Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell szeretni azt a...

Miért kell szeretni azt a nagy láthatatlan izét? Még a legszemetebb ember is jót tenne a többivel ha bármit megtehetne. De a nagy láthatatlan izé az nem tesz semmi jót hiába tehetné. Többi lent.

Figyelt kérdés

A jézus srácot miért kellene bírnunk?

Azért mert bort csinált a vízből?

Én abból a borból nem kaptam.

Vagy azért mert vakokat gyógyít?

Alig múltam 20 és majdnem vak vagyok.

Ide mégse jön semmilyen jézus.

Ha annyira megtehet mindent miért nem öli meg azt a jófej kígyót aki segített nekünk? Én azt mondom ha a keresztény isten létezne ő lenne minden élőlény legnagyobb ellensége.

Azt amit írtam meg a kígyónak köszönhetem:)


2012. szept. 26. 02:56
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
42%

Talán hallottál arról, hogy "jogorvoslat".


Nos egy valamit ne felejts el kedves Kérdező.:)

Nem te vagy az egyetlen aki nehézségekkel küzd, vagy problémákkal rendelkezik.

A teremtő Isten helyzetét is figyelembe kell venni.

Ő nem csak betartatja, hanem maga is betartja azokat a törvényeket alapelveket amelyeket hozott.:)


Bizonyára hallottál arról, hogy ez a bizonyos gonosz angyal, megvádolta, és megrágalmazta a Teremtőt, és most nem Jézusról beszélünk, hanem az Atyjáról.


Állítása szerint, a teremtő nem jó uralkodó, és hazudik a teremtményeinek, és az emberek is csak érdekből szolgálják Őt,

De ha a teremtő nem adna semmit nekünk, akkor hátat fordítanánk, neki.


Ebből jól láthatod, hogy mi emberek és a teremtő Isten is vád alatt vagyunk, mint egy bíróságon.

A bíróság akkor hoz ítéletet ha a bizonyítékokat megvizsgálta, bizonyíték hiányában nem lehet pert lefolytatni.


És most Jön a képbe Jézus, a teremtő első szülött fia, aki vállalta azt a feladatot, hogy a teremtő mellé áll, és bizonyítja az ártatlanságát.

Ádámék elvesztették a tökéletességüket, és az utódaik vagy is a mi jólétünket, boldogságunkat, és az örök élet lehetőségét is úgymond eljátszották.


Ezért mint egy "jótevő" jelentkezett, hogy Ő rendezi a kárt, és a tökéletes életével amit feláldoz, bebizonyítja, hogy Sátán nem tud mindenkit elfordítani a teremtőtől.

S a teremtő sem rossz Isten aki megfosztja az embereket a jótól.

Már jól látszik, sátán vesztésre áll, mert nem tudott mindenkit elfordítani a teremtőtől, bár elég sokan még ellene vannak.

A tárgyalásnak hamarosan vége a bizonyítékok pert döntőek.


Jézus a tetteit a csodáit azért vitte akkor véghez,mert látnia kellett az embereknek, hogy a teremtő, nem rossz, tud enni adni, gyógyítani, életet visszaadni.


Ezt még nem alkalmazza mindenkin, majd a tárgyalás befejezése után, és a bűnösök eltávolítása után fogja alkalmazni ezeket.

Addig nekünk is akik szeretjük a teremtőt, ki kell tartania végsőkig, ha kell a halálig a teremtő mellett.

És bebizonyítjuk, hogy elhisszük a teremtőnek amit mond, nem hazudik, bízunk benne.


Ha ezt egyénenként nem tesszük meg, akkor tulajdon képen az ellenség mellett foglalunk állást, mert ebben az esetben nincs közép út, nem lehet tartózkodni, mint a politikai szavazásokon.


Zsömle/lány

2012. szept. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
A szellemi (lelki) vakság súlyosabb baj a fizikainál.
2012. szept. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
28%

előző-- akkor próbáld ki nem látni a valóságban, és azután írj ilyen marhaságot.


Kérdező-- Teljesen felesleges szeretni bármelyiket ezt a bigottak mondják. Szeresd a családodat a barátaidat, a munkádat és önmagadat.


Istent vagy bármelyik prófétát szeretni -értelmetlen szeressenek ők Téged, aki rászorulsz.

2012. szept. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
27%

Hogy miért kell neked mindig a bibliával ellentétesen irkálnod?


Szörnyű.A teremtő számon fog kérni, miért beszélsz itt ellene, bár meglehet hogy Sátán szolgája vagy, és azért.


először nekünk kell szeretnünk aztán Ő duplán viszonozza.

Nem tartozik nekünk semmivel, mi tartozunk neki de igen igen sokkal.

2012. szept. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudom mi baja van a szemednek de sokat javíthatsz egyes esetekben a látásodon szemed gyógyulásában Te magad is.


Keresd meg -- A létezés fantasztikuma blog hu abban van olyan fejezet amely a különböző öngyógyítási gyakorlatokat leírom. Masszás pontokat ami jó a szemnek, a kézzel miképp kell gyógyítani és a gondolatod energiájával miképp.


