Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha tényleg létezik Isten...

Ha tényleg létezik Isten akkor miért kegyetlen?

Figyelt kérdés
Jún 21-én meghalt a kisbabám, akit nagyon vártunk. 11 hetes terhes voltam. Ő a második lett volna. van már egy kisfiam, egy csodaszép, de nem egészséges baba. Mi, az orvosok szerint, egészségesk vagyunk a férjemmel.
2008. jún. 30. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

részvétem.:S és ilyenkor jön a kérdés, hogy gondolom ti egy jóravaló rendes pár vagytok és ilyen dolgok történnek veletek, azokkal, akik meg egész életükben más ellen tesznek rossz dolgokat nekik bezzeg minden sikerül.


és mégegyszer részvétem. szörnyű ilyet hallani (olvasni)

2008. jún. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

részvétem.


szivesen mondanék valami bíztatót, de nem igazán lehet. Még azt sem, hogy isten útjai kifürkészhetetlenek, ami ugyan igaz, csak a dolog nem így működik.

Az, hogy a jó emberekkel jó dolgok történnek és vicaversa nem igaz. Sosem volt az és igazából nem is része az egyház tanításainak. (persze szokták mondani, de valóságtartalma annyi van, mint a mosóporreklámoknak)


Az igazság az, hogy isten nem avatkozik a földi dolgokba. (néha igen, de az más kategória) A dolog úgy néz ki, hogy a földi létezés pongyolán fogalmazva egy akadálypálya. Isten megteremtette a világot, adott szabályokat és arra kíváncsi miként boldogulunk. Nem olyan értelemben, hogy miként viselkedünk, hanem, hogy miként és mennyire tartjuk vagy nem tartjuk be a szabályokat. Ha betartjuk a szabályokat akkor majd a végén megkapjuk a jutalmunk, ha meg nem, akkor a büntetésünk.

A kisbabátok halálának sem hozzátok, sem őhozzá, sem az Istenhez nincs köze. Egyszerűen így alakult.

Tekintheted próbatételnek, de a dolog nem úgy néz ki, hogy ti személy szerint kaptatok egy próbát. Csak valakik kaptak egy próbát és pont ti voltatok azok.

2008. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Ezt valóban nem lehet vallásos halandzsával megmagyarázni, hanem a saját szervezeted döntött így, de ezen hamar túl kell tenned magad, és próbálkozni, csak gondolj az ükapádra, akoriban azért volt egy családban 12 gyerek is akár mert csak a töredékük érte el a felnőtt kort, és ebbe bele kellett törődni, de az emberek mégis megpróbálták észrevenni a jót azokban amik jutottak nekik! Szóval fel a fejjel és próbálkozzatok amíg nem sikerül!
2008. jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szomorú, amit írt a kedves kérdező!Őszintén együttérzek és részvétem!

DE!Ne ragadjatok le ennél a szomorú esetnél a kelleténél több ideig!Próbáljatok továbblépni, ami iszonyú nehéz, de az életben mindennek megvan a miértje...vagy történni fog a jövőben valami, ami majd megmagyarázza a dolgot, vagy később jól jön a tapasztalat...vagy egyszerűen a csapások megerősitenek!Soha sem szabad feladni, és mindig hinni kell, hogy jobb lehet!!!Most minden nehéz, de hinnetek kell magatokban, és NEM utolsó sorban ott van a csodás kisfiatok, aki éltető erő lehet számotokra! Ő adjon erőt, és Ti egymásnak!!

KITARTÁS!!!

2008. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Szia. Öszinte résztvétem!

Sokszor én is ezt kérdezem magamtól, hogy ha tényleg létezik Isten akkor miért ilyen kegyetlen?! Sajnos most derült ki, hogy a legjobb barátom aki nagyon fontos nekem súlyos beteg... :'( (és még csak 17 éves) megértelek, hogy most azt kérdezed hogy: "miért?"

De majd a kisfiad segíteni fog kiheverni a történteket, na meg a férjed.. fel a fejjel.. Jobb bulást neked és a családodnak. Puszi

2008. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ne foglalkozz semmiféle istennel. Ha netán létezik is valamelyik a sok százezerből - NEKED nem segít a bajban: ahogy az életed mutatja.

Magadnak kell megoldanod a problémáidat - esetleg valamelyik másik ember tud neked segíteni valamit.

2008. jún. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
72%

Isten sosem tesz rosszat veled, sem senkivel ha valaki esetleg befolyásolhatta a dolgokat az az ördög volt,hisz már itt van közötünk és szabad kezet kapot Istentől,hogy Isten megbizonyosodjon,hogy az ember a sok rossz után is ő benne fog hinni,nem pedig az ördögöt fogja szolgálni!

