Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miben különbözik a biblia más...

Openyoureye kérdése:

Miben különbözik a biblia más könyvektől?

Figyelt kérdés
Mennyivel szavahihetőbb, mint a gyűrűk ura vagy a Harry Potter? Csak azért mert régen íródott? Ennyi erővel a Dante pokla a biblia egyik kiegészítése, nem?

2014. máj. 3. 01:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Abban különbözik, hogy arra a fanjai rámondták, hogy szent. Itt a különbség véget is ért.
2014. máj. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 sandor76 ***** válasza:
0%

Isten Ihlette,vagyis iratta le a szolgaival.

Ami benne van biztosan valora valik .

Amiket irtal emberi agyszulemenyek.

2014. máj. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 titak ***** válasza:
54%

#2

A Szentlélek sugalta galamb formájában, de nagyon úgy néz ki, hogy nem galamb, hanem kacsa az egész. :o)

2014. máj. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 sandor76 ***** válasza:

3-as.

Tudnal olyan kacsat mondani ami a Bibliaban van.

2014. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Isten Szava, a Szent Lélek által íródott embereken keresztül, jó és hasznos arra, hogy minél helyesebben és jobban élhessük a saját életünket a benne levő tanítások által. Pl. egyetlen egy olyan tanítást sem találsz benne, ami kárt tenne benned, vagy nem vinne előrébb téged. Egyetlen olyan könyv, amibe a jóslatok mind megvalósultak eddig, és amiben az elkövetkezendő jóslatok is megfognak valósulni, sőt a jelenben is megvalósulnak.


Amiket leírtál, kizárólag emberek írták azokat, kb. semmi hasznuk sincs, több kárt okoznak, mint ami üzenete valóban lenne/lehetne. És a többségüket 90%ban szórakozásra alkották őket meg, nem pedig arra, hogy valósággal keverd őket.

2014. máj. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
3: nagyon bátor vagy a Szent Lélekkel kapcsolatosan. Csak gratulálni tudok neked.
2014. máj. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Tudtommal az a legnagyobb bestseller. A Biblia mármint.

Bár tény, hogy a Pokol szerintem jóval szórakoztatóbb.

A Harry Potterrel a gyenge reprezentáció a bajom egyedül. Mindenki fehér, mindenki hetero, mindenki cisz.

A gyűrűk urát nem olvastam.

2014. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


A régészet jobban alátámasztja a Bibliát mint a Harry Potter vagy a Gyűrűk urát de így van ez a Dante poklával is.

A Bibliában leírtakra kézzelfogható tárgyi bizonyítékok is vannak. Sőt más források is vannak amelyek alátámasztják az ott leírtakat. Nincs még egy olyan könyv a világon ami ennyi irodalmi műfajt tartalmazzna. Ebben is eltér a többitől. 40 emer írta. Melyik más könyvről lehet még ezt elmondani?

Az az idő ami alatt írták/elkészültek a részek és ennek ellenére még is egységet alkot. A később írt részekben sok az utalás a korábbi részekre de a korábbi részekben is van utalás a később megírt részekre. Honnét tudták hogy lesz folytatás?

Rengetegen el akarták pusztítani. Van még egy olyan mű amit ennyien és ennyiszer elakartak pusztítani? S van olyan mű amelynek több mint 5000 kézzel írt másolata van részben vagy egészben? Ja igen és több nyelven is.

Van másik olyan mű amelyet ennyi nyelvre lefordítottak? Tehát ha csak ezeket vesszük figyelembe már akkor is páratlan könyv és még alig lett megemlítve valami róla. A tartalmáról nem is esett szó csak olyan adatokat soroltam fel amit a tudomány tud mérni ,vizsgálni ,kutatni.

Kell még folytatás?

2014. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"Isten Ihlette,vagyis iratta le a szolgaival."


- Igen, ahogy a gyűrűk urát is, bizonyítsd be hogy nem igaz. Hagyjuk már ezt a maszatolást, hogy ti kijelentetek valamit és azt mindenkinek el kell fogadnia bármiféle érv vagy alátámasztás hiányában. Ez oviban még ment, de remélhetőleg ti is velem együtt felnőttek vagytok.



"Isten Szava, a Szent Lélek által íródott embereken keresztül, jó és hasznos arra, hogy minél helyesebben és jobban élhessük a saját életünket a benne levő tanítások által"


- Erre semmi bizonyíték nincs. Csak ti mondjátok azt, hogy sugalmazásra íródott. Ez így elfogadhatatlan. Ráadásul aki ennek hiányában nem tud teljes értékű normális életet élni, azzal tényleg bibi van. Képzeld biblia nélkül is fel lehet nőni és lehet még sokkal jobban és adakozóbban élni, mint egy vallásos fanatikus. Cask egy példa: Orvosok akik életeket mentenek arra áldozzák az életüket, hogy segítsenek. A jehova tanui ezt elutasítva akár a saját gyermekük életét is kockáztatják. Bravó, ehhez csak gratulálni tudok.



