Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hisztek istenben? Szoktatok...

Hisztek istenben? Szoktatok imädkozni esténkét? Vagy ez egy ciki kérés volt? Én hiszek benne, de nem adta meg nekem, a teljes boldogsägomat a csalädi életemben, pedig nem vétkeztem, akkor miért büntet?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 20:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Rossz dolgok azért történnek jó emberekkel, mert mások szándékosan vagy gondatlanságból rossz és néha gonosz döntéseket hoznak, amik hatással vannak mások életére. Mint amikor részegen vezet valaki például. Vagy, amikor valaki egy emberekkel teli repülőgépet nekikormányoz egy felhőkarcolónak. Vagy, amikor valaki meghúzza a ravaszt egy iskola ebédlőjében. Vagy amikor ártatlan emberekről sértő pletykákat terjesztenek.


Az esetek 80%-ában azért történnek rossz dolgok jó emberekkel, mert mások rosszul és gonosz módon döntöttek. Az emberi faj kölcsönösen függ egymástól- akár szeretjük ezt, akár nem. Ha én rossz vagy gonosz dolgokba megyek bele, azzal befolyásolom mások életét és ők ártatlanul fognak szenvedni miattam.


Néha nagyobb jó vagy magasabb cél érdekében történnek rossz dolgok. Például közelebb kerülnek egymáshoz emberek, vagy elgondolkodnak olyan fontos és örökkévaló dolgokról, amiről a mindennapok elveszik a figyelmünket. Mikor valaki- hozzánk közel álló- meghal, átértékeljük az életünket és elgondolkodunk azon, hogy mi lesz velünk a halál után. Több céllal és több szeretettel éljük az életet.

2009. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%

én is kb. lényegében azt irnám,mint az előző válaszoló,hogy a rosszak hatással vannak rád is .. az,hogy Isten nem adja meg neked,ami kell annak van egy kis akadálya,ez a bűn.. a bűn egy elválasztófal Istentől,a bűntől elfordul az Isten.

és ha neked anyád apád vagy vmelyik vérbeli rokonod nagy bűnöket követett el vagy a felmenőid akiket nem is ismertél, azoknak az átka ( mer ugye a bűnök következményei az átkok) rád is kihatnak , ezeket nevezik ilyen generációs átkoknak.szval nem kell neked bűnöznöd,elég ha a családból vki azt teszi, hisz egyek vagytok majdnem..egy helyre is megy a büntetés . én igy tudom h ez az oka nekem is úgy mondták istentiszteletes emberek..

2009. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem isten dönt a családi életedről, és semmi másról sem, minden ami veled történik az tőled és a környezetedtől függ. Olyan az életed amilyenre alakítottad. És mindig változtathatsz rajta ha akarsz.
2009. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%

nem hiszek benne így értelem szerűen nem is imátkozom

családi boldogságot meg ne várj nem létező embertől

2009. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Hiszek benne.Imádkozok hozzá és sokat segít.
2009. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

Ha bebizonyítod nekem h van isten, akkor elhiszem !

amúgy én bebizonyítom h nincs:D

2009. júl. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%
Én nem hiszek Istenben. Pedig szüleim nyomására református gimnáziumba is jártam. Máig sajnálom, hogy akkor ott nem álltam a talpamra.
2009. júl. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
39%

Én hiszek Istenben, illetve tudom, hogy létezik (nekem már bizonyított). Én beszélgetek vele, ha érted, mire gondolok, szóval nem imaszövegeket mormolok imaként, hanem úgy szólok hozzá, mint egy baráthoz, aki épp itt ül, sétál mellettem.


Van 3 rész, amit érdemes lenne felkutatnod a Bibliában, és elgondolkodni rajta mélyebben a felvázolt problémáiddal (azon túl, hogy persze szabad akaratunk van, és sajnos életed megkeserítőinek is):

- Jób könyve

- Szeretethimnusz (1kor13)

- és a fügefa kiszárításáról szóló rész, amikor azt mondja Jézus, hogy ha hittel kérünk valamit, akkor azt meg is kapjuk (azt nem mondta, hogy mikor)


Ha ezt a 3-at elolvasod, mélyebben elgondolkodsz rajta és megérted, és megpróbálsz úgy élni, akkor rájössz, hogy baromi nehéz, de ha akár csak a közelébe érsz, hogy megvalósítod, akkor érezni fogod, hogy csak így érdemes, mert olyan jó, amit enélkül nem tapasztalsz, igazán tiszta, és az eddigi jó dolgokat csak még jobbá és tisztábbá teszi.


