Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bemasztam a punkosdi valasba...

Bemasztam a punkosdi valasba de ugy erzem nem ez az igazi vagyis nem szamomra hogy szaljak ki anelkul hogy valakit is megsertenek?

Figyelt kérdés

A ferjem is az de o teljesen elvan buvolve ettol a vallastol

arol van szo hogy en atkeresztelkedtem punkosdistava mivel a ferjem is atkeresztelkedett de o szentul megvan gyozodve hogy jo uton halad en is atkeresztelkedtem az o unszolasara es a tobi hivo magyarazkodasara de tobnyire csak azert hogy szajanak mar le rollam , most belatom eletem legnagyobb hibajat kovetem el mivel amugy harom gyerekem volt es meg szultem egyet ez nem is lenne akora baj hanem az hogy ugy kell eljek ahogy mas akarja nem ugy ahogy en szeretnem , szoval nem szorakozas nem fulbevalo nem gyuru nem nadrag nem festek stb. sokat sorolhatnam . de a legroszabb hogy a ferjem teljesen be van zsongva enszerintem mivel majdnem minden nap jar gyulekezetbe nem gyerekek (neha elviszi magaval oket is )nem szabad csak hivo zenet halgatni eleinte engem is rakenyszeritett sokmindenre de mara elertem hogy nem jarok gyulekezetbe de azt is sok cirkusz es fenyegetes ellenebe (mert aval fenyegetnek mivel atkeresztelkedtem es abahagyom akkor az isten megver a gyerekeim altal _)szoval betegsegel sot halalal is jarhat . mivel tudjak hogy a gyerekeim az eletem neha celt is ernek ezekel a szavakkal .a masik meg az a rosz dolog hogy elfogadtam tobszor is az ok anyagi segitseguket mivel anyagilag is nagyon roszul allunk es adosnak erzem magam veluk szembe .mit tegyek mert ugy erzem megfojtanak mivel idegen hejre is koltoztunk es akkor estunk az ok kezeik koze mast nem is ismertunk en menekulnek a 4 gyerekkel de nincs hova nehezen vettuk ezt a hazat es a ferjem hallani se akar hogy elhagya a hivoseget . felvetettem tobszor is valjunk el de hallani se akar errol , egyszeruen felek tolle es amugy is mit kezdenek 4 gyerekkel ? a legkisebb alig 8 honapos ? kerlek adjatok valaszt mielobb mit csinaljak van kiutam ebbol a csabdabol ?


2008. aug. 13. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Családod nincsen, akikhez hazamehetnél? Esetleg anyaotthonba? Nem kell ahhoz elválni, hogy elhagyd a férjed.
2008. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon szomorú, hogy ilyen helyzetbe kerültetek.

Bizony veszélyes, meggyőződés nélkül ideológiákhoz társulni, hisz ha nem tudod elfogadni, az úgyis ki fog derülni előbb-utóbb.

Én azt tanácsolom nektek, hogy nagyon nagy türelemmel, higgadtan próbáljátok megbeszélni, neked mi nem tetszik abban a vallásban. Ha ez nem megy a férjednek, akkor nem tudom mi jót tanul ott!

Senkit nem lehet kényszeríteni ilyesmire. Sőt, fenyegetni sem ez miatt.


Azért adott nekünk Isten szabad akaratot, hogy mi személyesen dönthessünk arról, mit akarunk. Ezzel viszont nekünk felelősséggel kell döntenünk.

Vagyis ha valamit tanítani akarnak neked, akkor nézz utána a bibliából. Mert én ugyan tudom, miért nem fogadom el a pünkösdista tanokat, jó bibliai okaim vannak rá, de egy laikust, témában járatlant, könnyen félrevezethetnek. Bizonyos dolgokat, amikre írtál példát is, szélsőségesen hangsúlyoznak.

De nem ez a legszomorúbb, hanem az, hogy ilyeneket a Biblia sem kér tőled. Ebben tudok segíteni!


De nektek a legfontosabb most az összefogás, hiszen nagy családotok van, nekik mindkettőtökre szükségük van.

Te természetesen azokat a pontokat találtad hibásnak, amik téged, mint nőt érintenek. Ez lehet, hogy a férjednek fel sem tűnik, mert őt nem igazán érinti az, hogy te,mint nő, mennyire érzed jól magad ezekkel az emberi szabályokkal.

