Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus második eljövetele nem...

Openyoureye kérdése:

Jézus második eljövetele nem pont a reinkarnációt támasztja alá?

Figyelt kérdés
Ha Jézus újra eljön, azaz újra testet ölt az azt jelenti, hogy van reinkarnáció. Ehhez mit szólnak a keresztények? Újraválogatnak egy 2.0-ás verziót az elfeledett evangéliumokból az apokrifekből egy új bibliához?
2015. márc. 10. 09:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%
jaj, ne, ez borzasztó, azért egy határ alá ne menjünk
2015. márc. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
46%
De a reinkarnációban nem döntheted el, hogy mi leszel következő életedben és nem tudsz róla, hogy ki/mi voltál korábban. :)
2015. márc. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Egy bárány lesz.
2015. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 szp72 ***** válasza:
A Biblia és a keresztények tanítása szerint Jézus második eljövetele nem olyan lesz, mint az első. Nem csecsemőként születik meg egy asszonytól, hanem dicsőségesen, diadalmasan hirtelen jelenik meg az ég felhőin angyalai kíséretében, hogy megítéljen minden élő és holt ember.
2015. márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Alex Fly ***** válasza:

Nem. Egyrészt azt írja, hogy Jézus elment, aztán ugyanúgy visszajön. Nem születik meg megint új testben.

Másrészt a reinkarnáció teljesen ellentétes Jézus és a Biblia tanításával. Abbanui. az áll, hogy van a földi életed és ez határuzza meg a további sorsodat. A reinkarnáció szerint nincs ilyen felelősséged, hiszen ez a lét nem határoz meg semmit az örökkévalóságban, hanem kezdheted elölről...

2015. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Jézus úgy fog visszajönni, ahogy elment. Nem fog újra megszületni, semmit sem tudva arról, hogy ő Jézus Krisztus volt.
2015. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 sandor76 ***** válasza:
Nem.
2015. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok születtek.


2-nek:


- Ha a főnök fia vagy, van protekciód. Szerintem.


4-nek:


"Nem csecsemőként születik meg egy asszonytól, hanem dicsőségesen, diadalmasan hirtelen jelenik meg az ég felhőin angyalai kíséretében, hogy megítéljen minden élő és holt ember."


- Gondolom ahonnan jön, nem testben él és szellemként nehéz lesz őt látni. Ha pedig testet ölt, az re(azaz újra) inkarnálódik(megtestesülés) az azt jelenti, hogy létezik reinkarnáció. Nem?



5-nek:


"Nem születik meg megint új testben. "


- Négyesnek írt válaszom.



"Másrészt a reinkarnáció teljesen ellentétes Jézus és a Biblia tanításával. "


- Anniyra nem, volt ott róla szó, csak nem tették bele. Az apokrifekben olvashatsz róla. Másrészt Illés Keresztelő Jánosban jelent meg ismét.


6-nak:


" semmit sem tudva arról, hogy ő Jézus Krisztus volt."


- A "nem emlékezésnek" megvan a maga oka.

2015. márc. 12. 21:40
 9/26 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én nem igazán értem a keresztényeket, a többségük úgy áll a reinkarnációhoz, mint valami istentelen, gonosz dologhoz. Szerintem magával a szóval lehet bajuk mert a Bibliában előforduló feltámadásokra más testben való megjelenésekre simán rábólintanak( ezek is voltaképp lélekvándorlások nem?), sőt a szüzek természetellenes megtermékenyítése sem probléma. Ha ez a szó ennyire zavaró én szívesen mondom másképp a kedvetekért csak mondjátok meg mit használjak helyette. Ok, hogy nem hiszitek el, hogy minden ember reinkarnálódik, megjegyzem ebben a formában én sem de attól még a kérdezőnek igaza van akkor amikor Jézus feltámadásairól és más Bibliai lények megtestesüléséről beszél. Ezek miben különböznek lényegileg attól eltekintve, hogy nem ezt a szót használják? Szerintem tök mindegy, hogy a holtak feltámadnak, vagy új testben, vagy megtisztult szellemben reinkarnálódnak, kinek ahogy tetszik.
2015. márc. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

03-10 09:20

De a reinkarnációban nem döntheted el, hogy mi leszel következő életedben

- a lélek dönti el, milyen testbe és hova születik. Ki döntené el? És csak emberi testbe születhet a lélek, mivel az ember az egyetlen, aki szellemiséggel rendelkezik. Az emberi faj célja, hogy az állatiból elérje a legmagasabb szellemit, ezért az inkarnációnak csak a szellemiséggel rendelkező egyedek között van értelme, ez pedig egyedül az ember.


és nem tudsz róla, hogy ki/mi voltál korábban.

- ez egy hasznos dolog, mivel ha a jelenlegi életedben ha nem bírod a vért, a húst, az injekciót, és frászt kapsz a dokinál, akkor hogyan reagálnál, ha vissza tudnál emlékezni az előző életedre, ahol egy háborúban orvosként rohangáltál a sérült katonák között, és leszakadt végtagokat láttál.

Vagy ebben az életben elvonulsz a világtól, zárdában élsz, egyik vallás szabályait pontosan betartod, az előző életedben pedig szolga voltál egy háremben, felszolgáltál az uralkodónak, és közben számtalan orgiát láttál. A két élmény mennyire lenne zavaró? Tudnál-e élni ilyen emlékekkel?

2015. márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!