Nekem se jutott jó család, de amióta ezek szerint élek úgy igazán, könnyebben veszem az akadályokat.

2009. júl. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%

Igen, hiszek Benne! Szerintem ez sosem ciki kérdés:)Hogy nem adta meg neked a teljes boldogságot? Honnan vagy benne biztos, hogy az lenne a teljes boldogság, hogy ha most, itt az történne veled, amit te szeretnél? Ő bölcs és mindent tud rólad! Tudja a vágyaidat és nagyon szeret téged. DE ő tudja, hogy mikor mire van szükséged. Ha most nem az van, amire te vágysz - annak is oka van. Sokszor mi nem értjük, nem látjuk a lényeget. Pió atyától származik a következő idézet:

" Egy anya hímzést készít. Gyermeke egy sámlin ül, alulról látja a kézimunkát. Látja a csomókat, az összekuszált szálakat és így szól:

- Mama, de hát mit csinálsz? Milyen összevisszaság ez?

Akkor az édesanyja leereszti a hímzést, és megmutatja neki a másik oldalát. Minden szín a helyén van, és a szálakból pontosan, szépen kirajzolódik a kép.

Igen, mi a hímzés fordított oldalát látjuk. Egy sámlin ülünk."

2009. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%

Az még szomorúbb, hogy némelyik vallási tanító időnként olyan gondolatot ébreszt az emberekben, hogy Isten szívtelen. Hogyan teszik ezt? Amikor tragédia sújt valakit, azt állítják, hogy Isten akaratából történt a dolog. Az ilyen tanítók lényegében Istent okolják a csapásokért. Ez lenne az igazság Istenről? Mit tanít valójában a Biblia? A Jakab 1:13-ban ezt olvassuk: „Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: »Isten tesz próbára.« Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.” Ezek szerint soha nem Istentől származik a gonoszság, melyet magad körül tapasztalsz (Jób 34:10–12). Igaz, Isten megengedi, hogy történjenek rossz dolgok. De nagy különbség van aközött, hogy megenged valamit, és aközött, hogy ő okozza azt.Gondolj például egy bölcs és szerető apára, akinek a felnőtt fia még a szülői házban él. Ha ez a fiú fellázad, és úgy dönt, hogy elmegy otthonról, az apja nem akadályozza meg ebben. A fiú rossz életet él, és bajba kerül. Vajon az apja az oka ennek? Nem (Lukács 15:11–13). Isten ugyanígy nem lép közbe, amikor az emberek úgy döntenek, hogy rossz útra térnek, de nem ő az oka a bekövetkezett problémáknak. Világos tehát, hogy méltánytalan lenne Istent hibáztatni az emberiség összes bajáért.Istennek alapos indokai vannak arra, hogy megengedje az embereknek, hogy helytelen úton járjanak. Bölcs és hatalmas Teremtőnk lévén nem tartozik magyarázattal nekünk, a szeretete mégis arra indítja, hogy a tudomásunkra hozza az indokait. Amikor különböző vallású emberek a vallási vezetőikhez és tanítóikhoz fordulnak azzal a kérdéssel, hogy miért van annyi szenvedés, gyakran azt a választ kapják, hogy a szenvedés Isten akaratából van, és hogy ő már régen mindent előre megszabott, még a tragikus eseményeket is. Sokaknak azt mondják, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek, vagy azt, hogy azért veszi el az emberek — sőt akár gyermekek — életét, hogy vele legyenek az égben.A Biblia ezt írja: „Távol legyen az igaz Istentől, hogy gonoszul cselekedjen, és a Mindenhatótól, hogy igazságtalanul járjon el!” (Jób 34:10).Tudod, miért követik el az emberek azt a hibát, hogy a világon tapasztalható minden szenvedésért Istent okolják? Sokszor azért hibáztatják a mindenható Istent, mert azt hiszik, hogy ő a világ igazi uralkodója. Nincsenek tisztában egy egyszerű, ám fontos igazsággal, melyet a Biblia tanít.A Biblia félreérthetetlenül kijelenti: „az egész világ a gonosz hatalmában van” (1János 5:19). Ez logikus is, nem? Ez a világ annak a láthatatlan szellemteremtménynek az egyéniségét tükrözi vissza, aki „az egész lakott földet félrevezeti” (Jelenések 12:9). Sátán gyűlölködő, álnok és kegyetlen. Ezért a befolyása alatt álló világ tele van gyűlölettel, megtévesztéssel és kegyetlenséggel. Ez az egyik oka a tömérdek szenvedésnek.Egy másik ok az, hogy az emberek az éden-kerti lázadás óta tökéletlenek és bűnösök. A bűnös emberek hajlanak arra, hogy harcoljanak az uralkodásért, ami háborúkhoz, elnyomáshoz és szenvedéshez vezet (Prédikátor 4:1; 8:9). A szenvedés harmadik oka ’a bajokkal teljes idő és az előre nem látható események’ bekövetkezése (Prédikátor 9:11).

