Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Újabb Jehova tanúja kérdés:...

Újabb Jehova tanúja kérdés: Hogyan szabadulhatnék meg tőlük?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer álltam velük szóba, tudom, hogy nem lett volna szabad, de még nem volt tapasztalatom ilyen téren, így elkövettem ezt a hibát. Azóta minden hónapban 2-szer vagy 3-szor jönnek és folyamatosan zaklatnak, ha nem nyitók ajtót akkor leülnek a lakás előtti székbe (társasház sarki részlegében van a lakásunk és előtte van egy kis asztal meg egy szék) és ott ülnek 1 órát vagy akár többet és esznek. Kimondhatatlanul zavar. Nem idősek és egyre többen jönnek, volt már olyan, hogy 3-an is jöttek, gyerekkel.

Tényleg csak az az egyetlen megoldás van ha csúnyán elküldöm őket? Sajnálom, hogy ezt kell mondjam de rühellem őket. Már 5 hónapja megy így.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Teljes egészében megértem a kérdezőt, de gondolom még rengetegen vagyunk ilyen helyzetben.



2012. aug. 29. 15:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim ***** válasza:
93%
Kimégy hozzájuk és határozottan, nem ötölve-hatolva elmondod, hogy nem érdekel a téma. Nem veszel el semmilyen nyomtatványt sem tőlük. Ennyi, nem olyan nagy tortúra ez és alpári hangnemre sincs szükség. Ha következetesen így fogadod őket, akkor tudomásul veszik, hogy nincs nálad keresnivalójuk. Én például ott szurtam el egyszer, hogy elvettem tőlük valami kis füzetkét, ezt érdeklődés jelének veszik és visszajönnek megbeszélni az olvasottakat. Na azóta nem veszek el semmit.
2012. aug. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 anonim ***** válasza:
60%

Köszönöm az előttem szóló kedvességét.


A kedves kérdezőnek pedig:


A prédikálás nem úgy zajlik, hogy ha valakit nem találok otthon akkor leülök az ajtaja elé, és neki állok uzsonnázni.:)

És órák hosszat egy helyben ülök.


Az apostoli és Jézus tanítása szerint, ne pazaroljuk az időt olyan személyekre akiket nem érdekel a biblia, vagy nem velünk szeretnének arról beszélgetni.


Részemről mindenkit felkeresek, és tovább megyek ha nem érdekli, és keresem azt az embert aki szeretne a biblia ígéreteiről beszélgetni néhány percben.:)

Sehol nem tanítják a Szolgálati Iskolán, és nem is ilyen a prédikáló tevékenység.

Ha valaki ilyet tesz az Jézus oktatását veszi semmibe, és várhatja az áldásokat, mert nem fog kapni.:)


a kedves előttem szóló pedig leírta, hogy miként kell ezt rendezni a békesség szellemében.

Határozottan kérd meg őket, hogy nem szeretnél semmikor sem erről beszélgetni, és ezt írják fel a náluk levő terület kártyára,hogy a következő testvér ha azt a területet kapja szolgálatra, lássa, hogy hozzád ne csöngessen be.:)

Zsömle/lány

2012. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/103 anonim ***** válasza:
78%

Kérdezd meg tőlük hogy az Újszövetségben hol írják azt hogy Jehova nevéért kell szenvedni! (mindig az van írva hogy a keresztényeket Jézus nevéért üldözik)

Nem kell velük civilizálatlanul beszélné. Mindössze keresztényként kell velük bánni s úgy is kell tőlük kérdezni. Intelligensen kell kérdezni tőlük.

Írd meg mi történt! Kérlek!

2012. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/103 anonim ***** válasza:
100%

Át tudom érezni a problémát. Én mindig megmondom nekik, hogy ne fáradjanak, de más a hitem, és ugyanezzel a lendülettel otthagyom őket.

Ha ilyen van, és társasházban laksz, akkor lehet, hogy érdemes lenne a többi lakóval együtt valamilyen jogi lépéseket tenni zaklatásért. Vagy nem lehet megbeszélni a többi lakóval, hogy a bejárati ajtót mindig zárva tartjátok?? És akkor legalább bejönni nem tudnak.

Vagy megfenyegetném őket, hogy hogy ha nem hagynak békén, és még egyszer visszajönnek, akkor kihívod a rendőrséget. Lehet keménynek tűnik, de van, hogy nincs más megoldás, meg kel tenned a nyugalmad érdekében.

2012. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/103 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ott van jó idő... de az is igaz, hogy a szupermárketekben is jó idő van.


A szomszédokkal meg feltétlenül meg kell beszélni hogy idegent nem engedünk be. Azért van a beléptető rendszer!


Amúgy az előzőek jólmondták, kedvesen határozottan megkérde őket távozzanak mert nem érdekel a mondandójuk

2012. aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/103 anonim ***** válasza:
12%

Hívod a rendőrséget?


Na szép, keresztény barátom, mint valami bűnözőre.

S kezemben a biblia és rám hívod a rendőrséget?

Kíváncsi lennék Jézus mit szól ehhez?

Persze őt megölték minket még nem.


Különben szelíden elmondom neked, hogy a rendőrség nem fog kijönni, és ha ki is jönnének nem zavarhatnak el, mert alkotmányos jogom a házról házra, ajtóról ajtóra végzett bibliai munka, nem beszélve hogy a törvény nem tiltja a munkánkat, mert szabad vallás gyakorlás van és benne vagyunk a 18 elismert egyház között.


Csak hogy tud kedves barátom, Görög országban nem rég nyerte meg az egyik testvér azt a pert amiért 68-szor tartóztatták le az ige hirdetésért.:(

Az EJEB (Emberi Jogok Európai Legfelsőbb Bírósága) a görög országot elmarasztalta, amiért megsértette a testvér jogait.


