Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ahhoz, hogy megbocsáthassunk...

Openyoureye kérdése:

Ahhoz, hogy megbocsáthassunk a keresztény Istennek amiért ki akart írtani minket, vajon nekünk is fel kellene áldoznunk a gyermekeinket? Ez lenne a követendő példa amit a keresztény Isten is mutatott?

Figyelt kérdés
A mai napig nem értem, hogy lehet kielégítő valaki számára(Isten) az, ha egy csorda bűnöző kivégzi a saját faimat. Ahhoz hogy megbocsássak, ahhoz gyilkosság szükségeltetik? Az erőszak csak erőszakot szül, ezt a keresztény Isten nem tudta?

2014. nov. 11. 01:13
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Dehogy kell:)

Elég csak ilyet:

[link]

vagy

[link]


Sajnos az erőszakot meg kell állítani valahogy. De nem ártatlanok árán.

2014. nov. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

"Sajnos az erőszakot meg kell állítani valahogy. De nem ártatlanok árán"


- Jézus nem volt ártatlan?

2014. nov. 11. 01:39
 3/38 anonim ***** válasza:
2014. nov. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

3-nak:


- Asszem én sem egy linket dobtam fel, hanem megfogalmaztam a kérdésem, szóval ennyi gondolom tőled is elvárható. A ctrl+c és ctrl+v után nem hiszem, hogy nagyon nehezedre esett voln megnyomni mondjuk még egy gombot(számot), hogy kb betájolhassam, melyik válasszal értesz egyet, hogy érdemben reagálhassak is rá.

Így a válaszom:


[link]

2014. nov. 11. 03:02
 5/38 anonim ***** válasza:

A második volt az enyém. :)

Gondoltam a százalékból kiderül, de igaz, van most ott egy másik ugyanolyan százalék is. Viszont az annyira nem kapcsolódik a témához. Mert a te témád gondolom itt és most az lenne, hogy mi is ez az egész cécó az Isten-ember viszonyban.

2014. nov. 11. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
46%

Open, bár nem akartam a témához szólni, /mihelyt elküldöm a válaszom biztosan meg is bánom/ DE, az ment át gyorsan az agyamom, hogy azzal kellene inkább foglalkoznod, hogy NEKED megbocsásson az Isten, nem TE az Istennek.


Az Isten törvénye sohasem szült és nem szül eröszakot az igazságos törvénytisztelö emberek között.


Oka van a nézetednek, elkeseredettségednek. Jogod is van a nézetedre.


Isten egy idöre engedte csak meg a gonoszt. Mindent helyre fog tenni. Tudsz róla, hogy miért halt meg értünk Jézus Krisztus?


Tudod, hogy a Teremtö Isten nem tett le a szándékáról, hogy az egész Föld Édenné váljon? Hogy egészséges, boldog emberi társadalom birtokolja a Földet már a közeljövöben? Te is közöttük lehetsz, ha akarsz a gyermekeiddel együtt.


Tudod, még ha megvesznek is kínjukban a "gonoszok" Isten ki fogja öket írtani, ezt jövendöli a Biblia.

2014. nov. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
68%

Már leírtam, hogy a mai keresztény vallás Istene két istenképből épül fel, hála Pálnak, aki összekeverte azt a kettőt.

Az eredeti a zsidók istene, Jahve volt. Jahve egy kegyetlen diktátor volt, aki ugyan jól bánt azokkal, akik behódoltak neki és levetkőzték az emberi méltóságukat, de aki egy kicsit is szembe mert menni vele és a törvényeivel, azzal kegyetlenül elbánt. Egyszer azért ölt meg egy embert, mert nem akart szexelni a testvére özvegyével. Képzelheted milyen lény lehet az ilyen, aki már ennyiért öl.