Vigasztaló az a gondolat, hogy nem Isten okozza a szenvedést. Nem ő felelős a háborúkért, a bűncselekményekért, az elnyomásért, de még a természeti katasztrófákért sem, amelyek miatt az emberek szenvednek.

Isten számtalan állatot alkotott, és őket főként az ösztöneik irányítják (Példabeszédek 30:24). Az emberek készítenek robotokat, melyeket be lehet programozni parancsok teljesítésére. Örülnénk neki, ha Isten ilyennek alkotott volna meg minket? Nem, mi nagyon is örülünk, hogy szabadon dönthetünk arról, hogy milyen emberek leszünk, milyen életutat követünk, kikkel barátkozunk, és még sok minden másról is. Élvezzük, hogy bizonyos mértékig szabadok vagyunk, és Isten szeretné is, ha élveznénk.

Módodban áll a lehető legjobban felhasználni a szabad akarat csodálatos ajándékát.

(Példabeszédek 27:11). Ezt te is megteheted, ha a helyes utat választod.

Az Isten előtti feddhetetlenség vitakérdése, melyet Sátán vetett fel, nem egyedül Jób ellen irányult. Téged is érint. Ez világosan kitűnik a Példabeszédek 27:11-ből

Figyeld meg, hogy mit mondott Sátán: „Az ember mindenét odaadja a lelkéért” (Jób 2:4). Ezzel Sátán félreérthetetlenül közölte, hogy a vádjai nemcsak Jóbra vonatkoztak, hanem minden emberre. Ez nagyon fontos gondolat. Sátán azt is kétségbe vonta, hogy te feddhetetlen leszel Isten előtt. Az Ördög csak arra vár, hogy amikor nehézségeid támadnak, ne fogadj szót Istennek, és térj le az igazságosság útjáról. Hogyan próbál rávenni erre?

Sátán többféle módszert alkalmaz, hogy elfordítsa az embereket Istentől. Egyrészt támad, „mint egy ordító oroszlán, és azon igyekszik, hogy felfaljon valakit” (1Péter 5:8). Sátán ez irányú befolyása megmutatkozhat abban, hogy a barátaid, rokonaid vagy mások ellenzik azt, hogy szorgalmasan tanulmányozod a Bibliát, és alkalmazod a tanultakat (János 15:19, 20). Másrészt Sátán „folyton átváltoztatja magát a világosság angyalává” (2Korintusz 11:14). Az Ördög alattomos módokon félrevezethet téged, és elcsábíthat az Istennek tetsző életútról. Az is lehet, hogy elcsüggeszt, és azt az érzést kelti benned, hogy nem vagy elég jó ahhoz, hogy Isten kedvében járj (Példabeszédek 24:10). Akár ’ordító oroszlánként’ viselkedik, akár ’a világosság angyalának’ szerepében tetszeleg, mindig ugyanazzal vádol. Azt állítja, hogy ha próbák vagy kísértések érnek, abba fogod hagyni Isten szolgálatát.

