Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok gyakran miért...

A katolikusok gyakran miért beszélnek olyan megvetéssel az állatokról?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 01:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, miért jelented így ki. Egyrészt ez nem vallásfüggő (bár némely vallás tiltja a lakásban tartott állatot, némely pedig kifejezetten előírja), másrészt pedig nem kellene általánosítani. Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy miért barna minden ló.

Szerintem egyáltalán nem a katolikusok beszélnek megvetéssel az állatokról, hanem az állatgyűlölők.

Az én nagymamám falun lakik, minden vasárnap megy templomba, az egyik kutyája örökké bent lakik, csak dolgát végezni megy ki, egy másik, ami kuvasz, az meg kint él. Ezen kívül van egy csomó cicája, csirkéje, nevel minden évben egy disznót is. Mélyen vallásos, katolikus, és nagyon szereti az állatokat.

2012. dec. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

nem mind, ezért írtam azt, hogy "gyakran".


Jóval több katolikust hallok megvetéssel beszéli az állatokról, mint nem katolikust.

2012. dec. 3. 03:03
 3/23 anonim ***** válasza:
61%

Mindenkitől megkérdezed, aki megvetéssel beszél az állatokról, hogy katolikus-e?

Ez nagyon általánosítás.

Vajon azok, akik többre becsülik az állatokat, mint az embereket, azok meg ateisták??

2012. dec. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Na ez aztán egy komoly teológiai kérdés....biztos rossz ember aki egyszer szidta a macskákat :D
2012. dec. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

Vicces kérdés. Hogy lehet megvetéssel beszélni az állatokról? Nem hallottam soha, hogy egy katolikus hangosan szapulná a zebrákat, guppikat és aranyhörcsögöket.

De az érdekelne, hogy kell elképzelni egy ilyen megvető dumát. 'Nézd már mekkora lúzer az a csirke.' Vagy mi?

2012. dec. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
"Néé'd máá egy zsiráf, mekkora gyík hogy be se fér a buszba!" XD
2012. dec. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Na, mivel Magyarországon az emberek 75%-a vallja magát kereszténynek, ezért nem meglepő, hogy katolikusokról beszélsz. Azért, mert katolikusnak mondja magát, attól még nem az. Én is hiába veszem fel a sárgacsillagot a parlament előtt, ha nem vagyok zsidó például.
2012. dec. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Azon múlik, milyen társasággal tartasz kapcsolatokat. Nem hiszem, hogy fel lehet osztani az embereket olyan csoportokra vallás, nem, etnikum, kor, vagy más ismérvek alapján, ahol valamelyik csoport lényegesen nagyobb átlagban,vagy gyakorisággal szidná az állatokat.
2012. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ez tényleg általánosítás. Én katolikus vagyok, van egy kutyám, egy nyulam, egy madárpókom és díszhalak. Kutyám már nagyon öreg, ha elpusztul nagyon fogok sírni, mert szeretem nagyon!

A katolikus tanítás szerint minden élőlényt Isten teremtett, és az ember feladata, hogy vigyázzon ezekre. Nem szabad se bántalmazni, se önkényesen lemészárolni őket.

Az Egyház sok szentet ábrázol állatokkal, legismertebb talán Assisi Szt. Ferenc, aki rámutatott arra, hogy az állatok is ugyanúgy Isten teremtményei, mint az emberek, tehát testvérek vagyunk.

[link]

2012. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Salx Narval ***** válasza:
Na, megnyugodtál? Látod ők is szeretik az állatokat, nem csak te.
2012. dec. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!