Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezik a (keresztény)...

Ha létezik a (keresztény) Isten, akkor jóformán rabok vagyunk (vagy legalábbis a hívei)?

Figyelt kérdés

Hiszen aki hisz benne, annak alá is kell rendelni magát neki. Ott van a Biblia, elvileg aszerint kellene élnünk. Na már most ez a könyv egy béklyó, hisz megmondja mit kell csinálni és mit nem. Nem egy egyszerű erkölcsi útmutató, hisz mitől lenne erkölcsös az, aki nem dolgozik szombaton? A leginkább én azt sérelmezem, hogy a szabad gondolkozásnak is gátat szab. "Higgy Istenben, ő a magyarázat mindenre". És evvel el is van intézve a dolog, nem kell gondolkozni. És nem csak ilyen értelemben korlátoz. A "tisztátalan" gondolatok sem helyénvalóak, tehát még "odabent sem lehetsz önmagad.

Ebből nem világos mindenkinek, hogy ezt a könyvet (ószöv.) annak idején kizárólag csak azért írták, hogy segítségével irányíthassák a népet? Hisz az ember akkor igazán terelhető, ha nem gondolkodik...



2014. dec. 26. 17:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor válaszold meg magadnak a saját kérdésedet,ez lesz a legjobb.
2014. dec. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen kérdező én Isten "rabja"vagyok mert ezt választottam.

Te viszont kinek a "rabja" vagy?

Mert nincs közép út.

Szükitsük le egy kicsit a "kőrt",tegyük félre az Ószövetséget és nézzük egy kicsit az Újat,mi rosszat találsz Te Jézus tanításaiban?

De most őszintén!

Találsz valami kivetni valót Jézus szavaiban?

Én örömmel vagyok a szolgája.


És akkor most mégegyszer megkérdem,Te kinek a rabja vagy?

2014. dec. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én csak azt tudom mondani, hogy nézz körül a világban! Mit látsz? Minden rendben van? Jó irányba halad az emberiség? Miért van ennyi gonoszság, miért vannak a háborúk? Miért hal annyi ember éhen, miért hatalmaskodnak néhányan milliók felett? Igazságos a világ? Miért kellett Jézusnak kereszthalált szenvednie? Hogyan jött létre a világunk? Milyen törvények mozgatják? Miért van az, hogy a Bibliában leírt erkölcsi törvények ma is mérvadóak a jó érzésű emberek számára?

Van egy könyv, aminek az a címe, hogy "A boldogság törvénye". A tíz parancsolatról szól... Lehetséges, hogy Isten, aki megteremtette a világot jobban tudja, hogy milyen törvények alapján működünk? Nem kéne esetleg Őt magát megkérdezni, hogy hogyan is kellene élni ahhoz, hogy mind magunknak, mind embertársainknak a javára váljunk? Lehetséges, hogy jobban tudja, hogy mi a jó nekünk, mint mi magunk?

Csak néhány kérdés, ami válaszra vár. A lelkiismeret megadja rá a helyes választ...

2014. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az előzőekhez még annyit, hogy csak gondolkodva szabad olvasni a Bibliát. Az, hogy egyesek éppen megölni akarják az értelmes gondolkodást, az nem a Biblia bűne. Ezek az írások csak a végső konklúziót közlik az olvasóval, a döntést a legmesszebbmenőkig ránk hagyják. A saját magunk érdekében kérlelnek és felhívják a figyelmet a rossz döntéseink következményeire. Tulajdonképpen azt kel hogy mondjam: ha kizárom a gondolkodást a hitemből, akkor éppen hogy a másik oldalnak szolgáltatom ki magam! Ha nem értelmes meggyőződés, és következetes gondolkodásmód a hitem alapja, akkor semmit sem ér! Igen, sokan visszaélnek a hatalmukkal itt is, mint az élet más területein, de ez nem Isten akarata, és éppen ezért egyetlen védelmünk a GONDOLKODÁS! Vajon miért van az, hogy rengeteg tudós és gondolkodó elme hívő, és úgy tűnik, éppen ennek köszönheti helyes gondolkodását, tudományos sikereit?

Hadd idézzem a neves 17. századi francia matematikus, fizikus, filozófust, Blaise Pascalt:

"Az ember minden jel szerint arra van teremtve, hogy gondolkozzék; ebben rejlik minden

méltósága és minden érdeme; egyetlen kötelessége az, hogy helyesen gondolkozzék. A rend

pedig azt kívánja, hogy önmagán, a teremtőjén és a rendeltetésén kezdje a gondolkodást."

(Gondolatok c. mű, 146-os számú gondolattöredék, 39.o.)

2014. dec. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ki más tudná jobban mire van szüksége az embernek?

Ki más tudná jobban hogyan élhet boldogan az ember?

2015. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Például maga az ember.
2015. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!