(Róma 12:9)--Tanuld hát meg szeretni azokat a dolgokat, amelyek kedvesek neki. Ilyeneket sorol fel a Zsoltárok 15:1–5, ahol azokról olvashatunk, akiket Isten a barátainak tekint. (Galácia 5:22, 23).

A Biblia rendszeres olvasása és tanulmányozása hozzásegít, hogy Istennek tetsző tulajdonságokat tudjál kifejleszteni. És amint megtanulod, hogy mit kíván meg tőled Isten, összhangba hozhatod a gondolkodásmódodat az övével (Ézsaiás 30:20, 21).

A Biblia ahhoz hasonlítja az életed megváltoztatását, mintha levetkőznéd a régi egyéniségedet, és egy újat öltenél fel (Kolosszé 3:9, 10). A zsoltáríró mégis ezt mondta Jehova parancsolatairól: „megtartásuk nagy jutalommal jár” (Zsoltárok 19:11). Te is látni fogod, hogy az Istennek tetsző élet sok előnnyel jár.

(Ez nem azt jelenti, hogy akik szembehelyezkednek veled, azokat közvetlenül Sátán irányítja. De Sátán ennek a világrendszernek az istene, és az egész világ az ő hatalmában van (2Korintusz 4:4; 1János 5:19). Ennélfogva nem kell meglepődnöd azon, hogy az Istennek tetsző életút nem népszerű, és vannak, akik ellened fordulnak.)

▪ Úgy válhatsz Isten barátjává, hogy engedelmeskedsz neki (Jakab 2:23).

▪ Sátán az összes ember feddhetetlenségét kétségbe vonta (Jób 1:8, 10, 11; 2:4; Példabeszédek 27:11).

▪ Kerülnünk kell az olyan szokásokat, amelyek nem tetszenek Istennek (1Korintusz 6:9, 10).

Gyilkosság (2Mózes 20:13; 21:22, 23).

Nemi erkölcstelenség (3Mózes 20:10, 13, 15, 16; Róma 1:24, 26, 27, 32; 1Korintusz 6:9, 10).

Spiritizmus (5Mózes 18:9–13; 1Korintusz 10:21, 22; Galácia 5:20, 21).

Bálványimádás (1Korintusz 10:14).

Részegség (1Korintusz 5:11).

Lopás (3Mózes 6:2, 4; Efézus 4:28).

Hazugság (Példabeszédek 6:16, 19; Kolosszé 3:9; Jelenések 22:15).

Kapzsiság (1Korintusz 5:11).

Erőszak (Zsoltárok 11:5; Példabeszédek 22:24, 25; Malakiás 2:16; Galácia 5:20).

Kifogásolható beszéd (3Mózes 19:16; Efézus 5:4; Kolosszé 3:8).

A vér helytelen célra történő felhasználása (1Mózes 9:4; Cselekedetek 15:20, 28, 29).

A családról való gondoskodás megtagadása (1Timóteusz 5:8).

Részvétel a világ háborúiban és politikai vitáiban (Ézsaiás 2:4; János 6:15; 17:16).

Dohányzás és kábítószerek fogyasztása (Márk 15:23; 2Korintusz 7:1).

AZ Isten iránti szeretet ápolása nem tudás kérdése. Ahogyan Isten szolgái azt világszerte tanúsíthatják, az Isten iránti valódi szeretet akkor növekszik, amikor az ember egyre inkább megismeri az ő személyiségét, és ez a szeretet még odaadóbbá válik, amint valaki jobban és jobban átlátja, hogy Isten mit szeret, mit gyűlöl, mit részesít előnyben, és mik az elvárásai.

De miként olykor a nyilvános szolgálatban tapasztaljuk, az Istenről való ismeretszerzés nem mindig ébreszt szeretetet valakiben iránta. Jézus ezt mondta bizonyos zsidóknak, akik akkoriban éltek, és nem mutattak értékelést: „Az Írásokat kutatjátok, mert azt gondoljátok, hogy általuk örök életetek lesz . . . de azt jól tudom, hogy az Isten szeretete nincs meg bennetek” (János 5:39, 42).