"egyetlen egy olyan tanítást sem találsz benne, ami kárt tenne benned, vagy nem vinne előrébb téged."


- Huh, na ezzel most nagyot mondtál. A fritu használati utasításában sem találsz semmi olyat ami kárt tehetne benned, sőt ha betartod akkor előrébb is visz. De félre a tréfával: Mondcask melyik tankönyv az amelynek utasításai kárt tennének valakiben? Semelyik. És vajon előrébb visznek téged az életbeb? NANÁ. Akkor most pont ott tartunk ahol elkezdtük.



"Egyetlen olyan könyv, amibe a jóslatok mind megvalósultak eddig, és amiben az elkövetkezendő jóslatok is megfognak valósulni, sőt a jelenben is megvalósulnak. "


- Először is te jövőbe látó vagy? Honnan tudod, hogy bármi is be fog teljesedni belőle, hisz nem ismered a jövőt?! Logika-Vallás 1:0

Másodszor NEM ez az egyetlen könyv amiből jóslatok valósultak meg, bár ezután kíváncsi lennék mik azok amikre te azt hiszed beteljesedett jóslatok voltak a bibliában... A másik olyan könyv amiben valóban beteljesedett jóslatokat olvashatsz, (asszem most nagy titkot fogok elárulni, dobpergést kérek!.......) Aaaaa Nosztradamusz jóslatai! Tádááá.



"Amiket leírtál, kizárólag emberek írták azokat,"


- Jaj, mit nem mondasz, a bibliát talán állatok, vagy űrlények?


"kb. semmi hasznuk sincs, több kárt okoznak, mint ami üzenete valóban lenne/lehetne."


- Mondja ezt egy olyan aki 2 mondatot nem tud úgy leírni, hogy ne legyen benne 3 ellentmondás...


"És a többségüket 90%ban szórakozásra alkották őket meg, nem pedig arra, hogy valósággal keverd őket."


- Nem tudom feltűnt e, azok példák voltak, írhattam volna akármi mást. A lényeg az volt, hogy semmivel sem tudjátok alátámasztani azt, hogy a biblia Isten által volt ihletett...



Vidiripi-nek:


- Ne menjünk bele abba, hogy mely könyvet támasztja alá történelmi esemény. A volt törikönyvem is tele van olyan eseményekkel amit a történelem alátámaszt. Az sem lényeg hányan írták, miért fontos ez? Talán arra célzol, hogy mennyire összefüggő. Igen, ezt ollózták ugyebár össsze 400 körül. Volt mikor hozzátettek, van ami kimaradt és apokrifnek titulálták, mert nem sikerült összeegyeztetni a többi résszel(bár ezt is nagyon kétlem).

Nem nagy kunszt. Én is tudnék 20 különböző tankönyvből egy összefoglalót írni. Ja és ha már itt tartunk: A mai tankönyveket is TÖBB szerző szerkeszti egybe és most figyelj: MIND teljesen összefügg és értelmes :) Na erre varrjál gombot. Ők is csodát tesznek ilyenkor, ugye? Ne légy nevetséges.

Az pedig hogy mely könyveket akarták még elpusztítani és mégis fennmaradt: Nos kérdezd meg az egyházi vezetőket, miért próbálták eltüntetni a középkorban eretnek irománynak titulált tudományos értekezéseket, művészettel vagy bármi mással foglalkozó könyvet, mely szerintük nem illett bele a vallási nezeteikbe! Ezek közül is (hál Istennek) rengeteg fennmaradt ;)


"Van még egy olyan mű amit ennyien és ennyiszer elakartak pusztítani? S van olyan mű amelynek több mint 5000 kézzel írt másolata van részben vagy egészben? "


- Kétségtelenül értékes mű bizonyos szempontból, de ez nem magasztalja fel annyira, hogy Istentől ihletettnek nevezhessük. Sok más könyvet fordítottak le más nyelvekre és adtak el, ettől még nem lesznek isteniek.


"Tehát ha csak ezeket vesszük figyelembe már akkor is páratlan könyv és még alig lett megemlítve valami róla."


- Páratlan, ezt nem vitatom. Istentől ihletett, ugyan.


"A tartalmáról nem is esett szó csak olyan adatokat soroltam fel amit a tudomány tud mérni ,vizsgálni ,kutatni. "

- Pedig pont a lényeget hagytad ki ami miatt a viták folynak ugyanis ellentmondásokban bővelkedik csak igazán. Az eszemei értékét talán senki nem is vitatja, az ami le van benne írva, na az kifogásolható.


