Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezik a mennyország, és...

Ha létezik a mennyország, és ott tényleg nincs szenvedés, miért félnek az emberek a haláltól? Talán, mert nincs?

Figyelt kérdés
2008. jún. 23. 08:00
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%
Az ember azert fel a halaltol mert senki nem latta hogy mi van a halal utan.habar hisszuk szerintem sokan amit a bibliaban irnak hogy a jo emberek a foldi paradicsomban fognak elni,a rosszak meg nem fognak felkelni(vagy epp ettol felnek,hogy rosszak azok az emberek akik felnek).meg benne van az emberben mar ez a felelem miota vilag a vilag.Anahi
2008. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
32%
aki mar egyszer majdnem meghalt,de megis visszajot az eletbe az mar nem fel a halaltol.szoval van benne valami
2008. júl. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
76%
aki mar egyszer majdnem meghalt,de megis visszatert az eletbe az nem fel tobbe a halatol.szoval van benne valami
2008. júl. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
59%
Ez nagyon jo kerdes,ezt mar en is fel tettem magamnak.De sztem aze felunk mert nem tudjuk hova fogunk kerulni a pokolba vagy a menyorszagba meg azert mert nem tudjuk milyen erzes meghalni:mindenki azt gondolhatja ,hogy rettento nagy fajdalmakkal jar, es az emberek sokaig akarnak elni!De azt mi dontjuk el,hogy hova fogunk kerulni!
2008. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
43%
az emberek azért találták ki a mennyországot a poklot és a többit hogy legyen úgymond értelme az életüknek. legyen értelme azért hogy ha a mennyország jó akkor az életedben jól kell viselkedned , hogy odáig eljuss és arra kell törekedned hogy csak jót tegyél.. a pokolra pedig a bűnösök kerülnek . az emberek nem hiszik, nem akarják elhinni hogynincs a halál után élet ezért kreáltak magunak egyet.. szerintem se lehet élvezetes úgy leélni az életet hogy beletörődünk abba hogy csak ennyi kész vége... hogy nincs még 'valami' . nem csak pokol és menny létezik ha ebből a szemszögből nézzük. ha én abban hiszek hogy a halál után egy nagy kastély vár akkor az én halálom után egy nagy kastély fog várni vagyis addig biztosan míg meg nem halok. mindneki amiben hisz.. ne feledjük hogy a kereszténységen kívűl van más vallás is és mindnekinek szíve joga eldönteni hogy hova tartozzon, miben/ kiben higgyen.. semmi nem erőszak mint anno réges régen...(kereszténység bevezetése). Attól senki sem kerül a pokolra meg nem él bűnös életet ha nem hisz Istenben!
2008. nov. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Ofília válasza:
100%

talán,mert még senki sem jött vissza elmondani...és az ember alapjáraton fél mindentől amit nem ismer...pedig egy laza kis szívinfaktó után nem nagyon van mitől tartani:D...emberek vagyunk és egy napon kiégünk akárcsak egy villanykörte:)

a lényeg,hogy higyjünk..és úgy menjünk el,hogy ne legyenek elvarratlan szálaink,mert az nagyon rossz lehet..ezért éljünk úgy,hogy akkor is tükörbe tudjunk nézni és ne gondoljunk arra,hogy ezt meg azt még megtettem volna...egyik nap nagyon rosszat álmodtam édesapám akivel egyébként nem vagyok túl jóban...illetve közömbös a kapcsolatunk meghalt álmomban...sírva ébredtem fel,és az járt az eszemben,hogy mennyire fáj és bánom,hogy nem mondhattam el neki mégegyszer,hogy mennyire szeretem....borzasztó érzés higyjétek el!

2008. nov. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%
azert mert pokol is letezik es nem tudjak hogy hova kerulnek.
2008. dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindenki fel a halaltol ,ismertem olyan embereket akik orommel beszeltek arrol hogy nemsokara a mennyben lesznek,de az az ember aki nem biztos az udvossegeben az igenis fel a halaltol.Nem nagykepuseg azt mondani hogy en igenis a mennybe fogok menni,mert nem az en erdemem ,nem azert megyek a menybe mert jobb vagyok mint mas,hanem azert mert az Ur Jezus ezert halt meg.Aki belatja hogy bunos,hogy szuksege van az Ur jezusra ,egyedul soha nem keppes bejutni a mennybe es megbanja buneit ,kapcsolata van Istennel az nincs mitol feljen.Ha valaki azt mondja hogy hat nem tudom hova kerulok az nem biztos hogy a mennybe jut.Ez az eletunk legfontosabb kerdese.En elhiszem amit az Ur JEZUS mondott Aki hisz enbennem udvozol .
2008. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%

Éppen ma veszítettünk el egy családtagot!

Nagyon szenvedünk.

Reméljük ő már a mennyországban van és nem szenved!

ÉN HISZEK BENNE, LEGALÁBB HISZEK ABBAN IS, HOGY NEM FÁJDALMAS NEKIK A HALÁL!! :'(

2012. febr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha beveszel egy doboz altató és kiírod az ajtóra, hogy ne zavarjanak, akkor miért kellene félni. Szépen elalszol.

Az életösztön az, ami nem engedi, tiltakozik a halál ellen. Bármely állatban benne van ez az érzés.

2013. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!