Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik nem hisznek Istenben,...

Akik nem hisznek Istenben, mivel bizonyítják, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

2013. dec. 24. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/236 anonim ***** válasza:
96%

Nem nekünk kéne bizonyítani, hogy nincs, hanem nektek, hogy van.


Amúgy meg az a bizonyítékom rá, hogy nem éreztem, nem láttam, nem hallottam, tehát kb. 0 tapasztalatom van róla.

2013. dec. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/236 anonim ***** válasza:
96%

Akkor a hívő bizonyítsa, hogy van..


Ha van, akkor

mér öli meg saját teremtményeit? (pl állatokat, embereket)

mér engedi, hogy egy jó ember haljon meg?

mér hagyja, hogy éhezzenek a gyerekek?

a gyilkosságot mér nem bűnteti?


ez elég bulizonyíték...

2013. dec. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/236 A kérdező kommentje:

"Nem nekünk kéne bizonyítani, hogy nincs, hanem nektek, hogy van."

Ezek szerint te olyan dologban hiszel, amit nem tudsz bizonyítani. Abban hiszel, hogy nincs Isten.



"Amúgy meg az a bizonyítékom rá, hogy nem éreztem, nem láttam, nem hallottam, tehát kb. 0 tapasztalatom van róla."


És neked ez bizonyíték?

Ha valamit nem érez, nem hall az ember és nincs róla tapasztalata akkor az nem létezik?


Akkor a Plútó, mielőtt felfedezték volna, nem létezett?

Mert mielőtt felfedezték, nem létezett egyetlen ember sem, akinek bármilyen tapasztalata (érzés, látás, hallás stb.) lett volna róla.


Te azt állítod, hogy az, hogy valamiről nincs tapasztalatunk, azt bizonyítja, hogy az nem létezik.


Én nem azt állítom, hogy létezik, hanem, hogy nem tudjuk, hogy létezik-e.

2013. dec. 24. 13:32
 4/236 synapse11 ***** válasza:
90%

"És neked ez bizonyíték?

Ha valamit nem érez, nem hall az ember és nincs róla tapasztalata akkor az nem létezik?"


Akkor ezek szerint szerinted létezik a fogtündér, a hétfejű sárkány, a Chupacabra, a rézfaszú bagoly, meg a három beszélő kismalac?

2013. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/236 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme a kérdésnek.


A nem hisznek Istenben és a tudják, hogy nem létezik Isten két nagyon különböző fogalom.Viszont bizonyítani csak a második esetben szükséges és van értelme.

A hívőknek sincs szükségük bizonyítékokra, mert ők is csak hisznek, és bizonyítani sem tudják az istenük létezését.

2013. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/236 anonim ***** válasza:
98%
Kérlek bizonyítsd be tényekkel, hogy a Repülő Spagetti Szörny nem létezik!
2013. dec. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/236 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te fordítva ülsz a lovon!


""Nem nekünk kéne bizonyítani, hogy nincs, hanem nektek, hogy van."

Ezek szerint te olyan dologban hiszel, amit nem tudsz bizonyítani. Abban hiszel, hogy nincs Isten."


Nem!

Éppen, hogy nem hisz olyanban, ami nincs bizonyítva.

Aki nem hisz istenben, az nem állítja rögtön, hogy nincs, csak annyit, hogy Ő nem hisz benne.

Ennyi.

2013. dec. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/236 anonim ***** válasza:
95%

1. Nem nekünk kell bizonyítani.

2. Nem hiszek abban, hogy nem létezik (amúgy is inkább agnosztikus vok) ,hanem egyszerűen nem fogadom el. A hitet ne húzzuk már rá mindenre....

3. Mert, ha van is Isten és tegyük fel, hogy paradox mentes, akkor is logikátlan, feltéve, ha valamelyik vallás tényleg őt képviseli.

4. Valószínű, hogy kitalált "személyről" van szó, tekintve, hogy mennyi verzióban kaptuk meg a történelem során.

2013. dec. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/236 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom a kérdezőnek van valami bizonyítéka Isten létezésére... Mondjuk egyszer én is éreztem Isten jelenlétét, de akkor nem voltam éppen józan.
2013. dec. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/236 anonim ***** válasza:
98%
Akik nem hisznek a mikulásban, mivel bizonyítják, hogy a mikulás nem létezik?
2013. dec. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!