Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista vs. Isten hívő? Ha...

Ateista vs. Isten hívő? Ha lehetne, melyik közösségben élnél? És miért?

Figyelt kérdés
A közösség egynemű lenne, nem lenne vita, átjárás, gyakorlatilag egyik sem tudna a másikról. Hol lehetne teljesebb életet élni?

2014. okt. 6. 23:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
40%
Én a 3. közösséget választanám, ahol nincs senki, mert nem is létezik...így én sem és minden megoldva.
2014. okt. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, saját agyam van, saját világképpel, nem igénylek közösséget, akiknek hasonló van (ha igényelnék, az nem lenne egyszerű, mert én magamat sem tudom besorolni egyikbe se).

Amíg rendes emberek a többiek s a világnézetük miatt nem ártanak nekem, addig én ellennék.


Nem hiszem, hogy az, hogy valaki ateistának vallja magát vagy sem, az önmagában sokat befolyásolna...

2014. okt. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
65%

Nem nézem az emberek hitét, amíg nem káros dolgot hírdetnek.

Az meg hogy mit vall valaki egyébként sem mutatkozik meg mindig a cselekedetben. Amíg nem bánt, nem zavar.

2014. okt. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 openyoureye ***** válasza:
26%
Hívő. Miért? Mert a hit csak hozzáad, gazdagabbá teszi az életet, nem pedig elvesz belőle. Ráadásul a hiedelmekkel ellentétben a hit nem zárja ki a tudományt és ez igaz fordítas is. Szerintem. Hitre pedig nem a bigott vallási fanatikusokra értem akik eszetlenül ismétlik a vezetőik utasításait. Lásd J.T.-i.
2014. okt. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Hit nélkül is lehet élni.

Viszont, ha te hívő vagy, mert ez az utat választottad és tetszik neked, akkor légy boldog. Senki sem fog lebeszélni róla.

Amúgy én, ateista vagyok, úgyhogy ez, számomra nem kérdés.

2014. okt. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
2%

Kedves Filoszmen


nem volna egy ilyen élet unalmas, hideg, brrr, hogy ne tudjam mit csinál a szomszédasszonyom? :D


Mindenki fehér-fekete esetleg piros-sárga lenne nézetben is esetleg stílusban is... egyforma ház, egyforma ruha, mindenki a hölgyek is csak a fottballt /esetleg balettet/ néznének....annyira egységesek lennének....


Mire gondolsz, hogy a közösség egynemü lenne? Hogy mindenki férfi volna? Esteleg nö?


Miben lenne ebben a boldogság? Hisz még a kisgyerekek is édesek, mind más-más természetü, kíváncsiak, rakoncátlanok, egyik pillanatban egymás szemébe szórják a homokot, a másik pillanatban elválaszthatatlan barátok.


Filoszmen, föleg Te nem bírnád ki, mert nem hiszel Istenben, más a nézeted, de talán bele is pusztulnál ha idönként nem tudnál alászúrni a más világnézetüek kommentjeibe :D ..../bocs még ha idönként csak helikopterböl olvasod is/


Ez ez én nézetem :)

2014. okt. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
36%

Attól függ, milyen fejlettségű.

Középkori szinten talán a hívőknél lenne jobb... ha nem lennének fanatikusok. Bár azért így is lehet gond.


Fejlettebb szinten egyértelműen csakis ateista!

2014. okt. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
67%
Isten óvjon a valláskárosultaktól!
2014. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
17%
Azt gondolom hogy egy ateista közösségben is akár nagyon magas szinten lehetne nagyon fontos dolgokról és a valóságról beszélni, és mindannak megfelelően élni, egy hívő közösségben viszont ezen felül teret kaphatnak a lényeges dolgok és az igazság is. Következésképp teljesebb, kevésbé korlátolt és értelmesebb életet kétségtelenül ez utóbbi keretei közt lehet elképzelni.
2014. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
41%

"a lényeges dolgok és az igazság"

Az elsőben igazad van - de csak korai közösségekben.

A fejlett ateista közösségek hangsúlyt fektetnek a lényegre is.


A második egyértelműen az ateizmus területe!

Hiszen a vallás semmiképpen nem kutatja az igazságot, hanem csak kijelent valamit. Ami - már a Bibliából is látszik - általában köszönő viszonban van csak az igazsággal (Hello, merre vagy? Nem látlak... ilyesmi).

2014. okt. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!