Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosaknál úgy tartják,...

A vallásosaknál úgy tartják, hogy a hallucinogén drogok azért rosszak, mert így az ember közvetlen kapcsolatot tud szerezni a túlvilág démonjaival. Ez biztos így van?

Figyelt kérdés
Nem lehet, hogy minden szer alatt kiváltott hatás igazából a labilis emberi elme drogok által kialakuló ideiglenesen kivetülő délibáb?

2012. dec. 11. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

A flashback szerintem nem éppen a legszerencsésebb dolog. Az agyadat is tönkre teszi a drog.

Az sem túl jó, ha nem vagy a saját magad ura vagy éppen függő leszel tőle.

Mindegy, hogy démon vagy nem démon. Önveszélyessé és közveszélyessé tesz.

2012. dec. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mikolics Anikó válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. A drog csak tönkretesz. Rombolja az agyadat az izomzatodat. De abban igazad van h szellemileg megnyit. De nem ezért ellenzi a legtöbb vallás hanem azért ha mondjuk a kereszténységet vesszük, mert ők azt mondják, hogy a test a lélek temploma. És rendbe kell tartani azt.
2012. dec. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Vannak olyan drogok, amik mértékletesen használva nem roncsolnak érezhetően, a szervezetben nem véletlen van egy kis tolerancia. Jópár nem addiktív, így szellemileg egészséges embereknél nem alakít ki függőséget.


Amíg vannak éretlen emberek a nem addiktív drogokhoz, addig azokat tiltani is fogják, és ez jelenleg így igazából rendben is van.


Engem csak az zavar, ha hülyeségeket tanítanak.

2012. dec. 12. 11:36
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
A drogok beszennyezik a ember testét, amitől Isten távol akar tartani.(2Korintusz 7:1)
2012. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

csatlakozom kedves 4-es hozzászólóhoz.


Ha valaki a démonokkal vagy sátánnal akar kapcsolatba lépni megteheti drogok nélkül is.

A drogok haluciogén anyagot tartalmaz, ami az emberi érzék szerveket félre vezeti, és esetleg hangokat hall képeket lát stb.

De Istennel sosem fogsz így kapcsolatba lépni, csak a szervezetén, és a biblián keresztül.

2012. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Még soha nem hallottam azt, hogy valaki a hallucinogén drogokat ezért tiltaná. Őszintén szólva elég meredek elképzelésnek hangzik.

Én eddig úgy tudtam, hogy a kereszténység azért ellenzi a drogokat, mert károsak az egészségre. Kis mennyiségben is. Ha jobban belegondolsz, a kereszténység a fejbe rúgást is ellenzi, mert az is káros az egészségre, kis mértékben is.

Szóval a drogoknak semmi közük a démonokhoz.

2012. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol az egyik legkeményebb drog különben.Csak mondom.Na az valóban öli az agyat....is.
2012. dec. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A drogokat azért kell kerülni, mert rombolják az ember egészségét. Ez az életet mi Istentől kaptunk ajándékba, kötelességünk vigyázni rá, amennyire tudunk.

Még régebben, pár száz éve ópiumszármazékokkal végeztek műtéteken embereken. Az is drog. Sőt, a morfiumot még ma is használják fájdalomcsillapításnál. Nyilván ilyen esetekben szabad élni vele, de pl. altatásnál ma már korszerűbb anyagokat használnak nagyon helyesen.

2012. dec. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 an00nym ***** válasza:

Tudatosan fogyasztva megfelelő set+setting mellett a megfelelő pszichedelikus szert magasabb tudati szintre kerülhetsz,

az agyad által kibocsátott elektromágneses hullámok 6-10Hz között mozognak ilyenkor ez egyfajta félálomszerű tudati tevékenységet jelez, ez az érték egyébként sokszor közel áll a Schumann-hullámhoz, ami a Föld által kibocsátott hullám, 7,83Hz azt hiszem


az ilyen spirituális dolgokban senki nem tud biztosat mondani, ugyan honnan tudná 0tudományos ismerettel a tudatmodósítókról és egy (általában) minimális vallással kapcsolatos tudással, pláne hogy ezen a téren soha semmi nem biztos


tudok viszont egy nem rég végzett kutatásról pszilocybin gombákkal, akik nem a placebó csoportba kerültek közvetlenül az élmény után, illetve 14hónappal később 90%-ban életük 3 legmeghatározóbb élménye közé sorolták és természetesen az eddigi legintenzívebb spirituális megtapasztalás volt számukra(hozzáteszem volt köztük 2 lelkész is)


megjegyzem kőkemény általánosítás folyik itt, és ez nagyon nagy hiba, sokan kijelentik hogy "a drog"

hát van fogalmatok hány ezer különböző molekulát írtok le ezzel az egy szóval?

minden drog más és más, és korántsem mondanám hogy mindegyik káros, csak megfelelően kell őket használi ;)

2012. dec. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

valóban hülyeséget mondanak, hisz sosem próbálták, foggalmuk sincs miről beszélnek. Nekem is volt egy hasonló kérdésem, nézd meg hátha találsz benne valami érdekeset:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__reinkarnacio-es-karm..

2012. dec. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!