Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy magyarázza meg egy...

Hogy magyarázza meg egy Jehova Tanúja a gyermekének, hogy amit az iskolában tanul -pl. biológia, környezetism. -nem igaz, mert ellentmond a Bibliának. Ez az erőszakos rákényszerítés nem agresszív hittérítés?

Figyelt kérdés

2013. aug. 1. 01:38
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
15%
Nem vagyok JT. de szerintem nem mond ellemt neki a biblia.
2013. aug. 1. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
De. Hiszen minden ilyen irányú ismeret a változásra,az események láncolatára,a flóra és fauna összefüggéseire,szimbiózisára épül, és ebben az evolúció kulcsfogalom. Ezt a J. T. - i alapból nem fogadják el -nem mintha ez valamit is számítana-holott bizonyítékok,számítások is ezt támasztják alá.
2013. aug. 1. 05:10
 3/46 Salx Narval ***** válasza:
93%
Ha ötöst kap a gyerek, jól elverik.:D
2013. aug. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
37%
Ja, értem. Nem tom, hogy magyarázza meg, de a bibliát ők félreértelmezik.
2013. aug. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
26%
Én nem vagyok tanú, baptista vagyok és én úgy magyaráztam el, hogy leültem velük és beszélgettem. Tudom, hogy ez furcsán hangzik, és nálatok nem szokás beszélgetni, de mi így intéztük el.
2013. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, hogyan magyarázza meg, de én már az agyam eldobom az ilyenektől. A biológia nem igaz, mert ellentmond a Bibliának... miért kell a tudományt keverni a vallással? A Biblia nem biológiakönyv, természettudományos célra NEM felhasználható!!! Azt persze nem ellenzem, ha kutatják, hogy vajon a Bibliában leírt jelenségeknek, eseményeknek lehet-e tudományos magyarázata. Elviekben nem kizárt.

Egyébként az is csak egy ELMÉLET, hogy a világ evolúció során keletkezett - egy igen helytálló elmélet, de nem 100% biztos -, és ezt az iskolában is így tanítják. Senki nem tudja pontosan, hogyan keletkezett a világ.

2013. aug. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
1%

Kedves kérdező, jól mondja az utolsó válaszoló - de ha szigorúan vesszük, még csak "tudományos elméletnek" sem nevezhetjük a darwini evolúció meséjét!!!


"A természettudományok az utolsó négyszáz évben létrehoztak egy konszenzust a bizonyítás fogalmát illetően. Ez matematikai és kísérleti kritériumok kielégítéséből áll. Ha ezek ki vannak elégítve, a tudomány annyira tudomány, amennyire lehet. Ha nincsenek kielégítve, de úgy teszek, mintha ki lennének, akkor áltudományokat űzök."


Nem tudom egyetértesz-e vele, ezt Balázs Nándor írta. Ha ez igaz, márpedig miért ne lenne igaz, hiszen minden józan és racionális ember belátja, akkor mit is mondhatunk a kémiai és a biológiai evolúcióról??


"Az evolúciótan két bázisa az abiogenezis és a transzformizmus. Ezeknek a jelenleg tapasztalt természettörvényekkel összhangban levő, a tapasztalati jelenségeket koherens rendszerbe foglaló elmélete - amely tudományosságuk kritériuma volna - nemhogy nem létezik, de ilyen elméleteket más tudományágak (termodinamika, informatika, de maga a biológia is) alighanem bizonyítottnak tekinthető eredményei kizárnak. Ezért amikor elutasítom az evolúciótant, ezt kizárólag azért teszem, mert ezek az elképzelések nem elégítik ki a tudományos elméletek kritériumait, sőt azokkal ellentétesek.


Az evolúciótan iránti kétséget alátámasztja az is, hogy eredete sem olyan, mint a tudományos elméleteké általában. Nem a megfigyelt jelenségeket koherens elméleti rendszerbe foglaló szintézisként jelent meg, hanem ideológiai posztulátumként, miszerint a világ valamennyi jelenségét a jelenleg érvényes természettörvények alapján meg lehet magyarázni. A jelenleg érvényes természettörvények alapján viszont csak azt mondhatjuk, hogy az élet kialakulásának nem lehetséges tudományos magyarázata, a taxonok kialakulásának nem lehetséges tudományos magyarázata." (Jeszenszky Ferenc)

2013. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 nagylzs ***** válasza:
22%

Szia! Szerintem sehogy nem magyarázzák meg. Ezt hitkérdésnek állítják be. A hit pedig nem szorul magyarázatra, ugye?


Szerintem ez nem aggresszív hittérítés. Fiatal gyerekkorban én ezt inkább "belénevelésnek" mondanám. Ez jobban leírja hogy mi történik valójában.

2013. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
88%

#6


Az evolúció tudománya nem foglalkozik a világ keletkezésével. Az evolúció tudománya az élőlénypopulációk tulajdonságainak időbeli változásával foglalkozik.


Az 100%, hogy evolúció törént, ennek leírása az evolúcióelmélet, tehát az evolúció és az evolúcióelmélet két külön dolog.


#7


Először is vicces, hogy egy olyan lény nevezi mesének az evolúciót, aki igaznak véli Noé történetét.


Szóval Jeszenszky Ferenc szerint a termodinamika, az informatika, de maga a biológia is ellentmond az evolúciónak, kíváncsi lennék, hogy miért.


Nem vagyok benne biztos, hogy Jeszenszky hivatalnokként, illetve a telefongyárban sokat foglalkozott biológiával.

2013. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
0%
Igen, pontosan erre számítottam, kezdődik a primitív személyeskedés, a másik személyének a hiteltelenné tétele. Minden megtévesztő propaganda ezzel a kézenfekvő, de álságos módszerrel sulykolja a spekulációját.
2013. aug. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!