Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha be van bizonyítva az...

Ha be van bizonyítva az evolúció akkor miért erőszakolják rá az embereket a Bibliára?

Figyelt kérdés

Az egyetemen is kötelezővé akarják tenni a hittant, nem értem miért kell erőltetni a vallást az emberekre.

Bizonyíték az evolúcióra személyesen is megnézhetőek kiállításokon:

http://www.youtube.com/watch?v=Ot1QQJs_uTs

http://www.youtube.com/watch?v=dx_fsPIuI8g



2013. jan. 5. 16:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/164 anonim ***** válasza:
60%

Ezek a videók nagyon gagyik, bocsi. Legalább is engem egyáltalán nem győzött meg. Az ateistákat biztosan meggyőzte :D


Az evolúciót senkit sem tagadja, csak azt az elméletet nem fogadjuk el, amit néhány köré építenek.

Az viszont én sem értem, hogy minek ráeröltetni bármit, bárkire.

Bár az erkölcstant én kötelezővé tenném.

2013. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/164 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

Az egyetemeken sem akarják kötelezővé tenni a hittant. A hittan és az erkölcstan között lesz kötelező választani, az meg nem fog senkinek sem kárára válni.

Amúgy az evolúcióval nekem sincs semmi bajom attól eltekintve, hogy nem magyarázza az élet kialakulását, csak a kialakult élet fejlődését/változását.

2013. jan. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/164 anonim ***** válasza:
34%

Tévedés az evolúció, nincs bizonyítva.

Sőt ahogy egyre előrébb haladunk a korral annál inkább megállapított tény, hogy a semmiből nem keletkezhetett a valami.


Mint hogy a hús daráló sok alkatrészből is egy tervezés eredménye majd össze is kell állítani, hogy működjön, úgy a bonyolultabb világ egyetem és az élet sem lehet a véletlen műve...

De hát egyesek még mindig az igazság ellen rugdalóznak...

2013. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/164 rémuralom ***** válasza:
64%

"Az viszont én sem értem, hogy minek ráeröltetni bármit, bárkire.

Bár az erkölcstant én kötelezővé tenném."


Ezt elolvastad, mielőtt elküldted? Semmit nem erőltetnél rá senkire, csak az erkölcstant mindenkire.


Egyébként nincs egyértelműen bebizonyítva az evolúció és nincs egyértelműen megcáfolva a teremtés. És soha nem is lesz, mert nem zárják ki egymást. Vagyis a szélsőségesen evolucionisták verziója és a szélsőségesen kreacionistáké kizárja egymást, de egyébként össze lehet egyeztetni őket. Mondjuk úgy, hogy Isten (vagy hívjuk, ahogy akarjuk) megteremtette a világot és benne mindent, azóta meg eltelt jó sok év, változtak dolgok, mi meg alkalmazkodtunk hozzájuk.

2013. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/164 A kérdező kommentje:
Nem néztétek meg a videót amit linkeltem, mert hamarabb írtátok a választ mint a videó idejének hossza. a videóban van a bizonyíték, vegyétek a fáradságot hogy kinyitjátok a szemeteket. Csak segíteni akarok mert sajnállak titeket!
2013. jan. 5. 16:52
 6/164 A kérdező kommentje:
2013. jan. 5. 16:54
 7/164 anonim ***** válasza:
24%

Régebben már megnéztem, amikor valaki keménykedett vele.

Többször nem szeretném, ha nem gond.

Azért, mert okos még nem kap automatikusan igazat.

Az érzelmei egyébként is elhomályosítják a szemét, látszólag.


"Az viszont én sem értem, hogy minek ráeröltetni bármit, bárkire.

Bár az erkölcstant én kötelezővé tenném."


Halál komolyan gondoltam :D

Én már csak így működök...


Kedves kérdező!

Nincs szükségünk a sajnálatodra.

Éld az életed nélkülünk boldogan.

Vagy a sajnálat neked járna?

2013. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/164 anonim ***** válasza:
89%

Mi ez a hülyeség már megint. Így is van egy rakás tök fölösleges kötelezően választható tárgy (legalábbis nálunk). Aki 18-20 éves korára is 0 erkölcsi érzékkel rendelkezik, azt nem az egyetemi hit vagy erkölcstan előadás fogja Teréz anyává tenni.


Amúgy nagy üzlet a vallás, de csak akkor, ha elég a hívő. A piaci igények jelentős részét lefedik a nagy egyházak, amik rendszerint nem (nyíltan) evolúcióellenesek, de olyanok is akarnak egy szeletet a tortából, akiknek már nincs középen hely. Ezek offenzívabbak és az evolúció mellett is számtalan dolgot tagadnak vagy tiltanak a híveiknek, a józan észt teljesen mellőzve.

2013. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/164 anonim ***** válasza:
100%

Nem erőszakolnak rá senkire semmit. Fel van kínálva egy alternatív lehetőség, amit, ha akarsz választhatsz. Ha van némi intelligenciád, akkor az evolúciót nem fogod bibliára cserélni, ha a fajok eredtének kérdését akarod megmagyarázni.


Az evolúció ellenességet sokan próbálják a "keresztény csomag" részeként eladni, de akinek csepp esze van, az tudja, hogy lehet keresztény anélkül, hogy tagadná az evolúciót.

2013. jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/164 anonim ***** válasza:

"Mi ez a hülyeség már megint. Így is van egy rakás tök fölösleges kötelezően választható tárgy (legalábbis nálunk). Aki 18-20 éves korára is 0 erkölcsi érzékkel rendelkezik, azt nem az egyetemi hit vagy erkölcstan előadás fogja Teréz anyává tenni. "


Mondjuk az is igaz, hogy nem egyetemen vagy főiskolán kell tanítani (habár plusz kreditért nem lehet olyan rossz).

Aki viszont nem képes átmenni az erkölcstanon:

a.) Egy szenny ember.

b.) Nem tud "alkalmazkodni" tehát hazudni

c.) Rossz körülmények között él és segíteni kell neki.

2013. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!