A tetteinkkel mutathatjuk ki az Isten iránt érzett szeretetünket.

(Zsoltárok 86:11). Azzal mutatjuk ki, hogy ilyen szeretet van bennünk iránta, hogy elfogadhatóvá tesszük előtte az egyéniségünket. Igyekszünk utánozni Istent azáltal, hogy ’irtózunk a gonosztól, és ragaszkodunk a jóhoz’ (Róma 12:9).

Az Isten iránti szeretetünk hatással van az érzéseinkre, bármivel legyen is kapcsolatban. Például lehet, hogy fellelkesít minket a munkánk, és minden figyelmünket leköti. De vajon a szívünket is beleadjuk? Nem.

Ehhez hasonlóan, bár szeretnénk örömet szerezni a szüleinknek, házastársunknak és a főnökünknek, a Jehova iránti egész szívű szeretetünk bizonyítékaként mindenekelőtt neki szeretnénk tetszeni. Megérdemli, hogy a szívünkben övé legyen az első hely (Máté 6:24; 10:37).

Isten nevének mellőzése, mely igen elterjedt szokás, kizárólag emberi hagyományon alapul, nem pedig bibliai tanításokon. „ A Tórában semmi sincs, ami megtiltaná Isten nevének kiejtését. Ellenkezőleg, az Írások egyértelműen arra mutatnak, hogy Isten nevét szokás volt kimondani” — magyarázza Tracey R. Rich zsidó kutató, a Judaism 101 nevű weboldal szerzője. Igen, a bibliai időkben Isten imádói használták az isteni nevet.

Ha ismerjük és használjuk Isten nevét, az kétségtelenül közelebb visz minket a helyes imádati formához, amelyet a bibliai időkben is gyakoroltak. Ez lehet az első lépés afelé, hogy személyes kapcsolatot alakítsunk ki Istennel, és ez sokkal többet jelent, mint csupán tudni, hogy mi a neve. Jehova Isten meg is kér minket, hogy ápoljunk vele kapcsolatot. Ő ihlette a következő kedves felszólítást: „Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok” (Jakab 4:8).

Hallelujah — A héber ha·lelu-Jah′ kifejezés átírása. Jelentése: ’dicsérd Jahot’ vagy ’dicsérjétek Jahot’.

Jah — Isten nevének, a Jehova névnek költői, rövidített alakja. A Bibliában több mint ötvenszer fordul elő, gyakran a „hallelujah” kifejezés részeként.

Az Isten, aki előidézi az eseményeket

A tudósok nincsenek teljes egyetértésben Isten nevének, a Jehova névnek a jelentését illetően. A téma gondos vizsgálata révén sokan mégis arra a következtetésre jutottak, hogy ez a név a héber ha·wah′ (valamivé lesz, válik) ige egyik formája, és a jelentése: ’előidézi, hogy legyen’.

Ezért A Szentírás új világ fordítása így fordítja a 2Mózes 3:14-et, amely arról ír, hogy mit felelt Isten, amikor Mózes megkérdezte tőle a nevét: „Isten erre ezt mondta Mózesnek: »Azzá válok, amivé válni akarok.« Majd hozzátette: »Ezt mondd Izrael fiainak: ,Az Azzá válok küldött engem hozzátok.’«”

Ez a fordítás azért találó, mivel Isten képes azzá válni, amire éppen szükség van. Semmi sem akadályozhatja meg abban, hogy olyan szerepet töltsön be, amelyre szükség van az akarata megvalósításához. Szándékai és ígéretei mindig valóra válnak. Isten kiemelkedő módon a Teremtőnek bizonyult, akinek korlátlan képessége van előidézni az eseményeket. Előidézte a fizikai világegyetem létrejöttét, és számtalan szellemteremtményt is alkotott. Ő csakugyan olyan Isten, aki előidézi az eseményeket!

Benne van Isten neve a nevedben?