Nekem műtötték az egyik szemem a műtét nem sikerült valami jól így rá egy hónap múlva nem mentem vissza a másik szemem megműteni. Akkor úgy látszott nem fogok látni. Azóta eltelt 6 év s eleinte naponta többször is gyógyítottam most már csak heti egyszer vagy ha eszembe jut. De a látásom javult van amikor a legapróbb betűt is elolvasom, ma már látom a tv. adás szereplőinek arcát is.

Ezért írtam szeresd önmagadat!


Azt hitték valamikor és azóta is ebben a hitben vannak, hogy ha valaki összeteszi a két kezét akkor Istenhez eljut a fohásza és annak köszönheti esetleg a gyógyulását.

Az imának ez a tenyér összetétele tulajdonképpen nem más mint az ember saját két test, - illetve lélek-energiáját zárja és beindul egy áramlás a két testfél között ahol sok van onnan át megy oda ahol gyenge az energia, miközben a lélek átpásztázza áramlása közeben a testnek pontjait--

Ha oda koncentrálsz még a betegség helyére is akkor megindulhat a gyógyulás folyamata. De ennek a pontos gyakorlatát keresd meg.


Isten is megsegíthet, - de inkább neked kell tenni önmagadért elsősorban

2012. szept. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:

Gondjaid vannak? Oldd meg őket. ha nem tudod, kérj kellő tisztelettel segítséget.

De senki nem kért arra, hogy bármit, bárkit szeress. Ha nem akarsz szeretni, ne szeress. És viseld a felelősségét, ettől nevezheted magad embernek.

Örülök annak, hogy az (értelmes) ember felismerte, korlátozni kell az emberi cselekvést, mert sajnos vannak, akik képtelenek felfogni, hogy vállalni kell érte a felelősséget.

Javaslom, mindenekelőtt tanulj, az sok problémádra jelenthet megoldást. Konkrét fizikai (egészségi) ügyekre pedig kitalálták az orvosokat. Vannak közöttük is jobbak és rosszabbak, a te dolgod, hogy a számodra megfelelőt válaszd.

A dühkitörés pedig sehová nem vezet, talán pillanatnyi feszültséget le, de megoldást nem hoz. Ez az ami biztos.

2012. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
63%

"Miért kell szeretni azt a nagy láthatatlan izét?"

Mert Ő az egyetlen lehetőséged arra, hogy megszabadulj, és örökre boldog és egészséges légy. Ő megadta az egyetlen utat a szabadulásra, az már a te dolgod, hogy követed-e ezt az utat.


"Még a legszemetebb ember is jót tenne a többivel ha bármit megtehetne."

Hitler és az Amstetteni Rém bármit megtehettek, emlékeim szerint mégsem dúskáltak a jó cselekedetekben...


"De a nagy láthatatlan izé az nem tesz semmi jót hiába tehetné."

Megadta nekünk - minden embernek az egész földkerekségen - a lehetőséget a boldogságra. Aki követi az Ő útját, az boldog lesz, aki nem... nos, azzal látjuk, hogy mi lesz.


"A Jézus srácot miért kellene bírnunk?"

Mert Ő áldozta fel magát azért, hogy - ahogy már írtam - megszabadulhassunk minden bajunktól, betegségünktől, bűnünktől és gondunktól. Ha Ő nem halt volna meg és támadt volna fel, örökre ebben a nyomorult állapotban kellene maradnunk. De általa megszabadulhatunk, és csakis általa.


"Alig múltam 20 és majdnem vak vagyok. Ide mégse jön semmilyen Jézus."

Ne azt várd, hogy becsönget, hogy helló, jöttem, hogy meggyógyítsalak. Ha Te nem közeledsz Őhozzá, Ő sem fog közeledni tehozzád. És mivel te egyelőre finoman szólva sem keresed az Ő közelségét...


"Ha annyira megtehet mindent miért nem öli meg azt a jófej kígyót aki segített nekünk?"

Mert ahhoz, hogy a jónak értelme legyen, szükség van rosszra is. Rossz nélkül jó sem lenne. Szóval, már megint csak a mi érdekünkben.

2012. szept. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Hm, mennyi hívő a valláskritika témában.

Úgy látszik félre lettem értve.

Én a létezésében se hiszek a nagy láthatatlan izének:D

Úgy értettem hogy nektek miért kell hinnetek bene, és miért kell szeretnetek.

2012. szept. 26. 12:25
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Semmit nem KELL!

Én azért hiszek, mert megmutatta nekem, hogy ha a számomra legnagyobb bajban is hozzá imádkozom és nem hagyom el Őt, akkor csodát- igen,csodát- tesz. Segít.

Ha annyira semmibe venném, hogy még a nevét is kis betűvel írnám, akkor bizonyítanám, hogy hiába szeret és hiába akar a szívemhez közel jutni, én nem nyitom ki neki az "ajtót".Így segíteni sem tud.

2012. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:

Kilencesnél az igazság, ugyanezt szerettem volna írni én is.

Semmit sem KELL. Nem erőszak a disznótor, boldognak lenni nem KÖTELEZŐ, pusztán egy opció. Mivel én inkább boldog és teljes életet szeretnék élni, mint sivár és keserű életet, ezért én hiszek.

Aztán persze a te döntésed, ha te így érzed jól magad, szíved joga. Bár a kérdésed hangneméből ítélve nem igazán érzed így jól magad, de ez a te dolgod.

2012. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!