Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit veszítenek a keresztények?

HudsonHawk kérdése:

Mit veszítenek a keresztények?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok mivel kevesebb a vallásosak élete a többiekéhez képest. Érdekelne hogyan látják a kívülállók a keresztényeket!

2012. aug. 27. 18:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Kevesebbnek nem kevesebb, inkább több. Talán a vallásosak gátlásosabbak és kevésbé nyitottak, mint egy nem vallásos ember.
2012. aug. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%
Az attól függ kit értesz kereszténynek. Vannak a "liberális" keresztényektől, a Biblia nélkül levegőt se kapó fundikig.
2012. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%
Semmivel.Ugyanúgy kiélik a perverzióikat,mint mások,csak azzal a különbséggel,hogy még be is számolnak róla másnak,hogy könnyítsenek a lelkükön az elképzelt barátjuktól való félelemben.
2012. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az egyszerűség kedvéért legyen mindenki (liberóstól a fundiig) keresztény aki annak mondja magát
2012. aug. 27. 18:39
 5/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk én a pedo papokon és a meleg-keresztényeken kívül nem hallottam perverz keresztényekről
2012. aug. 27. 18:41
 6/20 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Szerintem semmit sem veszítenek. Ha belegondolunk, olyan dolgok vannak megtiltva a keresztényeknek, amik csak ártanának Nekünk.. Tehát még "nyernek" is vele. Emellett az örök életet is felkínálja Isten, Jézus Krisztus, a Fia által!

2012. aug. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

6-os:

Hát, azért én a házasság előtti szexre nem mondanám, hogy olyan nagyon káros lenne :) Persze csak ha érett testileg és lelkileg is hozzá a két ember.


Amúgy szvsz a keresztények jól érzik magukat, az ő nézőpontjukból ők nem veszítenek. Viszont én korlátozva érezném magam a sok szabály, előírás vagy akármi által.

2012. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%

A liberálisok szinte semmit élik életüket és nem zavarnak senkit.


A képmutató fajta semmit szimplán visszataszító. De lényegébe az 1. csoportba tartoznak.


A fundik eldobják a függetlenségüket, szabad akaratukat, egyéni véleményüket. Vakon követnek bárkit aki elég meggyőzően adja elő magáról,hogy ő isten kiválasztottja. Legyen az egy ember vagy jól megformázott tintapacák papíron. Olyanok mint a zombik nincs agyuk és másokét akarják megenni, és ha "megharapnak" te is azzá válhatsz.

2012. aug. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%
A 6. válaszadó alapján értőolvasásba se a legjobbak. Ugyan is kívülállóknak szól a kérdés.
2012. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

"Az egyszerűség kedvéért legyen mindenki (liberóstól a fundiig) keresztény aki annak mondja magát"


Az a baj, hogy ez nem ilyen egyszerű.

Példák:


Amish-ok

Nem használnak modern technológiát, kb. 150-200 évvel ez előtti életszínvonalon élnek. Visszautasítják az állam bármilyen nemű beavatkozását, orvosi ellátást, anyagi támogatásokat, nyugdíjat, biztosítást.


Utóbbi, vagyis az orvosi ellátás visszautasítása egyébként több kisebb felekezetnél (például jehovásoknál, ha vérátömlesztéssel jár) általános, a pénz visszautasítása már kevésbé.

Itt ott még az étrenddel kapcsolatban is vannak elvárások (Adventisták).


Keresztény és ilyen jellegű csoportoknál általános:

- A házasságon kívüli nemi élet tiltása.

- Prüdéria.

- Teljes körű abortusztilalom (nem vagyok kíváncsi a rémmesékre).

- Kötelező istentisztelet.

- Hivatalosan nem kötelező de elvárt adományok.

- Kirekesztő magatartás.

- Agresszív fellépés a nézetek védelme érdekében. Sokszor a terjesztésük érdekében is.

- A fejekben véghezvitt egyéb rombolás.


Nem rég járt az oldalon egy Abibh nevű felhasználó, az ő nézeteit érdemes megnézni. Már egyenesen hátborzongatóak.


A liberálisabb vallásosokat viszont nem nagyon befolyásolja a dolog. A javuk inkább csak hagyományból vallásos, de az életvezetésükön ez nem látszik.

2012. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!