Az előző válaszomban szépen leírtam, hogy mi teendő ebben az ügyben.

Ennek ellenére szomorúan olvasom, hogy mint valami gonosztevőt kezelnének egyesek.

És azt mondják Ők Jézust szeretik, és követik...


Csak azért, mert a biblia üzenetéről szeretnénk beszélgetni Jézus parancsának elvégzése folytán.

Olyan ez mint ha Jézusra hívnád ki a Rendfenntartó erőket. Még ilyet?:(


Zsömle/lány

2012. aug. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/103 anonim ***** válasza:
96%

Én meg szelíden elmondom, hogy a társasházi folyosók, lépcsőházak, udvarok stb. társasházi KÖZÖS tulajdonban állnak; ide a tulajdonosok ugyanúgy csak és kizárólag azokat a személyeket engedik be, akiket akarnak, mint egy egyszemélyi magántulajdonban álló épületbe / lakásba / kertbe stb.

Aki a tulajdonosok engedélye nélkül lép be ilyen területre, az ugyanúgy birtokháborítást követ el, mint ha egy magánlakásba menne be hívatlanul.

Ha a tulajdonosok többsége úgy dönt, hogy idegeneket (ügynököket, JT-ket, hajléktalanokat, akárkiket) soha nem engednek be a közös területekre, a rendőrség jogszerűen intézkedhet, azaz felszólíthatja távozásra az idegen személyeket.

Megjegyzem, első esetben még valószínűleg finoman teszik ezt, de többszöri előfordulásnál már begorombulnak egy kicsit ők is, hiszen emberek, és nem biztos, hogy nagyon szeretik ilyesmivel tölteni az idejüket...


Tehát a társasházi közös tulajdon NEM közterület, amit mindenkinek jogában áll használni. A magántulajdon védelmét garantáló törvényt nem írhatja felül a szabad vallásgyakorlásra vonatkozó törvény; ezt nyugodtan felejtsék el a kedves Tanúk...

Plusz az idegenek szemszögéből MÁSOK (a társasházi lakások tulajdonosainak) tulajdonában álló folyosókat és egyéb közös tulajdont RENDELTETÉSSZERŰEN kell használni; márpedig a folyosón való étkezés NEM tartozik a rendeltetésszerű használathoz...


Akármennyire is pozitívan bírálta el az állam az egyházi státusz megmaradása érdekében benyújtott kérelmüket, ez nem jelenti azt, hogy a többi jogszabályra nagy ívben tehetnek a Tanúk. És mindezt ráadásul Jézusra hivatkozva? Ugyanmár...

2012. aug. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/103 anonim ***** válasza:
17%

Ez teljesen jogos.

Nem azt írtam, hogy birtokot szeretnénk háborítani.

És ahol ilyen rendelkezés van sem megyünk be, legalább is Én személy szerint még oda sem megyek be ahol nincs ilyen rendelkezés.

Kizárólag kaputelefont használok.!!

És mint írtam elég szomorú, hogy némelyek nem általnak Jézus és Jehova nevére szégyent hozni, ezekkel az emberekkel elbeszélgetnék.

Persze tudom azt is mert saját tapasztalat, hogy sokszor kiszínezik a tanúk viselkedés módját.


Egy alkalommal az úton sétálva egy férfi ránk hívta a rendőrséget, mondván, hogy két züllöt kinézetű Nő ólálkodik itt, lehet hogy betörésre készülnek.


Hát mondanom se kell amikor megláttak a rendőrök minket el voltak képedve a "züllöttségünk" láttán amikor egy kedves emberrel éppen a bibliából beszélgettünk.:)

Kiderült, hogy az egyiküknek is van Jehova tanúja ismerőse.

Azt mondták az emberkének, hogy addig örüljön a míg mi járkálunk ott, nem más.


Valójában azért is jogosnak tartom a házban való nem bemenetelt, részemről, mert már két tolvaj, kiadta magát Jehova tanújának és kiraboltak egy nénit.

Valahonnan összeszedtek füzeteket folyóiratokat, és evvel álcázták magukat.Felöltöztek szépen ahogy a tanuk szoktak.


El is kapták őket,egyáltalán nem voltak tanúk, és nem is abban a kerületben laktak.

A tanuk azt a kerületet illetve helyet szolgálják, ahol laknak, nem mennek át másik területre.


Zsömle/lány

2012. aug. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/103 anonim ***** válasza:
71%

Igen Zsömle/lány, kihívnám a rendőrséget zaklatás és ha úgy tetszik magánlaksértés miatt. Ha egyszerűen nem értenek a szép szóból, mit lehet csinálni? Attól még keresztény vagyok, hogy szükség esetén a hatósághoz fordulok a saját nyugalmam érdekében. Nem megveretni akarom őket... Nem én hívtam őket ide, vállalják a felelősséget, és ne csodálkozzanak.


Amúgy meg inkább arra lennék kíváncsi, hogy Jézus ahhoz mit szólna, hogy a tanítását elferdítve zaklatják az embereket...

2012. aug. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/103 anonim ***** válasza:
37%

Hát ez a kajálás erőteljesen túl van lihegve. Gondoljatok bele. Órákon át járják az utcákat, kicsit elfáradtak, megéheztek, tartottak egy kis pihenőt. Hol egyenek, az utcán?

Mit mondanál a rendőröknek? Kérem jöjjenek leült itt az udvaron 2 ember. No és mit csinálnak? Ha jól látom szalámis zsömlét esznek. Ó az elvetemültek!!! Ne csináljon semmit, ezektől bármi kitelik, azonnal száguldunk a helyszínre!!!!!

2012. aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!