Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek is a katolikus...

Szerintetek is a katolikus egyhaz a legkepmutatobb? többi lent

Figyelt kérdés
Csupa olyan dolgot hirdetnek ami a bibliahoz semmi köze(pl:maria,szentsegimadat,a papa ajnarozasa aki ugy ül a tronusan mint 1kisisten)
2012. okt. 3. 12:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

Kicsit összefüggéstelen a kérdésed: mi köze a képmutatásnak ahhoz, hogy a katolikus egyház olyan dolgokat hirdet, ami nincs konkrétan benne a Bibliában? Az én fogalmam szerint a képmutatás egészen más (olyan ember (esetleg szervezet), aki mást mond vagy mutat, mint amit valójában gondol vagy érez).


Egyébként szerintem képmutatás terén nincs nagy baj az egyházzal (elismeri, hogy bűnös emberek alkotják), persze képmutató emberek is lehetnek az egyház tagjai (ahogy lusta, hazug vagy más bűnben vétkes emberek is).


Az, hogy helyes-e azt hirdetni, amit a katolikus egyház hirdet, egy másik kérdés.

2012. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
43%
Nem hanem az ortodox a legkepmutatobb.Ott a pap ma is Istent jatszik.Tehat ha "nem halgatsz ram nem halgatsz Jezusra ezaltal nem halgatsz az egyhazra.Az egyhazzal is altalam bekulhetsz meg mert ha en nem kozvetittek az egyhaz szerint nem ervenyes".Tehat szegeny Jo Isten semmit sem tehet erted.:))) Hogy ezen szavakkal mino vallashaborukat szitotak csak gondolj a jugo haborura milbol indult ki: Eltalaltad ortodox szerbek oltek muzulmanokat lenyegeben vallasi alapon hisz azert oltek meg mert az adott emberek nem ortodoxok voltak hanem muzulmanok......Aztan lett belole ami lett...No de nezd meg mit hirdet magarol a dicso ortodox egyhaz...Ja hogy a katolikusoknal is volt? Igen volt de mara kinotek nagyjabol mig ortodoxeknal meg ma is viragzik ennyit arrol ki a legkepmutatobb.:)
2012. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
Maradjunk annyiban, hogy kivétel nélkül mindegyik képmutató.
2012. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%
A legképmutatóbb magyarországi egyház a Hit Gyülekezete.
2012. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

Én a katolikusoknál azt bírom, h így Isten meg úgy meg a szeretet de ha nem adsz egy 20 ezrest a papnak akkor el se temet.

További 15 ezer egy "mise", ahol megemlítik az elhunytat.

Nekem inkább jó üzletnek tűnik.

2012. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
2012. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nagy részben a 3-as hozzászólóval értek egyet.
2012. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
62%

"Én a katolikusoknál azt bírom, h így Isten meg úgy meg a szeretet de ha nem adsz egy 20 ezrest a papnak akkor el se temet.

További 15 ezer egy "mise", ahol megemlítik az elhunytat."


Nálunk, és eddig ahol én jártam, ott 1000 forint volt egy mise... Tehát vagy rossz helyen jártál, vagy hazudsz.

Temetés pedig hívőknek ingyenes.

Úgy mondják egyesek ezeket az árakat, mintha valami kötelező valami lenne. Nem kell misét kérni, ha nem tetszik, és temetni is el lehet államilag is temetni, már ha az olcsóbb. Mi majdnem 100 ezer fölött fizettünk a temetkezési vállalkozónak, hogy elvigyék a halottat, elhamvasszák, és urnába tegyék, ez volt a legolcsóbb, az egyházi temetés ingyenes volt.


Amúgy a kérdésre válaszolva, a Hit Gyüli a legképmutatóbb, de tudom, hogy le leszek pontozva. Amiket a kérdező írt példának, az mind pusztán provokáció, ezért nem is érdemes részletezni, inkább utána kell nézni ezeknek.

2012. okt. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%

" ott 1000 forint volt egy mise.."

Persze, szerintem meg te hazudsz.

Nem tudom más egyházaknál h megy, de például az is mekkora, h mise közben viszik körbe a perselyt, csak h az emberből szándékosan kicsikarják a pénzt.....

2012. okt. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Salx Narval ***** válasza:
Mondjuk én sem értem a felháborodást, nem kötelező misét mondatni és pappal temettetni sem. Aki templomba, gyülekezetbe, stb, jár, gondolom szívesen ad ha tud, de ez sem kötelező. Na az például elég képmutató, hogy csak azért adok, hogy lássák, közben meg szívom a fogam. Nagyon jól, mondta valaki előttem, mindenhová járnak, mindenféle emberek én remélem, hogy a jók vannak többségben mindenhol, különben megette a fene az egészet.
2012. okt. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!