Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Katolikus emberek mit...

A Katolikus emberek mit szólnak a katolikus társuknak a fórumozókról való nyilatkozatáról?

Figyelt kérdés

Tehát az idézet:


"Igen a 22 utolsó hozzászólás nyugtatott meg.A plébánosunk is pont ezt mondta.A többi hozzászolás = kutyák és ferdék vagytok amen föleg a hitgyöpösek azok a legnagyobb kutyák."


Mivel nem láttam, hogy valamelyik katolikus ember helyeigazította volna a kérdezőt, így érdekel, hogy ez a felsőbbrendűség vajon mennyire hatja át a többieket is. De tényleg. Odáig már eljutottam, hogy akik a plébánossal egyetértenek, az oké, a többiek azonban a kérdező szerint az általa minősített kategóriába tartoznak. Ezzel én nagyon nem értek egyet, de az érdekel, hogy ez a felsőbbrendűség és elfogultság a többi katolikus embert mennyire hajtja át.


2013. febr. 4. 00:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Inkább menj aludni, késő van.

Ja, és foglalkozz értelmesebb dolgokkal.

2013. febr. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nos ez az ember pont azok közé tartozik akiket leszólt: a szemellenzős betyöpösödöttekhez. Azzal pedig, hogy átkozódott még mélyebbre sülyedt a szememben, hisz tudvalevő: Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Milyen jogon mond ő ítéletet mások felett és nevezi őket kutyáknak? Ez nem hívő ember, hanem egy olyan aki annak képzeli magát ami valójában nem! Ha lehet akkor megadhatnád hol folyt le ez a beszélgetés mert kíváncsi lennék a részletekre is.


Köszi.

2013. febr. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1-es,


Ne akard megmondani, ki mivel foglakozzon, neked sem tette senki...

2013. febr. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

02:48:


Nem jó ötlet, hogy te akarod nekem megmondani, hogy mit csináljak. Ha nem bírod a valláskritikát, akkor ne gyere ebbe a topikba. Az írásoból az jön le, hogy benned is van mások iránt lenézés, akik nem értenek egyet veled...Most nem tudom megkérdezzem, hogy vajon te is katolikus vagy-e....

2013. febr. 4. 13:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Nos, én ateista vagyok, csak nem tudtam tovább menni a kicsinyes és általánosító kérdéseden.


Minden estre örülök, hogy ennél nagyobb gondod nincs.

További jó szórakozást.

2013. febr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Nos, én ateista vagyok, csak nem tudtam tovább menni a kicsinyes és általánosító kérdéseden."


Ezzel csak a saját magad helytelen gondolkodásáról teszel bizonyságot. Másrészt ha ateista vagy, nem értem mit keresel ebben a topikban, nem atesitáknak szólt ez a kérdés.


1. Ha engem nem érdekel valami, és kicsinyesnek és általánosítónak tartom, akkor egyértelműen továbbmegyek, és nem veszetegetm az időmet olyasmire, amivel nem értek egyet. Látom azonban, hogy te szeretsz kötekedni.


2. Még véletlenül sem általánosítottam, így javasolnám neked mégegyszer a kérdésem átolvasását, és a helyes szövegértelmezést. Idézek a kedvedkért:


"Ezzel én nagyon nem értek egyet, de az érdekel, hogy ez a felsőbbrendűség és elfogultság a többi katolikus embert mennyire hajtja át."


Nem azt mondtam, hogy áthatja őket, hanem arra voltam kíváncsi, hogy mennyire hatja át. Vannak ugyanis olyan emberek akik nyíltan válalják a felsőbbrendűségüket, és érdekel, hogy jelen esetben a Katolikus Egyházan belül a hívek vajon leállnak-e védeni a társukat, vagypedig elismerik azt, hogy tévedtek.


"Minden estre örülök, hogy ennél nagyobb gondod nincs.

További jó szórakozást."


Te már csak tudod, hogy nekem mennyi gondom van, és mennyi nincs, mert ismersz engem :DDD

2013. febr. 4. 19:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Abba a topikba írok, amelyikbe akarok :)


Többek között azért vagyok ateista,mert kiráz a hideg az ilyen emberektől :)

2013. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elméletileg valóban abba a topikba írsz, ahova szeretnél, viszont egy jóérzésű ember véleményem szerint nem fog belépni egy topikba ami nem neki szól, csak azért hogy kötekedjen. Elnézést, ha esetleg megbántottalak, de tényleg az jött le hogy kötekedni akarsz. Az pedig számomra nem érv, hogy valaki az emberek miatt ateista. Ez most épp olyan, mintha valaki azért nem dolgozna a kereskedelemben mert eddig sérelmek érték két munkahelyén is. De persze úgy gondolod a dolgokat ahogy szeretnéd. Bár erre a témára szerintem egy külön topikot kéne nyitni.
2013. febr. 4. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérlek, kedves kérdező, linkeld be a kérdést.

Egyébként mindenkinek ajánlom: ne ítélj, hogy ne ítéltess.

2013. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Egyébként a "Ne ítélj, hogy ne ítéltess" nem tudom, hogy jön ide. Ítélni kell, mert meg kell ítélni helyzeteket, sőt emberi viselkedéseket is. A probléma ott van, amikor valaki, magát az embert ítéli el. Én nem az embert ítélem el, hanem a helytelen viselkedést. Hiszek ugyanis abban, hogy egy tolvajból is lehet becsületes ember. Ez azonban nem jelenti azt, hogy helyeselnem kell azt a törvénytelenséget amit tett, mert megkárosított másokat, ez pedig elítélendő, és büntetést érdemel.

2013. febr. 4. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!