Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten, hogy teremthet erőszako...

Isten, hogy teremthet erőszakot, és hasonló dolgokat, ha ő a szeretet?

Figyelt kérdés
Az állatokra gondolok.Közöttük is van agresszió,verekednek,ölre mennek,a közösségekben élő állatok elveszik egymástól az ételt,elüldözik a másikat.a ragadozó állatok széttépik áldozatukat,amely halálfélelem,és fájdalmak közepette küzd az életéért mindhiába.A macska még játszik is az egérrel,mielőtt megeszi.
2012. aug. 25. 23:52
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
58%
Erőszak nélkül unalmas lenne számára a műsor.
2012. aug. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
64%
Istennek semmi köze az erőszakhoz. Ne legyünk már ennyire szemetek, hogy a saját viselkedésünkért mást okolunk, másra hárítjuk a felelősséget. Vállaljuk be: az ember gyarló. Meg persze az állatvilág sem tökéletes. De mi tökéletes ezen a Földön?
2012. aug. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 moncsi_csi válasza:
73%

öt szót mondok:ádám éva kígyó alma bűn

ezeket és őket okold.

2012. aug. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:

Igen, azért mert ettek almát örök kárhozatra ítélek mindent fajt. A szeretetet látni, ahogy sugárzik mindenki felé.


Aki ért angolul:

http://www.youtube.com/watch?v=BcMY_tWEeZg

2012. aug. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 Salx Narval ***** válasza:
Én mondjuk nem hiszek Istenben, a teremtést esetleg, elképzelhetőnek tartom, de nem Bibliai értelmezésben. Az biztos, hogy erős hit kell ahhoz, hogy valaki ne lássa be a nyilvánvaló ellentmondásokat. Minél jobban magyarázni próbálják, annál nagyobb sületlenség jön ki belőle. Én biztos, hogy nem magyarázkodnék, ha hívő lennék, egyszerűen azt mondanám, hogy nem tudom, de hiszem, hogy minden ellentmondás ellenére az Úr jó és tőlünk is ezt várja, hiszitek vagy nem, a ti dolgotok. Számomra már nem fontos az igazság keresése, beláttam, hogy hit nélkül reménytelen eset. Kicsit irigykedek is azokra, akik hinni tudnak.
2012. aug. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

moncsi_csi


Nem értem mi köze a kérdésnek Ádám,kígyó,Éva történetéhez.A ragadozók eleve ragadozónak lettek teremtve,még az ember teremtése előtt.(Ez,hogy jön össze a tökéletes paradicsomi állapottal,ahol nincs halál,meg szenvedés?)

2012. aug. 26. 08:34
 7/41 A kérdező kommentje:

balla ramona


Azért,ha belegondolunk,hogy Isten beleegyezése nélkül semmi sem lehetne ezen a földön,akkor van köze hozzá.

2012. aug. 26. 08:44
 8/41 A kérdező kommentje:

02:06

Tetszett a videó:)

2012. aug. 26. 08:45
 9/41 pelgrim ***** válasza:

Isten, minden Hatalom, Bölcsesség és Szeretet kimeríthetetlen forrása bennünk és körülöttünk mindenütt; Isten, a Mindenható törvény, a Vezérlő Alapelv bennünk és mindenben; Isten az Eredeti Önfejlesztő Ihlet, melynek mi és minden más létező a fejleménye – nem teremtménye – nem egy személy, nem egy valaki, akit felelősségre vonhatnánk, annál minden tekintetben végtelenszer több.


A felelősségre vonás gondolatata így értelmetlenné válik. A további a fejlődés saját törvényeivel magyarázható, beleértve az erőszak és hasonló dolgok.

2012. aug. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

"A ragadozók eleve ragadozónak lettek teremtve,még az ember teremtése előtt."


dehogy.

2012. aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!