Röviden egy történet:Volt egy ember mindene meg volt család 12 gyermek,pénz,jólét.Egyszer az ördög azt mondta Istenek hadd bizonyitsa be,hogy ez az ember majd ellene fog fordulni,Isten beleegyezett!Elöször az ördög elpusztitota az állatait kb 1000 állat,majd megölte gyermekeit,és végül halálos beteg lett,az ember asszonya oda ment a haldokló férjéhez és meg kérdezte: "hol van ilyenkor a te Istened?"Mire az ember:"Miként elfogadtuk a jót istentől,úgy miért ne fogadnánk el a rosszat is!

Az ördög elbukott!Az ember a sok fájdalom és rossz után is hitt Istenbe!

Én is nagyon sajnálom ami történt veled én 20 éves vagyok és most vagyok a 10.hétben és rettegek,nehogy valami baj legyen.

2008. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Ne hagyjuk, hogy mások határozzák meg, hogyan kellene tennünk vagy éreznünk. A bánat folyamata mindenkinél máshogy zajlik le. Mások úgy vélik — és el is mondják véleményüket —, hogy túl sokat bánkódunk, vagy nem bánkódunk eleget. Bocsássuk meg nekik és felejtsük el. Ha egy mások által, vagy a társadalom egésze által felállított skatulyába kényszerítjük magunkat, meggátoljuk érzelmi egészségünk helyreállásának folyamatát.


Természetesen különböző emberek különböző módon törődnek bánatukkal. Nem szeretném azt éreztetni, hogy minden embernek egy bizonyos módszer szükségszerűen jobb a másiknál. Az viszont veszélyes, ha stagnálás áll be, amikor a bánattól sújtott személy képtelen megbékülni a helyzet valóságával. Ilyenkor együtt érző barátok segítségére lehet szükség.

A Biblia azt mondja: „Minden időben szeret, a ki igaz barát, és testvérül születik a nyomorúság idejére.” Ne félj tehát segítséget kérni vagy beszélni, és sírni (Példabeszédek 17:17).

2008. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%

Az u.n. "jóisten" vagy ahogy egy ismerősöm találóan nevezte az "emberek istene", tehát a gondviselő, segítő, de ha nem jársz templomba, akkor büntető izé nyilvánvalóan nem létezik.

Persze, jó lenne ha lenne egy ilyen nagytesó, aki segít a bajban, a vágy teljesen emberi, akárcsak a repülés vágya.


Ami van, az egy rendszer. Lélekfejlődésre optimalizált akadály és kihívásrendszer. Elbukni nem lehet, csak sokszor próbálkozni. Életek során át.

Ebben a kontextusban a halál is csak egy lépés, a körforgás egy állomása.


Én erre a megállapításra jutottam. Más másokra. Gondoltam leírom.

2008. júl. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
91%

Kedves Kérdező


Nagyon megérintett amit írtál, ezért válaszolok -habár már éppen aludni készültem.


Ha szóba hoztad Istent: "bizonyíték" nincsen a létezésére -egy keresztyéneknek hite van. Értsd: "A Szentírásban leírtak, és az életükben tapasztaltak alapján való erős meggyőződése".

Hiszem hogy Isten létezik, és nem kegyetlen:

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." János 3,16

Jézus maga számtalaszor megrendült amikor emberi szenvedéssel találkozott, és enyhítette azokat. (Lázár feltámasztása: János 11 1,44)

De e föld uralkodója a Sátán, alapvetően Ő uralja - s igyekszik elfordítani az embereket az Úrtól. Erre számos eszköze van: például a kegyetlen történések amikkel megkeseredést tud a szívekbe hozni.

A földi életünk arra jó, hogy szabad akaratból vissza térjünk Istenhez - Jézus Krisztus váltsága által, s bizonyságát adjuk, hogy a belé vetett hitünk valódi.


Nekem ez a bizontságtételem, remélem felhasználja az Úr, hogy kövelebb vonjon téged magához.

Csak még annyit: nekem is van egy csodaszép kisfiam aki szintén nem egészséges. Ez által Isten rengeteg dologra megtaní1tott, többek között a hosszó tűrésre.

Illetve 1 hete halt meg a legkedvesebb nagymamám, aki előtte 7 hónapig kómában vegetált. Ez pedig hozzásgített hogy az imaéletem megerősödjön. Az Úr a Sátán minden gonoszságából ki tud hozni valami jót az Urat szeretőknek.


Ha esetleg van még személyes kérdésed, megtalálod az email címemet. Áldjon az Úr!

2008. júl. 26. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!