"Kell még folytatás?"


- Megtisztelnél vele...

2014. máj. 5. 06:25
 10/22 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ne menjünk bele abba, hogy mely könyvet támasztja alá történelmi esemény."


Akkor minek mész bele? Könyörgöm a te kérdésed és a Bibliával kapcsolatban tetted fel. Még is akkor mire számítottál?

De közelítsük meg másképp a dolgot. Mely könyvhöz hasonlítanád a Bibliát?


"A volt törikönyvem is tele van olyan eseményekkel amit a történelem alátámaszt."


A volt törikönyved hány ezeréves múltal rendelkezik ,létezését tekintve?


"Az sem lényeg hányan írták, miért fontos ez?"


Ő izé. Nem e az állt a kérdésedben hogy miben különbözik más könyvektől? Nem értem hogy akkor egyáltalán minek kérdeztél. Ha érdektelen számodra az információ akkor miért nem hagyod figyelmen kívül? Viszont ha visszakérdezel akkor csak nem olyan lényegtelen az információ hiszen nem tudod a választ.


"Talán arra célzol, hogy mennyire összefüggő."


Arra célzok? Ezt neked kell eldönteni.


"Volt mikor hozzátettek, van ami kimaradt és apokrifnek titulálták, mert nem sikerült összeegyeztetni a többi résszel(bár ezt is nagyon kétlem)."


Na jó felvetés. Mert itt nekem lettek kérdéseim. Miért pont azokat a részeket hagyták ki amiket kihagytak? Miért így lett össze állítva. Mert ugye sokszor elhangzik hogy úgy lett össze állítva a Biblia hogy az passzoljon az éppen hatalmon levőknek. Na de a Római birodalomban császár imádat volt. Az hogy hogy nem került bele a Bibliában?

Ennek ellenére még is egy császár tette állam vallássá.


"Nem nagy kunszt. Én is tudnék 20 különböző tankönyvből egy összefoglalót írni."


Igen! Ebben biztos voltam. Amikor elkészül tedd meg hogy küldesz egy elektronikus változatot. Köszönöm!


"Ők is csodát tesznek ilyenkor, ugye? Ne légy nevetséges."


Te vagy a nevetséges. Ugyan is én nem írtam csodáról. Bár lehet hogy inkább csak figyelmetlen vagy és keversz. Meg is ez az emberrel. Olykor velem is.


"Nos kérdezd meg az egyházi vezetőket,..."


Miért kérdezzem meg őket? Ha ez fog érdekelni akkor kiírok itt az oldalon egy kérdést és kész. Könnyen lehet hogy pont te adod a legkonkrétabb választ.


"Kétségtelenül értékes mű bizonyos szempontból, de ez nem magasztalja fel annyira, hogy Istentől ihletettnek nevezhessük. Sok más könyvet fordítottak le más nyelvekre és adtak el, ettől még nem lesznek isteniek."


Akkor ne nevezed annak. Én sem neveztem annak az előző válaszomban. A különbségekről kérdeztél. Oké más könyveket is lefordítottak. De melyik másik könyvet fordítottak le ennyi nyelvre? Tudsz olyat mondani? Vagy legalább olyat amely megközelíti.

Mondjuk a Földön beszélt nyelvek 70% lefordították vagy ilyesmi. Csak úgy megközelítőleg. Mert ha nem akkor ez is különbség amiről pontosan te kérdezel. S ha nincs még egy könyv amit ennyi nyelvre lefordítottak akkor ez egy HATALMAS különbség. S a kérdésed szerint téged ezek érdekelnek.


"Páratlan, ezt nem vitatom. Istentől ihletett, ugyan."


Te nem figyelmetlen vagy hanem keversz. Nem én írtam hogy ihletett. Persze szajkózhatod ezt de attól még nem lesz igaz.


"Pedig pont a lényeget hagytad ki ami miatt a viták folynak ugyanis ellentmondásokban bővelkedik csak igazán. Az eszemei értékét talán senki nem is vitatja, az ami le van benne írva, na az kifogásolható."


Akkor már csak az a kérdés maradt hogy miért nem ezzel kapcsolatban írtál ki egy kérdést?


"Megtisztelnél vele..."


Nem tudom van e értelme. Hiszen olyat is írsz amiről én nem is írtam. Meg a tartalmát firtatod de az nem is lényegi része ennek a kérdésnek. Szóval nem vagyok benne biztos hogy érdekelne a dolog fölöslegesen meg minek töltsem vele az időt? De talán majd a következő válaszod után meglátom hogy érdemes e időt szánni rá.

2014. máj. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!