Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten fia Évában fogant,...

Ha Isten fia Évában fogant, akkor Éva isten felesége? Mert a Biblia tiltja a házasságon kívüli fogantatást!

Figyelt kérdés

2013. jan. 13. 00:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Én nem cikizlek ki téged földi halandó, de előre szólok, hogy irtó nagy marhaságot kérdeztél xD


Már csak azért, mer akire gondolsz, az Mária.

Xy egyház tiltja a házasságon kívüli fogantatást.

A Biblia teljesen másképpen értelmezi a házasság fogalmát.


De ez sem valami okkult dolog. Nem azért van tiltva mert valami átok történik nélküle vagy pedig Isten morog magában....


Ennek társadalmi és pszichológiai okai vannak.

2013. jan. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Így ahogy mondod kedves kérdező! A Biblia nem ismert részletei az úgynevezett holt tengeri tekercsekben van, ebben ezt pontosan leírták. A feljegyzések szerint Ádám és Éva a paradicsomban pálinkát főztek a tiltott gyümölcsből (Izaiás 72-92 A cefrék könyve) ellentétben a tévhittel, miszerint a kígyó (Lucifer) rábeszélte Évát a bűnbeesésre. Valójában a kígyó a baziliszkusz volt, és összetévesztette Évát Hermione Grangerrel, de mikor tisztázták a helyzetet a kígyó továbbállt. A tiltott gyümölcsből készült párlat viszont úgy megártott Ádámnak, hogy ő hangos istenkáromlásba kezdett. Ez adott okot Istennek, hogy lemenjen a paradicsomba kérdőre vonni Ádámot, ám itt hirtelen fordulat történt. Mikor belépett a kapun, Ádámot nem találta, de Éva ott állt a kapuban, és kihasználva az alkalmat lenyomtak egy gyors numerát. Mivel a pásztorbot túl sokáig maradt "a helyén" a fogantatás megtörtént, és jó szokás szerint muszáj volt feleségül venni a leányzót. Mivel istennek még volt egy külföldi munkája az építőiparban, el kellett utaznia 1-2 ezer évre, hogy megépítse az M31 galaxist, ezért az esküvő igencsak elhúzódott (ezért nincs benne a bibliában). Miután megkérte Éva kezét, (Jézus anyját aki már 18 éve megszületett) nem volt más hátra mint az esküvő. Hosszas távolléte, és galád bánásmódja ellenére Jézus szerette apját, így szervezett neki egy legénybúcsút, ami megint csak csúnyán sikerült, Jézust kiütötte az agancsos kóla (később csodaszarvasként emlegették a Magyar történelemben). Erről több freskón is megemlékeznek, a leghíresebb: [link]


Ennek ellenére az esküvő megtörtént, és Isten úgy ítélkezett önmaga felett, hogy neki szabad mert csak. Remélem kielégítő választ tudtam adni.

2013. jan. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

1. Mária

2. Nem, nem a felesége

3. A szexet tiltja :)

2013. jan. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Én is jeleztem ezt az Isten káromlást a moderátoroknak, de azt megjegyzem sátán fattya, hogy ettől mert ilyen idiótaságokat kérdezel és próbálod eláztatni a hithű vallásos embereket még senki szemében nem leszel "nagyfiú". Gyökér!
2013. jan. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Pont annyi bizonyíthatót írt le a vallásotok ellen, mint amennyi nektek van ellene...
2013. jan. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jézus ha jól tudom azt mondta, térítsétek meg az eltévedt báránykákat (aki most én vagyok), és nem azt hogy csúnya szavakkal illessétek, sértő hangnemben beszéljetek vele. Nézzetek meg engem én milyen szépen beszélek veletek, és nem vagyok vallásos. Különbül állok hozzátok, egyetlen sértő kifejezést nem mondtam rátok, ezek szerint én intelligensebb és kulturáltabb vagyok mint ti. az hogy valamit nem értek, nem jelenti azt hogy sátán fattya vagyok. Ha az lennék, nem lennék az állatvédők egyesületének tagja, és nem adományoznék minden hónapban a daganatos gyerekeknek. Végezetül pedig nem hallottatok még arról hogy az utolsókból lesznek majdan az elsők? lehet hogy ti amilyen aberráltan viselkedtek isten szemében szegény tudatlanokkal, nem fog titeket megjutalmazni, engem pedig aki kutatja és szomjúhozza az igazságot, felnyitja a szemem és megjutalmaz.


marha

sátánfattya

idióta

gyökér

2013. jan. 13. 16:44
 7/13 mustafa33 ***** válasza:
100%

Te azt írod magadról, hogy isten megtévedt báránya vagy. Én azt írtam istem marhája vagy. Ez sértett téged és kimoderáltattad a válaszomat. pedig ha olyan nagy állatvédő vagy, miért teszel különbséget két háziállat között? Diszkrimálod a marhákat a bárányokkal szemben? Ez bizony nagyon csúnya dolog. Téged ez sért, pedig ez semmi ahhoz képest amit a 67%-os haverod írt a keresztények rovására, de azt nem moderálja ki az admin. Vajon miért???