Igen, nekem is volt egy kolléganőm, aki ezekről beszámolt, akkor mikor lépni akart.

2008. aug. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Tulajdonképpen neked nem is a vallással van bajod, hanem a férjeddel. Nem tudnád vele megbeszélni ezt a dolgot? Viszont ha nagyon elszállt már és hallani sem akar másról, lehet, hogy mégis a válás lenne a megoldás. Válást bármikor kezdeményezhetsz, a közös vagyon felére jogosult vagy, majd a bíróság elhelyezi a gyerekeket valamelyikőtöknél. Ha nálad, akkor jó eséllyel a házat is neked ítélik majd.


A kérdés másik fele: Hogyan lehetne úgy kiszállni, hogy senkit se sérts meg. Valószínűleg sehogy. Mindenképpen megbántódnak majd, amiért otthagyod az egyetlen igaz hitet és saját magadat pokolra juttatod. (Ez nyilván nem igaz, de ők így látják majd.) Ilyenkor sajnos nincs lehetőséged sértődés nélkül megúszni ezt a dolgot.

2008. aug. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mindanyiatoknak koszonom a valaszait . en is igy gondoltam , csakhogy sokkal nehezebb a kivitelezese mert ugy erzem mindenkivel szemben egyedul kell harcoljak de mar az is jolesik hogy nem egyedul vagyok evel a nezettel.Az anyaothont mar jo ideje keresem de sajnos nem megy mivel ,,meg" nem ver a ferjem es oda jo elore felkell iratkozni hogy bejuson az ember . vallas eseten meg nagyon remelem a torveny nekem adna a gyerekeket mert el se tudnam kepzelni hogy elveszitsem oket .a haz nem is erdekel csakhat az embernek elni kell valami fedo alatt.szuleim meg nem fogadnak be enyi gyerekel .legalabb is nem hoszu idore .a ferjemel tobszor is probaltam nyugodtan megbeszelni a dolgokat de sajna mindig egy csuf veszekedes lesz a vege es inkabb hagyom ott gyozni ebbe a harcba hogy a gyerekek ne ijedjenek meg amikor nekifog kiabalni .amikor a vallastema kerul szoba mindha kikapcsolna , epp ezert kezdtem el komojabban gondolkozni ezen a vallason (szektan)kerlek beneteket ha tudtok barmit is tanacsolni bibliai alapon is hogy kimaszak ebbol akkor szivesen varok barmijen tippet vagy tanacsot . elore is koszonok minden kedves szot
2008. aug. 14. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kedves kérdező, érzelmek ellen érvelni nem nagyon tudsz, vitatkozni meg nem szabad! Ez legyen neked egy ALAPSZABÁLY! Oké?

Tehát a férjednek mond el határozottan, de SZELÍDEN, hogy el fog téged veszíteni, ha nem tud engedni ő is, de neked is engedni kell!

Egyikőtök sem szabhatja meg a másiknak, hogy miben higgyen, miben ne.


Abba viszont nem szólnák bele, hogy milyen módon kellene elválni, ezekbe kívülállóként nem szabadna bele ártani magunkat!


Azt azért nem állítanám, hogy a pünkösdisták a legrosszabb, akikkel dolgotok lehet, mert nem lenne igaz.

Vannak rosszabbak is.


De azért gondolkodj el azon, vajon mennyire vagy tisztában azzal, hogy mi a különbség a pünkösdisták, és például az adventisták, vagy a baptisták, vagy Jehova Tanúi, vagy a nazarénusok között?! (Nem rangsor, hanem ÁBC sorrendben írtam őket)

Mindet megvizsgáltad már? Mindről van hiteles anyag az interneten is.


Mert ha nem, akkor honnan tudhatod (azaz a férjed) hogy az, ahol most vagy, a tuti igazság?!!


Ezek csak néhány példa, nagyon sok vallás van ezen kívül.

Egy élet nem lenne elég ezeknek mind utána nézni. De van egy jó módszer, ami lényegesen leegyszerűsíti azt, hogy hitelesen meg tudd mondani, hogy pl. a pünkösdisták a bibliából tanítanak-e mindent, vagy nem!

AZ ELV:


Ha egy bizonyos pénzből sok hamisítás készül, hogyan tudjuk meg, melyik az igazi?

Mindegyiket külön-külön megvizsgáljuk csak úgy önmagában?