Aztán jött Jézus, aki egy teljesen más Istent hirdetett. El se nevezte őt, mert nem akarta, hogy a neve nemtetszést váltson ki az emberekből, ezért csak, mint "Isten" utalt. Ez az Isten a szeretet, a megbocsájtás és az elfogadás istene volt, aki sosem bántaná az embereket, hisz miért bánta bárki is a gyermekeit? Az ő szemében minden ember egyenlő volt, és ez volt az, ami nem tetszett a Pál-féle embereknek, ugyanis az új vallásban volt volt papi vezető réteg, Pál, aki igazából Saul rabbi volt meg ezáltal elvesztette volna a hatalmát, mint szakrális vezető.

Pál fogta a Jézus által hirdetett "reform" Istent és hozzáadta a hajdani Jahve erőszakos jellemét és régi törvényeit, ezáltal lerombolva Jézus minden tanítását és ezzel meggyalázva az emlékét. Pál jól járt, újra volt jogalapja a papságnak, ami rétegbe ő is hamar belehelyezte magát, hisz ő önkényesen kinevezte magát tanítványnak. Ironikus módon ez a fejébe is került, ugyanis Saul papírforma szerint római állampolgár volt, a rómaiak meg nem komázták, ha valaki ilyeneket csinál, szóval le is csapták a fejét. A Pál által alkotott torzszülött Isten-keveréket vallja magáénak a mai kereszténység, ami igazából csak a nevében hasonlít a Jézus által hirdetett istenképre.


A mai értelemben vett keresztény Isten nem bocsájt meg, ő gyakorlatilag egy Jahve 2.0 verzió, a Jézus által hirdetett Isten viszont megbocsájtana. Mellesleg az özönvíz történetét érdemes kizárólag Jahve szempontjából értelmezni, úgy máris érthető a dolog, hisz csak egy megalomán szadista állat élte ki a vágyait akkor az embereken.

2014. nov. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
61%

Kedves utolsó,


nem is tudom most miért írok, holott nem akarok :D


Kérlek hol szedted össze ezt a nézetedet? Valamilyen filozófiai iskolában tanítják?


A Biblia nem így írja :)

2014. nov. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
68%

A ma ismert Biblia már a Pál által kiforgatott istenképpel rendelkezik, így a Bibliába keresném legutoljára a bizonyítékot.

Amúgy elírtam a kommentemben valamit, az "ugyanis az új vallásban volt volt papi vezető réteg" helyett "ugyanis az új vallásban nem volt papi vezető réteg".

Óvodás logika kell az egészhez. Senki se adná fel a nehezen megszerzett hatalmát, amiről ő azt hiszi, hogy az embereket szolgálja. Saul idejében egy rabbi képzése sokkal tovább tartott, mint manapság, rengeteg időt és energiát fektetett bele. Aztán jött Jézus, aki arról beszélt, hogy legyünk egyenlőek, nem kellenek vallási vezetők. Ezt vizsgáld meg Pál szemszögéből. Szerinted örömmel mondta volna, hogy "oké, feladom azt a presztízst, amiért évekig dolgoztam"? Nem. Egyrészt ő rohadt ortodox nevelést kapott, így számára elképzelhetetlen volt egy olyan vallás, amiben nincs meg a klasszikus hierarchia. Szóval fogta magát és elkezdte megmásítani Jézus tanait, az emberek meg hittek neki, hisz ő egy művelt valaki volt, aki biztosan érti a dolgát. Azért ne felejtsük el, hogy ő ókori, kétkezi munkások között hirdetett, akiket nem volt nehéz átvágni a palánkot. A halála után a szájhagyomány vitte tovább a történeteket, amiben az immár általa kiforgatott vallás szerepelt, nem a Jézus által hirdetett, mivel Jézus nem hagyott hátra semmi írásos emléket az általa hirdetett vallásról, mert egyrészt valószínűleg írni se tudott, másrészt meg ő a közvetlen idehirdetés híve volt, így Pálnak nem volt nehéz kiforgatni őket. Elég volt azt állítania, hogy ő is egy tanítvány, az emberek meg onnantól kezdve a tenyeréből ettek.

2014. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Nem bocsátok meg neki, még akkor sem, ha létezik.
2014. nov. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!