Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény propaganda...

A keresztény propaganda szerint a kínai chi energiában való hit a sátán energiája?

Figyelt kérdés
A kínaiak hisznek a belső chi energiában, de ez a kereszténység szerint sátáni energia ugye? :) Tehát aki pl kung-fus, és a testét edzi, és kultúrált, illedelmes, és helyesen gondolkodik, és dönt, az már a pokolra fog kerülni, mivel chi energiával tör ketté pl egy cserepet a hite szerint, ami mivel "mágia" ezért sátáni energia, és a pokolra kerül ugye? ÉS gondolom minden más vallású ember is a pokolra jut, szép kis vallás a kereszténység...

2012. aug. 15. 19:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Hm nem tudod honnan szedted, mert én keresztény vagyok és abszolult nem hiszem, hogy sátáni energia, sőt! Sőt Isten ajándékának hiszem. Más kultúrában élnek és nem földönkívüliek. A kínaiak elnevezték chi energiának vagyis az már nem lesz törpapa energia, sem Jehova energia. Akkor most pokolba vele? Butaság! Fogalmam sincs honnan szedted ezt a sátán energiát:S
2012. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A kereszténység szerint minden mágia, vagy ha másban hiszel, az a sátán műve, tehát a pokolba kerülsz...
2012. aug. 15. 20:15
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

"A kereszténység szerint minden mágia, vagy ha másban hiszel, az a sátán műve, tehát a pokolba kerülsz..."


Ilyet csak egy szélsőségesen fundamentalista kisebbség állít, a kereszténység túlnyomó többsége nem ért ezzel egyet. Ez olyan, mintha az Iszlámot egyenlővé tennéd a terroristák által vallott nézetekkel.


Egyébként én azt sem hiszem, hogy egyáltalán léteznek ezek a bizonyos chi-energiák.

2012. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Sághegyi Csaba ***** válasza:
67%

Nos, a bibliai álláspont szerint, mivel felfedezésének eredete nem a Biblia Istenéhez köthető, hanem idegen hitvalláshoz, ezért könnyen lehet, hogy Isten szellemi ellenségeinek adománya. Amennyiben természetes dolog, úgy Isten ellenségei használták fel arra, hogy megtévesszék az embereket, valami idegen szellemi hátteret adva neki (én az elsőre tippelek).

A Biblia szerint egyébként akármelyik vallás pont elég a pokolhoz, nincs üdvözítő vallás. Üdvösség Jézus áldozata miatt kizárólag a benne való hit által van. Arról pedig sem Isten, sem a keresztények nem tehetnek, ha az embereknek Jézus nem kell. Ezek az emberek - ha megvolt a lehetőségük és a felhívásuk, hogy nézzenek utána, hogy ez tényleg igaz lehet-e, de nem tették - maguk választják a poklot. Mégis mást vádolnak miatta, pedig ott a tükör...

2012. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Egyébként eleve azt sem értem, hogy hogy kéeps a keresztény vakon hinni valamiben, ha pl ott az iszlám, ott vannak a görög római istenek, ott a mágia, a titok elmélet, az agykontroll elmélet, a spirituális sátánizmus, Buddha, sorolhatnánk, nem önzőség ezek után hinni benne? De önzőség ! A biblia szerint az önzőség is bűn ugye? Akkor mindenki bűnös, aki keresztény, de akkor maga a Jehova is bűnös....
2012. aug. 15. 21:45
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Azt kihagytad a felsorolásodból,hogy chi energia is csak egy elmélet.
2012. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
természetesen az...
2012. aug. 15. 22:03
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

Olyan dolgokat gondolsz a kereszténységről, ami nem is tartozik a tanításához.

1. A kereszténység senkiről nem mondja, hogy ez a pokolra jut biztosan. Ezt nem mi döntjük el, hanem Isten. ÉS ilyen egyszerűen, hogy mágiában hisz valaki, nem fog a pokolra jutni. Oda úgy kerül valaki, hogy élete utolsó pillanatában is gőgjében eltaszítja magától Istent.

2. A kereszténység nem tartja ezeket az energiákat sátáninak, hanem szimplán azt mondja, hogy filozófiailag ilyen értelemben nem léteznek. Ugyanis minden erő, ami az embert helyes döntésekre sarkallja Istentől származik.

3. Ha pl. ez a kung-fu harcos jó emberként éli le az életét, akkor valószínűleg a mennybe fog kerülni.

2012. aug. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nahát Raimhol.:)

Eddig mélyen hallgattál, már már azt hittem megjött az eszed, és hátat fordítasz a fŐnöködnek.


Sátán nevű főnököd... bocsánat nem így hívják? megint elküldött az emberekhez.... ja meg van Enki a neve

azért mondjuk meg őszintén sokan inkább megmaradnak ateistának, minthogy a spiritiszta ellenséghez csatlakozzanak,aki csak 400 év múlva ad nekik Démon fejedelmi címet. és addig még sokszor kell meghalniuk....

"Jó kis tanítás"....


Megint Bántod a teremtőt pedig Ő egyáltalán nem foglalkozik veled még, majd...


Nagyon kiakarod magad ellen hívni a haragját...

Pedig mondtam múltkor, hogy sátánnak már nincs esélye, neked még van, de nem akarod....:((

2012. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

harcos?

Egy istenfélő ember nem harcol.

legfeljebb saját maga ellen mikor küzd a helytelen cselekedetei ellen.

2012. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!