Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi gondolnak a Jehova tanúi...

Mi gondolnak a Jehova tanúi az Olimpiai Játékokról?

Figyelt kérdés
Elvégre az egy ókori, de pogány hagyomány.
2012. júl. 30. 18:25
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem azt kellene nézni, hogy kitalálta ki. Hanem azt, hogy mire van. Mondjuk nem kevés pénzt visz el.
2012. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
27%

Úgy gondolom, hogy valahogy így:


1Tim 4,8 "Mert a test gyakorlásának kevés haszna van; de a kegyesség mindenre hasznos, meglévén benne a jelenvaló és a jövő életnek ígérete."


Megkérdezhetem, hogy mire való az olimpia? Nekem ezek a szavak jutnak eszembe: magamutogatás, büszkeség, önteltség, és igen nagy hiábavalóság. Ki nyerte az 1952-es 200 méteres vegyest? Kit érdekel! Éppígy vagyok az összes olimpiai játékokkal és győzelmekkel. Nem az érdekel, hogy honnan származik, hanem az, hogy semmi értelme.


Megnyerte? Húúúú, és az angyalok örvendeznek...


Szerintem akkor örvendeznek, ha egy ember megtér.

2012. júl. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 rajcziz ***** válasza:
93%

#2-es

Az ókorban háborúkat hagytak abba az olimpia miatt, gondolom ez sem érdekel. És miről szól az olimpia: büszke lehetsz a saját hazád képviselőire, minden sportoló egyenrangú, segítik egymást, sportszerűek, nem törődnek a politikával, a saját határaikat feszegetik, ezzel remek példát állítanak elénk. Ez csak számít valamit.


A test gyakorlásához ennyit: ép testben ép lélek, a sportolás pedig remek jellemet ad az embernek. Ezt csak az értheti, aki sportol.

2012. júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
73%
Na vajon mit gondolhat? Mégis mit gondolhat? Bűnös, rossz elítélendő, tisztátalan...mint majdnem minden dolog.
2012. júl. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
A Jehova tanuinak nem számít olyan dolog, hogy "Haza" a Himnusz alatt is tilos felállniuk, inkább világpolgárok, mint magyarok.
2012. júl. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
92%

"Mert a test gyakorlásának kevés haszna van; de a kegyesség mindenre hasznos"


Szerintem meg ép testben ép lélek.

2012. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
23%

Ha valakinek a sportról negatív véleménye van, miért lekicsinylőbb, mint az, ha valakinek pozitív véleménye van? Miért annak lehet csak véleménye, aki a többségét mondja? Aki mást mond, az nem látja jól a dolgot...?


Bibliai értelembe próbáljatok gondolkodni. Egyedül az örök élet, mely érhet valamit. Ezt kell elérni, és ahhoz nem tesz hozzá semmit sem a sport. Hiába sportolsz egész életedben, 60-100 éves korodban úgyis meghalsz. Feltámadásnál nem lesz pozitív vagy negatív dolog, hogy sportoltál-e vagy sem. Az Úr, ki az életet adja, és engedi, hogy vége legyen. Számtalan betegségből és bajból emelt ki engem, és nem a sport megléte vagy nem megléte, mely tette ezt velem.

2012. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 rajcziz ***** válasza:
93%
A negatív vélemény is ugyanannyit ér, mint a pozitív. De azt állítani, hogy a sportnak semmi haszna, badarság. Arra is megpróbáltam rámutatni, hogy a sportoláson keresztül olyan tulajdonságokra tehetsz szert, amelyek vallásos szemmel is nagyon pozitívak. Örülök, hogy meggyógyultál többször is, és ha te úgy gondolod, hogy ezt Istennek köszönheted, legyen. De megjegyezném, hogy te nem tudhatod, mi "számít majd a feltámadásnál" és mi nem. Az én véleményem szerint a sport igenis sokat tehet hozzá ahhoz, hogy valaki jó ember legyen.
2012. júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
21%

Nem állítottam, hogy semmi haszna, én azt a részt idéztem, hogy NEM SOK HASZNA. Ez a két dolog nem ugyan az.


Tudom, hogy mi fog számítani a feltámadásnál, mert közölték velünk, ahogy veled is. Igazságtalan is lenne, ha nem tudnánk, mert akkor nem is lenne mi alapján megítélni. Márpedig a sport szeretete vagy nem szeretete nem lesz közte és nézz egy kicsit magadba, és látni fogod, hogy nem lesz közte. Nem lehet általa jó ember. Az ember csak Isten által lehet jó, senki és semmi által nem. Ha magad erejéből akarsz jó lenni, az humanizmus. Ez a legősibb vallás. A kígyó azt mondta, hogy olyanok leszünk, mint az Isten, mert... Ha azt mondod, hogy jó ember lehetek a sport révén, nekem ugyan úgy hangzik, mint anno a hamis ígéret...

2012. júl. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
79%
Mellékesen, nem a testmozgás ellen vagyok, mert ha észrevettétek, akkor az olimpiáról volt szó a kérdésben. Sportolj, ha jól esik. De ami cirkusz a profi sport körül van, az egy szemernyit sem jó. Értem ez alatt a felfuvalkodott nagyképűséget, az anyagi oldalát és a média figyelemelterelését. (Lehet, hogy eszembe jutna még egy-két dolog, de most nem töröm rajta a fejem.)
2012. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!