Biztos nem lenne eredménye, igaz,

A megoldás az lenne, ha megkeresnénk az eredeti pénzt/klisét, ami alapján az összes többit nyomták, és összehasonlítanánk a forgalomban lévőkkel.


Szerinted ezzel a módszerrel azonosíthatók a hamisítványok?

Egész biztosan!


Na látod, ezt az elvet a vallásokra is alkalmazni lehet.

Mi az eredeti? A Biblia tanításai, amit neked kell SZEMÉLYESEN megvizsgálnod.

Ezen oldalakon már feltették azt a kérdést pl., hogy "egy Isten van, vagy pedig három?", vagy "tanítja-e a Biblia a lélek halhatatlanságát"?


Ezekre mind pontos válasz van! Ezek alapján le lehet szűkíteni, méghozzá nagyon(!) a vallások számát.

De ilyen kérdés sok van.


Ezen a weboldalon is találsz jó néhányat, ami a Biblia konkrét tanításával foglalkozik.


Tud valaki ennél biztosabb módszert?

2008. aug. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te amikor ferjhez mentel tudtad ,hogy ferjed punkosdista , es tudtad mit vallalsz ..miert vallaltad??? Ha mar nem erdekel akkor teged az ordog hatalmaba keritett , es imadkozz,hogy megszabadulj az ordogtol es ne a ferjedtol.Nyugodt eleted volt eddig ...kell az akcio>>??akkor a ferjed el fog engedni de vissza mar nem johetsz... menj parazna asszony , fesd magad szepitsed meg stb.
2009. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

eloszor is meg szeretnek magyarazni a valaszironak egyet mast . a ferjem nem volt hivo ember amikor hozzamentem felesegul . a masik o csak 2 eve keresztelkedett at es a hivok unszolasara atkeresztelkedtem en is ,, mert szerintuk egy vallasba kell tartozon , ferj feleseg.ezert keresztelkedtem meg en is , felreertes ne essek , en istenbe mindig is hittem es ezutan is fogok , amibe nem hiszek az a sok hamis prorocia amibol semmi se valt be , nem a festek a fontos valoba az csak egy melekes dolog anelkul nyugodtan lehet elni . de se teve se komputer csak biblia es ima meg gyulekezet , meg ha nincs is kenyere penz de nem mejunk doldozni mert azisten fontosabb . valoba isten nelkul nem lenenk sehol . de ha a punkosdi vallas megkoveteli a kendot szoknyat teve es minden mas nelkul ulni de a gyerekeket vagonszamra csinalni , es ha a gyerek enni ker es nekem mind anyanak nincs mit adjak eni ? mit csinalna on hejembe ? es a prorokok mind aldast mondanak es nekem a gyerekeim eheznek ? senki se jon hogy van -e mit egyenek a gyerekeim .azt mondja ez a punkosdi vallas hogy nem a vallas a fontos hanem a hit . akkor mert kenyszeritik az embert hogy csak azt csinaljak amit ok mondanak ? mert m,ondjak hogy ne vedekez a terheseg ellen ha az egesegedel komoj bajok vanak ? ki neveli majd fel a gyerekeimet ha velem tortenik valami ? tudom most arra gondol isten majd vigyazni fog . biztos igy is van

de mert kenyszeritik az embert hogy higyen olyasmibe amibe nem hisz ? lehet hogy a satan belembujt ugy ahogy mondja de en akkor se hiszem hogy ez az igazi ut a menybe . en ismereket akik (isznak , szivaraznak , durvan banak a felesegukel , szitkozodnak ,es paraznalkodnak )es hogy van az hogy rajtuk keresztul beszel megis Isten ?es ok nagy punkosdi hivoknek tartjak magukat !!!!!!!!!!!! Normalis ember az ijen hivok kozul menekul

2009. febr. 18. 10:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Hat amint mondjak a prorokok is, nem a vallas a fontos hanem a hit,es ezek szerint amiket on leirt ezek nem hisznek semmiben, es akkor tenyleg beszelgetni kellene a ferjevel,egy valtozason es egy olyan felekezet utan nezni ahol a hit gyakorlasa mellett ido van az emberre is.Elnezest az elobbi kemeny szavaimert de mar talalkoztam tobb olyannal aki a vilagi dolgokert eldobta csaladjat.Ahogy on leirja ez nem is egy punkosdi gyulekezet , ez egy veszelyes szekta.Szerintem ha a ferje nem erti meg ont, forduljon a hatosagokhoz ,ugyvedhez.
2009. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!