Ha hasonló módon az Iszlám ellen írna valaki, azt tuti kinyomoznák és minimum megvernék.

2013. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Jézus ha jól tudom azt mondta, térítsétek meg az eltévedt báránykákat"


Én úgy emlékszem, hogy azt mondta, hogy tanítsuk őket.

Ez nagy különbség.


Nem az a keresztény feladata, hogy ráerőszakolja valakire a hitét. Hanem az, hogy gyakorolja a hitét szívből és értelemből. De akkor jogos a kérdés, hogy rajta és Istenen kívül, hogy jön képbe egy harmadik személy?


A kereszténynek 2 feladata van (ami végülis egy) és mindegyik az alap törvényre épül, amely abból áll, hogy ne tegyünk másnak olyat, amit magunknak sem kívánunk, hanem fordítva.


Mi ez a két feladat?

1. Békében, szeretetben élni egymást támgoatva

2. Lebeszélni a másikat a cselekedetéről, ha helytelen amit művel. Legalábbis fel kell rá hívni a figyelmét. De nem erőszakkal és fenyegetésekkel.


A kereszténynek példát kell mutatni.


Viszont! A keresztények többsége a saját vallását a valóságnak tartja és nem egy mesének, akik a vallásszabadságnak köszönhetően ezt választották.

Ezt nem árt tudni...

A másik amit fontos tudni, hogy az emberek nem egyformák. Sem a személyiségük, sem a képességeik, sem a tudásuk szintje.

Mindenki máshogy kezeli az őt érő hatásokat és mindenki más állapotban van.


Valóban nem helyes téged bántani és szídni ez tény. Jézus sem ezt tanította.

De hidd el, hogy nagyon idegesítő és bántó tud lenni egy-egy gúnyos, lekezelő, provokáló támadó iromány vagy cselekedet (főleg ha az illetőnek nincs háttértudása vagy direkt szemétkedni jön).


Ha megnézzük a Bibliát, akkor ott is felhúzták magukat rendesen a tanítványok.

Itt egy példa:


Lukács 9

53

De nem fogadák be őt, mivelhogy ő Jeruzsálembe megy vala.

54

Mikor pedig ezt látták az ő tanítványai, Jakab és János, mondának: Uram, akarod-é, hogy mondjuk, hogy tűz szálljon alá az égből, és eméssze meg ezeket, mint Illyés is cselekedett?

55

De Jézus megfordulván, megdorgálá őket, mondván: Nem tudjátok minémű lélek van ti bennetek:

56

Mert az embernek Fia nem azért jött, hogy elveszítse az emberek lelkét, hanem hogy megtartsa. Elmenének azért más faluba.

2013. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Igen egy kicsit össze kevered a Bibliai személyeket.

Persze szebben is helyre igazíthattak volna.

Hát mi lett volna ha Jézus, amikor a Tanítványai butaságokat tettek, neki állt volna velük ilyen módon beszélni.

Nem lett volna a Farizeusok, és Ő közötte akkor sok különbség


Nos Mária volt akit Jehova felhasznált arra a kiváltságra, hogy megszülje fizikai emberként a fiát.


ezzel Mária lett a földön egy ideig az _anyukája, így nem lehetett a felesége.


Amúgy meg az akkori szokásoknak megfelelően aki már jegyes volt azt már házasságnak vették, bár akkortól volt érvényes, ha mindenki látta, hogy bevitte a házába, az asszonyát.


Persze Jézusnak szüztől kellett születnie, ezért ha már a felesége lett volna a szó szoros értelmében akkor már nem lett volna szüz,


Ehhez szükség volt egy olyan Nőre aki ugyan jegyben jár de még érintetlen.

Jézus foganttása pedig Isteni elrendezés nem emberi megtermékenyítés által lett.ezért ez jelen esetben nem lehet bün.

2013. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez mekkora! Kérdező, te tényleg ilyen hülyének nézel minket? Ki van moderálva amit írtál! Még hogy nem káromkodtál és szépen beszéltél. Had idézzek tőled egy sort ami ki lett moderálva: Először az egyik hozzászóló megemlítette, hogy tudásod hiányos mert Máriában fogant Isten gyermeke, erre te: Igaz, akkor máriát csinálta fel, és akkor mi van a kérdés még kérdés marad! Remélem most már érthető miért voltam annyira felháborodva! A HAZUG embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát! És milyen igaz! Méghogy te szépen beszélsz velünk. Az utolsókból lesznek az elsők mondás meg egy hülyeség és igazából így van: NÉHA az utolsókból lesznek az elsők. Viszont akik küzdenek a cél eléréséért azok hamarabb é sgyakrabban beérnek a célba. Jelen állás szerint az ilyen Istenkáromlás szerintem simán veri azt a pár sértő szót amit hozzád intéztem. A hazugságról meg még annyit, hogy ha már itt megpróbálsz átverni mindenkit, hogy te milyen kedves ember vagy, akkor a story-d is elég hihető az állatmenhelyi segítségről ,meg a rákos betegeknek utalt összegeidről. És még szépen fejeztem ki magam!
2013. jan. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!