Sok bibliai név még ma is népszerű. Némelyiknek az eredeti, héber jelentése magában foglalta Isten személyes nevét. Felsorolunk itt néhány ilyen nevet a jelentésével együtt. Talán a te neved is köztük van.

Johanna — ’Jehova kedves volt’

Illés — ’Jehova az én Istenem’

János — ’Jehova kegyet tanúsított’

Jonatán — ’Jehova adott’

József — ’Jah gyarapítson’

Máté — ’Jehova ajándéka’

Istenre utaló bibliai kifejezések

A Szentírás héber szövege sokféle kifejezéssel utal Istenre; ilyenek az Atya, Mindenható, Teremtő és Úr szavak. Ám a személyes nevét sokkal többször említik, mint az összes többi kifejezést együttvéve. Isten kétségkívül azt akarja, hogy használjuk a nevét. Figyeljük meg az itt látható kifejezéseket, és azt, hogy hányszor fordulnak elő a Héber Iratokban.

Jehova — 6973-szor

Isten — körülbelül 2600-szor

Mindenható — 48-szor

Úr — több mint 300-szor

Alkotó — 25-ször

Teremtő — 7-szer

Atya — 7-szer

Öregkorú — 3-szor

Nagy Oktató — 2-szer

A Szentírás új világ fordítása alapján, mely Jehova Tanúi kiadványa.

AZ ÚJSÁGOKBÓL, a televízióból és a rádióból rengeteg bűncselekményről, háborúról és terrorakcióról értesülsz. Ezenkívül megvannak a saját gondjaid is. Talán egy betegség vagy egy szeretett hozzátartozód elvesztése miatt gyötrődsz. Hasonló érzéseid lehetnek, mint Jóbnak, aki jó ember volt, és azt mondta magáról, hogy ’nyomorúság itatja át’ (Jób 10:15).

Tedd fel magadnak a következő kérdéseket:

▪ Ez volt Isten szándéka velem és a többi emberrel?

▪ Hol kaphatok segítséget, hogy meg tudjak birkózni a gondjaimmal?

▪ Van bármi remény arra, hogy egyszer béke lesz a földön?

A Biblia kielégítő választ ad ezekre a kérdésekre.

A Biblia azonban nemcsak ezért hasznos. Arra is megtanít, hogy mi a titka az igazán kielégítő életnek már most. Gondolj csak arra, hogy mennyi minden nyugtalanít, és milyen sok nehézséggel küzdesz. Lehet, hogy anyagi vagy családi gondjaid vannak, betegség sújt, vagy meghalt valakid, akit szeretsz. A Biblia képes segíteni abban, hogy megbirkózz a bajokkal, és megkönnyebbülést hozhat azáltal, hogy válaszol az ilyen és ehhez hasonló kérdésekre:

▪ Miért kell szenvednünk?

▪ Hogyan küzdhetjük le az aggodalmaskodást?

▪ Hogyan tehetjük boldogabbá a családi életünket?

▪ Mi történik velünk, amikor meghalunk?

▪ Láthatjuk-e újra elhunyt szeretteinket?

▪ Hogyan győződhetünk meg arról, hogy Isten teljesíti a jövőre vonatkozó ígéreteit?

Több millió ember beszélget szívesen a Bibliáról Jehova Tanúival biztos laknak a környékeden is ők szivesen segitenek én is segitek informáciot irni még ha érdekel a Biblia válaszai.


A BIBLIA AZT TANÍTJA, HOGY ISTEN ILYEN VÁLTOZÁSOKAT FOG MEGVALÓSÍTANI A FÖLDÖN:

„Letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé” (Jelenések 21:4)

„Majd szökell a sánta, mint a szarvas” (Ézsaiás 35:6)

„A vakok szemei megnyílnak” (Ézsaiás 35:5)

„Mindazok, akik az emléksírokban vannak . . . kijönnek” (János 5:28, 29)

„Egyetlen lakos sem mondja majd: »Beteg vagyok«” (Ézsaiás 33:24)

„Bőven lesz gabona a földön” (Zsoltárok 72:16)

2009. júl. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!