött vissza, találkozott Jézussal, aki beszélt hozzá és volt a túlvilágon. Odajött a másik is és megveregette a vállát, hogy ez remek, én is megkeresem. Itt betelt a pohár, mert állandóan arról beszélnek, hogy milyen a jó hívő, Isten így, úgy blabla. Erre én mondtam, hogy te tudod, hogy a Bibliában szó van arról, hogy aki nem hisz Istenben az meg sem érdemli az életet, meg megerőszakolásról, meg egyéb durvább dolgokról, meg ez a Noa bárkája is, gondolod az összes állat elfért egy hajón, ami kisebb volt, mint a Titanic és az oroszlán pl nem ette meg a bárányt, vagy ugye ha Éve Ádám oldalbordájából lett akkor azonos DNS-ük kellett, hogy legyen, meg hogy minden élőlénynek van DNS-e és részben egyezik tehát lenni kellett egy közös ősnek, ekkor kezdtek rám figyelni és nevetni és megjegyezte az egyik, hogy jaaaaj a majmoktól származunk ugye, haaaha, mondom nem tőlük, egy közös ősünk volt, ketté vált a fejlődés, meg mondtam, hogy tudjuk bizonyítani a különböző kormeghatározással, hogy mennyi idő pl. a Föld, de én voltam a hülye. Most ezek rossz érvek voltak, vagy nem igazak, vagy ennyire agymosottak?



2012. júl. 25. 17:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Vallásos embert semmivel sem lehet meggyőzni. Semmivel. Ez a legrosszabb, amikor ráadásul még térítgetni is akarnak. Ha legközelebb nyomják a hülyeségeiket, szó nélkül hagyd ott a francba őket. Nem érdemes leállni velük vitatkozni. Át kell nézni rajtuk.
2012. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
szerintem meg, ne akard meggyőzni őket, ezt az egészet nem kell nekik mondani! felesleges is, meg mindenki azt hisz, amit akar. azt mondd hogy oké ti ebben hisztek, de te ebben nem hiszel, ne sózzák rád a hitüket, neked nem kell! és cső.
2012. júl. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
Már bocs, de ha te szórtad nekik a tudományos dumát, akkor nem ugyanazt csináltad? Jó, oké, rossz, mikor az emberre rámásznak. Én hívő vagyok, és ugyanúgy a könyökömön jön ki, mikor krisnások meg jehova tanúi nem bírnak leakadni rólam. Ezt a részét értem. De te se akard őket megváltoztatni. Mindenki higgyen, amiben akar.
2012. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

Én vallásos vagyok, de az ilyesfajta viselkedést vallásosak részéről is gyerekes és gőgös dolognak tartom. Ha tehetném, helyettük is bocsánatot kérnék tőled :)


Arra viszont szeretnélek téged megkérni, hogy, ha lehetséges, ne kezdd el ezt a másik oldalról, az úgysem vezetne sehova. Inkább add meg nekik azt a tiszteletet, amik ők nem adtak meg neked, így már ennyivel is érettebben viselkedsz. Valószínűleg provokálni akartak, de ha észreveszik, hogy hasztalan, abbahagyják.


Hagyd rájuk a hülyeséget, hisz kik ők, hogy neked bármit is bizonyítanod kellene...

2012. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
mindekni higgyen amiben akar, és ennek a kulcsa hogy a saját hitét erősítse, ne máséba szóljon bele. Szerintem nincs igaza az utolsó válaszolónak, mert te csak elmondtad a véleményed az ő hülyeségeikre:)
2012. júl. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem valaki régebben írt ki egy hasonló kérdést.

Talán ezt, majd elolvasom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Ha te voltál, akkor nem értem, hogy miért jó ezen rágódni.

Megerősítést szeretnél, hogy igazad van (a vallásosak pedig mind hülyék)? Amíg abba a suliba fogsz járni, addig ezekkel az emberekkel leszel körülvéve. Akárhány kérdést fogsz kiírni. Inkább barátkozz össze velük és ne egymást térítgessétek. Ha pedig nem tetszik a hely, menj el.

2012. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy azonos neműek téritgetnek?
2012. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

"Már bocs, de ha te szórtad nekik a tudományos dumát, akkor nem ugyanazt csináltad? Jó, oké, rossz, mikor az emberre rámásznak. Én hívő vagyok, és ugyanúgy a könyökömön jön ki, mikor krisnások meg jehova tanúi nem bírnak leakadni rólam. Ezt a részét értem. De te se akard őket megváltoztatni. Mindenki higgyen, amiben akar."


Itt a pont.

2012. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
kínjukban nevettek
2012. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nos, azért viselkedtem úgy, mert elegem volt abból, hogy állandóan ez megy és ha már engem át akarnak állítani az ő oldalukra, akkor úgy gondolom ha ilyen módszerekkel is, de megvédem magam és elmondom amit én gondolok és, hogy miért állok a másik oldalon, miért gondolkodom úgy, ahogy. És igen, én írtam ki a másik kérdést. Alapvetően nincs bajom velük, hacsak nem e vallást nézzük, de tudjátok amikor mindig ezt kell hallgatnom és jönnek csoportosan felém és mondják mondják akkor úgy érzem, hogy meg kell védenem az álláspontomat ée elmondanom, hogy miért is hiszek benne. Mert ha csak azt mondom, hogy hiszem, hogy a Nap létezik, akkor azt úgy gondolom nem elég, többet akarok kicsavarni belőle.
2012. júl. 25. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!